Упорита кашлица

  • 11 201
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 053
..................
Ако някой се интересува ще издиря рецептите.  Peace

търси, търси, тук всичко е от полза  Wink

# 16
  • Габрово
  • Мнения: 94
Ами и ние сме така. Миналата седмица беше с хрема и сополи и зверска кашлица, давах Бисептол и сироп Флудитек и по 1т. Ксизал(за алергии е). Излекува се, мина 1 седмица и хайде пак. Днес и е втори ден със сополи и пак започва да кашля. Вече не знам какво да правя. Дълбах и ряпа, давах  прополис за смучене. Утре ще взема да купя Изопринозин. Друго не се сещам.

# 17
  • Мнения: 6
Дъщеря ми е на 7 години и кашля постоянно от 6 години. Ходихме навсякяде и направихме всички видове изследвания. Накрая казват алергия, но не е ясно към какво точно - НЕ Е ХРАНИТЕЛНА. Единственото което ни помага, когато зацикли е Вентолин и инхалация с вода р сол.

# 18
  • Мнения: 1 599
Здравейте, искам да споделя моят опит със сина ми от предния месец.
Кашляше постоянно в продължение на един месец, след всеки преглед лекатяр казваше, че е алергия и ни изписваше лекартсва от сорта на Зиртек. Няма зачервено гърло, нищо...Изпи 10 сиропа това дете, катов края на месеца започна много да кашля, чак да се дави, а и вдигна Т. Лекарят каза, че е вирус заедно с алергията, та пихме антибиотик. Но 5 дни никакъ ефект, а детето все повече кашля. Накрая направихме снимка на белите дробове и се оказа бронхит. Искаха да го вкаравт в болница, зашото трудно дишаше. Не искаше да яде, даже и не пиеше нищо! Започнахме инхалации с Вентолин и сиропи за отхрачване. Не знам дали можехме да избегнем всичко това или беше наистина съпадение, но щом детето кашля толкова дълго значи има нещо.
Съветвам те ако правиш тестове за алергии да правиш кръвни(от вена) защото другите отключвали алергии.

# 19
  • София
  • Мнения: 7 097
Пробвали ли сте отвара от дюли? В една тенджера пълна с вода слагам 3 дюли и 1 чаша захар. Варя около 15 минути, но слагам дюлите, когато водата е кипнала. После прецеждам, оставям да изстине и й го давам като сок. Има ефект.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нати колко голяма тенджера (или колко вода в литри).

# 21
  • Мнения: 3 036
И аз имам една "бабечешка рецепта":
1. 10-12 смокини се заливат с 1 литър мляко(прясно).Варят се на тих огън,докато млякото остане наполовина.Пие се по 1 супена лъжица 4 пъти дневно.
2. Счукват се на прах 2 зрънца тамян и се разбъркват  с 4 супени лъжици мед.Приема се 3 пъти дневно по 1 чаена лъжичка 30 минути преди храна.
Тези рецепти са за "магарешка кашлица" - не знам дали ще ти послужат, но опитай,не бързай с сиропи и антибиотици.

# 22
  • Мнения: 394
И аз се присъединявам към вас -моя син е на 1 и 10 месеца, черети седмици кашля и има хрема от време на време, първата седмица на антибиотик -Оспамокс, помогна само за хремата, кашлицата остана до ден днешен, когато тази нощ дигнахме 40 градуса и ето вече целия ден сме с температура, а дробовете са чисти и гърлото спокойно и хрема няма, днес си правихме кръвни изследвания и от те незнам какво показаха-неразбирам, но всичко е завишено и сме на Аугментин!
А по времето когато пием антибиотик че го почнахме могат ли да се направят тези гърлени изследвания или да изчакам да си изпием антибиотика и като го свършим да видя дали продължаваме да кашляме и тогава да отиваме до лаборатория! А иначе и аз се стреснах че ще излезе бронхит но от кръвните резултати нашата каза че е останала бактерия в гърлото и сега се е изявил!?

Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 13:47 от neonkaa

# 23
Аз също имам такъв проблем с дъщеря си.Не могат да разберат какво и е,а кашли от един месец.Правих снимка-всичко е наред.Взеха и гърлен секрет и там е О.К.Направиха и пълна кръвна картина-нищо и няма.Няма и алергия.Ще се побъркам ,а тя миличката направо се дави и вечер не може да спи.Досега не е пила нищо а сега я тровя и никакъв ефект.

# 24
Три педиатърки я гледат,преслушват и нищо не могат да установят.Ние сме от Б-с и живеем близо до Лукойл -според съпругът ми е от това.Но аз съм убедена, че не е от това.Днес ще я водя при доктор Праматарова.Била голям специалист-намирала алтернативно лечение без да се стига до АБ.По късно ще ви пиша ако ни е помогнала.Така се надявам да ни помогне-да спре тази проклета кашлица.

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Нати колко голяма тенджера (или колко вода в литри).

Ами средно голяма - около 2 литра да речем. Може и в голяма да се направи, но тогава се слага повечко захар - чаша и половина.

Мария Бързилова, да няма увеличена трета сливица детето  Thinking

# 26
Да оказа се че има възпалена трета сливица,но засега ми казаха да не я вадя.Другите две също са и големи.Изписаха ни Вентолин,Кетотифен и АСС.Успокоиха ме че в нашият район е доста често срещано и може да го израсте.Не било астма а свирк
ащ бронхит,който е можело да стане и пневмония.Най-накрая някой ми даде диагноза.Казаха ми след 5дни да очаквам подобрение.Снощи Ади спа добре.Забраниха ми да и давам мед,шоколад и цитросови плодове.А аз всяка вечер и слагах мед в млякото уж да и облекчи кашлицата а то вредяло.

# 27
Нати познала си диагнозата.Незнам дали ще се наложи да я махаме.Чувам различни мнения.Според едни е по-добре да я махнем а според други не.На сестрами и бяха казали,че на племенника веднага трябва да я махне.Друг доктор и каза да не бърза и племенника израстна астмата,но боледуваше редовно до 7годишна възраст.При него беше разновидност на астма и беше на инжекции,на урбазон и Вентолин който му впръскваха с камера.Много изстрада миличкият, но сега е здрав младеж на 15г. и все още си има третата сливица.Разбрах,че най-големият специалист за махане на трета сливица се казвал Д-р Кънчев и гостувал в различни градове.Ще чакам да дойде в Б-с и да я заведа при него да се консултирам.

# 28
  • София
  • Мнения: 7 097

И Калина има увеличена трета сливица и доста често кашля. В момента също  Rolling Eyes И на нея й предписаха прахчета АСС за отхрачване и едновременно с това сироп Димекс - той пък е за подтискане на кашлицата, защото тя много повръща като кашля  Sad
Засега и ние се борим, за да не се стига до вадене.
Успех и на вас!

Забраниха ми да и давам мед,шоколад и цитросови плодове.

А това защо?

# 29
  • Мнения: 1 599
Мария Бързилова, браво за диагнозата. поне сте наясно сега. И моят Ади имаше такъв бронхит. Казхам че ако не се повтори не е толкова страшно и че тези неща повечето деца ги израствали. Дано А и аз съм любопитна за меда, защото и аз давам чай с мед като кашля...

Общи условия

Активация на акаунт