Мами от Norge!!!

  • 9 493
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 674
Аничка...за снимките които ме беше помолила да ти пратя ще ти ги пратя на лични  утре че сега нямам време да търся из компа.Но ти обещавам че ще ти пратя снимки... Peace

Момичета...а Светлито/ Ана/ и нейния любим са толкова сладка двойка  Heart Eyes Освен това  след като видях таткото на бебка  разбрах една  тайна... Rolling Eyes Защо тя вика на Енрики Иглесиас "тати".....Ами той е негов двойник бе хора... Blush

Аничка...тя малката знае и поне казва истината детето... Joy  тати е копие на Енрики... Hug
Ама моя син не разбрах... викаше на всички певици "мама'...бели и черни... #Crazy..А ся де... Joy

бебчо чакаме те лятото... Hug Ами ти не спирай да пишеш тук. Wink  Ние ще те държим в  пълно течение за" новините"  в темата...и в Норге... Joy


Айде чао от мен...ша са   появЪ  после.. ..ся отивам да готвя...  chef Ще нагъваме спагети....някой с бира ще ги нагъва.... Rolling Eyes а някой с  чаша вино.... Mr. Green Познайте от раз кой е тоя дето ще ги яде с виното... Joy

# 16
  • Мнения: 119
Е-е Розе,ти сега ме засрами бе мила Embarassed,благодаря ти   bouquet,а да знаете и Розето какви са сладури  с нейния мъж ... Party
Хайде момичета,каня ви на парти в БГ,като не можете да се съберете в Норге елате в Пловдив,на печено прасенце , превъзходно домашно червено винце  и много танци
в нашата скромна къща  Party
Хайде наздраве   newsm24 и лека вечер на всички !

# 17
  • Мнения: 1 062
Тук съм си, къде да ходя Laughing Ама вие умора нямате Joy
Днес си позачистихме ( забележка: САМО позачистихме Joy) с моята половинка къщата; пакетирахме подаръците и в понеделник рано ще ги изпратим. Утре ще имаме гости Joy няма да казвам кой  bouquet
А иначе знаем ние ( т.е. виждали сме), че и 2те двойки са си супер готини Joy
mishelle , не мисля че имате право на соц. подпомагане. Но твоя мъж може да плаща по нисък данък. Но все пак дано се включи някой, дошъл с такава виза.

# 18
  • Мнения: 977
mishelle , не мисля че имате право на соц. подпомагане. Но твоя мъж може да плаща по нисък данък. Но все пак дано се включи някой, дошъл с такава виза.

rkb, какво имаш предвид за данъка?

# 19
  • Мнения: 1 062
Подава молба или нещо от сорта, че ви издържа, докато ти не работиш и плаща по нисък данък.

# 20
  • Мнения: 977
Подава молба или нещо от сорта, че ви издържа, докато ти не работиш и плаща по нисък данък.

И освен това ни се полагат помощи?

rkb, много благодаря за инфото, дори и да е непълно. Надявам се да се включат и другите момичета от .но с повече информация.

бебчо, надявам се, живот и здраве и ние с малкият най-късно да отидем при таткото му в Норге. Той заминава януари. Вие в коя част на Норвегия сте?

# 21
  • Мнения: 1 062
Не мисля, че ви се полагат помощи. При събиране на семейства точно това е идеята, че съпруга може да те издържа и няма да търсиш помощи. Естествено си получаваш детските.

# 22
  • България
  • Мнения: 1 090
И аз мисля,4е не ви се полагат помо6ти,работила съм в социални грижи и знам,4е не се дават току така,освен ако законът не се е променил newsm78
Много хора злоупотребяват и затова има критерии и изисквания Peace
Освен това ние сме живели на една заплата много време,не са ми давали една крона,как сме я карали ние си знаем Confused

# 23
  • Мнения: 3 674
мишеле ...За твое съжаление няма да получаващ помощи ..не си refugee=flyktning=беглец...
Бегълците имат право на помощи.Така че полицията ще изисква мъжът ти да подпише декларация че може да те издържа.

Норвегия е богата държава...но  не можа да се очаква че норвежката социална система ще дава помощи на всеки ново-пристигнал  чужденец, нали... Grinning Все пак съпругът ти ще има работа...и не е беглец.  Wink Там е разликата.

Последна редакция: сб, 24 ное 2007, 22:36 от roza66

# 24
  • Мнения: 1 294
Мишел, надявам се най-искрено да не ти прозвуча рязко... но за какви социални помощи говориш? Идвате защото мъжът ти ще работи, ще може да останете при положение, че ще може да ви издържа. Ако не може, просто няма да ви разрешат да останете. Социални помощи за живеене се дават на съвсем друга група хора в която вие не сте и се надявам никога да не попаднете. Сигурно ти е ясно, че Нервегия го допуска за да спечели от един добър работник а не да споносрира семейството му със социални помощи. Най-приятелски ти казвам, колкото по малко разчиташ на това, толкова по добре, защото не вярвам да получите каквото и да било в повече от другите семейства в които само единият работи, а те са много.
Някакъв вид социални услуги са и детските, както и парите които ще получаваш за дете межди 1 и 3 години ако не ходи на градина. Това е, другото е както ркб ти каза, малко по ниски данъци, но сумата е малка и не може да се разчита на нея. Ев. като емигрант може да подлежи на по сериозни данъчни облекчения, но подробности не знам.

# 25
  • България
  • Мнения: 1 090
Именно,само ако търси6 убежи6те тогава има6 право на помо6ти,другите слу4аи се отнасят за норвежките граждани,:ако си заработил определена сума през предходната година и остане6 без работа ,ако си самотен родител(норвежки гражданин),ако  си болен(пак норвежки гражданин).Но ина4е не мисля,4е могат да дават на всеки, без да е гражданин на държавата. Аз както имах гражданство,я карахме на една заплата.Така 4е,макар и да са известни със социалната си политика,  има ограни4ения Peace

Пала4инке ,добре до6ла,наи накрая Hug

# 26
  • Мнения: 1 294
Гледам че се чудите къде съм и веднага докладвам...
Снощи бях на юлебур... супер си изкарахме  Party Виното отиде залудо, щото нали не пия...
Розе, темата с камината ми е болна, ние имаме, обаче се оказа, че като е нова трябвало да се напали яко няколко пъти да изгорели някакви газове от боята... бре не ще и туй то, смърди ужасно.
Гледам сняг имате вече, тук вали непрекъснато... но само дъжд...
Нора, нали щяхме да скайпваме в четвъртък, не те видях онлайн...
бабищайн, я кажи нещо в което си играла да се светнем коя си? Grinning

То добрв социална политика, ама става дума за когато наистина имаш нужда и едва ли не умираш от глад, ама случая няма да е такъв. В крайна сметка, социалните помощи имат друга цел. И дето вика Нора, много живеят на една заплата и ние така сме били преди да почна работа, и не е лесно, и за глезотии няма пари, ама за храна и нормалните нужди човек може да си посреща.

# 27
  • Мнения: 875
здравейте, момичета!

бебчо, много се радвам, че се появи отново. казвай как са нещата при теб!  Hug

така както говорите за социалните и заплатите, ще вземете да наплашите жената. вярно е, че храната е скъпа, НО може да се живее и с по-скромни доходи, при това съвсем нормално и задоволително. нашите възможности са доста ограничени, а не се лишаваме от нищо необходимо. е, вярно е, че нямаме кола и живеем в студентско жилище, нито пък можем да си позволим почивка в тайланд следващото лято, но пък си живеем предоволно.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 977
Благодаря ви за отговорите!

Не. Не сте били рязки. Просто незнам какви са законите и реда в страната и е редно да питам. Затова, моля ви, не ме разбирайте погрешно. Wink

# 29
  • България
  • Мнения: 1 090
Ами никои не я пла6и,нали това казваме,ако се надява на помо6ти,няма да и дадат,понеже са преценили,4е би трябвало да могат да живеят на една заплата Winkи аз не съм умряла еи ме на Rolling Eyes,но си правех сметката на магазина Peaceдруго е на две заплати..

Пала4инке,ми аз като бях на скаип теб те няма6е ,после стана късно,моите се върнаха,6те ти пи6а на ли4ни Peace

Общи условия

Активация на акаунт