Декември чука на вратата, а бебчетата вече гукат във кревата!

  • 9 891
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 630
Орлин - освен горещи компреси и изцеждане с помпа -една приятелка ме посъветва да си взема хомеопатичен продукт -
Бриония 15.  Вземат се 3 перли и след 4 часа ако няма подобрение  - още 3. Но - хомеопатията е цял раздел в медицината - има си изисквания - да не се пие кафе, да не се яде шоколад, без ментови чайове и пасти за зъби. Хубаво е консулт с лекар хомеопат, въпреки, че аз това ще го пропусна. Сложила съм си 1 опаковка в багажа.

Ето какво представляват компресите за кърмачки:
http://smehurko.com/catalog/product_info.php?manufacturers_id=18 … 40c37b20fe7942760
Моите са на Бебеконфорт, но не ги открих в нета, за да ги покажа. Мисля, че и тези ще свършат работа.

Подковала съм се сериозно, защото с дъщеря ми направих мастит.

# 226
  • Мнения: 482
От думите на Орлин не разбрах какъв е на Ива проблема - дали не и е дошла кърмата още или и се препълват гърдите поради запушени каналчета или друга причина. Ако е първото - да пие повече течности, поне по 1 чаша плодов сок или вода няколко минути преди всяко кърмене, може и чай за кърмачки на ХИП. А ако и са препълнени гърдите, изцеждане с помпа или с ръце, редовно кърмене, топли компреси /може с кърпи, намокрени с топла вода/, както и изцеждане с ръце под топъл душ, но май все още това е неизпълнимо заради операцията.

# 227
  • Мнения: 280
Орлине , за да тръгне кърмата се препоръчват освен много течности, също така да се ядат и орехи. Масажите задължително ако са запушени каналчетата и цедене с помпа ,ако не може ръчно. Най-добре влез в библиотеката на кърмаческия подфорум и там ще откриеш много полезна информация или директно питай майките -кърмачки  Peace

Мацата , много е яка торбата за сън ,нали  Grinning Много хора ме упрекнаха ,че си давам парите на вятъра , но аз не смятам така. Мисля ,че ще ми е много полезна.

# 228
  • Мнения: 2 641
Честито на Гогито и Дани   Нека бъдат здравички бебоците им и носят много щастие на мама и татко!   

# 229
  • Мнения: 534
Проблемът по-скоро е в самата гърда - няма оформено зърно... и дин вид няма как бебето да суче, а и с помпата си е нищо... Преди малко пак ходих до тях. Беше дошъл доки (и аз да науча малко термини от вас) и каза, че ... не вижда смисъл да се мъчи - в практиката си май не е виждал подобно нещо и препоръча да се спре кърмата, докато не е станало беля... Е, малката ще трябва да мине на изкуствена храна от самото начало. Знам, че е хубаво да има поне малко естествена храна, ама като няма ( и в магазина няма!) Такива ми ти работи от нас... А, док каза, че може още в сряда да ни прати в къщи - ако всичко е ок Simple Smile така  че ще може да имате "прясна" информация от титулярката...
Е, стискам палци на всички ви - за безпроблемно раждане и след това!

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Здравейте!
Честито бебоци на Гогито и Дани Т!Да са живи и здрави!
Аз днес бях на кардиолог и анастезиолог.последна подготовка за сикциото в четвъртък.
Анайс.моето дете е на две години и почти девет месеца.От два месеца ходи на градина и съм много доволна.а и той не плаче.Сега заради бебето ще го спра за известно време.за ад не ми донесе някоя болест в къщи.Много е самостоятелен.сам яде.сам заспива.дори сам се изпикава.обуване и т.н.Гледа си анимации.рисува.послушен е с една дума.Първите дни ще ми помага майка ми.но ще трябва да си изградя режима бързо между двете деца така.че да не се чувства пренебрегнат.
Валката?!Нещо ми се губиш!
Целувки от мен!

# 231
  • София
  • Мнения: 1 626
Как ще са пари на вятъра, Дари? Нали можело да се пъхне бебето под завивката и да се предизвика задушаване, а с чувалчето това няма как да стане. На мен по-скоро ми казваха, че отначало било малко да спи в чувалче, защото нямало да рита толкова силно и да се отвива, ама аз реших да взема. И без това съня сигурно ще ни е дефицит, а и да ставам и когато не плаче, за да гледам дали е завито...

Ох, момичета остават ми точно 30 дни до термина. Утре отивам на ЖК, трябва и документите да ми подготвят вече и не искам да ви казвам как се спичам. Прегледах темата на ноемврийките - ми те само 7-8 мамчета са родили след термина, всички други все по-рано раждат. Страх ме е, ей!

# 232
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Орлине.тоз доктор много лесно иска да я откаже от кърменето! Sad
Трябва да пие много течности!Да пробва с изкуствени зърна!Продават се по аптеките или детските магазини.Да пробва да се изцежда и да й го дава с шише.пак е вариант.Да си прави масажи на гърдите.Вземи й чай за лактация от аптеката.но никакво отказване.Може десет грама да изцежда.но да й ги дава.независимо.ако се дохранва с изкуствена храна!

# 233
  • Мнения: 534
Ще и прочета какво казвате ... а и утре чакаме тези силиконовите зърна... ще видим какво ще стане. Не че тя не иска, а ... май просто е невъзможно. Но ще видим... 10х!

# 234
  • Sofia
  • Мнения: 408
Татко Орлине, подкрепям irina_boneva , нека продължава и да не се съгласява на инжекции за спиране на кърмата! Първо може да и закъснее, това със зърната е проблем, но да не се отказва! имам доста примери около мен, но най-пресен е този на жената на брат ми ,роди и 3 дни нищо, нито може да поеме зърното нито то да пусне нещо, та с помпата и цедене под гореща, ама много гореща вода , сега яде само кърма с едно ядене на ден изкуствена защото е още малко кърмата! и на нея й предлагаха да й спрат кърмата!

момичета за петък среща в ТК аз също съм ЗА! т.к. ще ходя да ме тестуват за упойката, май забравих да ви кажа как ми се скара д-ката че съм пропуснала да я уведомя за прекарания ми лек тромбофлибит преди 5 години, жената щеше да получи удар като й казах! Та явно е важно и сега ще ходя на "оглед" при съдов хирург в 3та градска и после на алерголог ,защото било задължително да раждам с Клемастин! сега ще се ровя да видя какво е туй чудо!
Иначе Цвети и мен ме гони шубето- дали ще ми изтекат водите в къщи, дали ще усетя контракциите, как ще се справя защото и аз съм без екип и за нормално раждане!

но за сега ще мисля за петъчната тортичка! че вече я сънувам с тея ваши приказки!

Н.В.Честито на Гогито и Дани   за малките бебоците ! Вещичке стискам палци!  Heart Eyes



# 235
  • Мнения: 277
dani,gogito chestiti bebcheta,mnogo da I'm se radvate
amadis,ako moia sin e napolovina hubav(e s po-mujka krasota) kookoto tvoiata dushteria,she davam da mu slagat antibiotici Simple Smile. popitah kakuv e antibiotika I prochetoh v neta, okaza se,che e super slab,ne deistva na stomahcheto da ubiva florata, a I te go davat v malki dozi.iavno gi e strah ot infekcii,ne e zarad jultenicata
mujut mi prochete vsichko za lampite I e kategorichen,che taia pod koiato ni pekat, e bezsmislena I she pravi lampa vkushti,samo se chudi kak da zatopli staiata na 30 gradusa,che nikola da e golichuk. utre shte praviat izsledvania na nego I men,dano e po-dobre.moje da e kurmcheska jultenica
orline,iveto v nikakuv sluchai da ne se predava.na men kolastrata mi doide na 2-3 den,a kurmata chak na 5tia v malki kolichestva.cediah,to ne izlizashe,gledah da durja bebo maksimalno na gurda,makar I prazna.sega teka otvsiakude.niamah problem sus zurnata.no edna priatelka s hlutnali zurna uspeshno kurmi edna godina,tochno s tia izkustvenite.stiskam palci,a vie se borete
macata,dari,nikola na 8-9 dni pochna da si izritva odealoto.az ne mislih,che shte polzvam chuvalcheto tolko skoro,no eto prez noshta mu go slagam,kato sme izvun bolnicata de
na 10ia den pochna da se obrushta na edna strana I poniakoga spi taka
az da vi se pohvalia,tatito donese edna 6l butilka goreshta voda I me polivashe da se kupia.e,nov chovek sum.ako uspeia I da pospia poveche ot chas,napravo shte pocherpia
a sega otivam da podam cica na edno spiashto julto bebche

# 236
  • Мнения: 2 641
уф това с кърменето беше бая изтощаващо в началото. при мен проблема беше че никой не ми каза как става. на другуте мами циците текат като река а на мен нито капка, а усещам че ще се пръснат. и така докато не замериха бебето и се оказа че нищо не суче. та  стисна една акушерка зърната и онова ти мляко тръгна. Обаче поради нервите, болката, стреса от доста неща нямах много кърма. кърмих 4 месеца преко сили и тя си спря сама, като и сме се дохранвали с изкуствено мляко. Ема ядеше от всичко - от мен, от биберони, абе не отказваше изобщо стига ядене да имаше. в болницата по цяла нощ в началото се опитвахме да изцедим нещо, защото от тази застояла кърма се вдига температура а и боли бая. докато му хвана цаката как става колко съм се мъчила, а и другите момичета с мен. ако нямах шевове тогава щах да се пръсна от смях на изпълненията ни нали бяхме новачки и самоуки. ей незнам защо в наште болници нищо не ти казват за това кърмене и зорлем ти показват нещо. чакат жените да направят мастит ли кво ли?
иринче кажи как научи малкия да заспива сам. ей тва ми е огромния проблем. другото нещо което ме стресира са стълбищата. незнам как с тази операция, и тежката зимна количка с бебето + Ема ще се оправя, а и как ще се набутам в асансьора. от такива стълби имам голям стрес. Ема като беше бебе живяхме временно при майка ми и тям имаше едни огромни стълби а аз сама едва свалях количката и то лятна. един ден реших сама да я кача и от бързане и зор че детето реве съм забравила да вдигна облегалката, не съм я завързала и качвам сама количката по тези стълби първо предните , после задните колела. като стигнах догоре главата и висеше и за малко да е изпаднала на стълбите - направо щях да умра от ужас, а беше на 6 месеца. а заради операцията неможех да вдигна количката заедно с бебето абе голям кошмар беше, и сега пак стълби.

# 237
  • Мнения: 337
Еми ,здраствуйте
Честити ни нови бебенца да слушкат , да папкат и да растат , а мамите бързо да се възстановяват>

Аз сега се връщам от доки , той ме попрегледа и тъй , като имам назначено секцио за 14-ти декември  ми каза , че най-вероятно няма да го дочакам . А и контракции си имам и болки ,  бе всички екстри . Само мъж си нямам...милия го пратих на работа , а той от своя страна ми заръча да стискам кълчоци докато се прибере , тоест поне до петък . Ама тоо така се стиска...стискам само  палци да го дочакам да си дойде преди да се разраждам , а и мамчето ми идва в събота така , че зора е тези 3-4 дена да изтрая .Стискайте и вие (кой каквото може), че съм се опаникьосала малко. А и болницата ни е на 50 км от нас , та докато се завлека до там особено ако съм сама цирка ще е с мен. Иначе днес и на видеозон ни гледаха , 2.650 кг  сме, с косичка и папкахме околоплодна водица сладко сладко baby_neutral ...
ами това от мен , сега се паркирвам по хоризонтала и не мърдам до петък  

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 05:31 от maxi_

# 238
  • Мнения: 2 645
Maxi, споко - ще удържиш фронта! Мисли си как раждаш другата седмица и бебко  ще те послуша Simple Smile

# 239
  • София
  • Мнения: 210
Добро утро  Grinning
След час Вещичка трябва да е на линия в ТК, за да си изчака реда за трето планово секцио. Ако надникне fingerscrossed Hug Сигурна съм, че всичко ще е наред и в петък ще се наредим пред ВИП-а с по кутия ябълков сок (а защо не и тортичка  Laughing) и една по една ще минем да я напрегръщаме.
Стискаме палци и изпращаме с прегръдки и МамаБоби, че и на нея днес й предстои Големият Ден.   bouquet
Въобще няма нищо по-хубаво от това да се раждат живи и здрави бебета!
Орлине, аз съм минала точно през този кошмар и си представям какво й е на Ива. Аз бях (и съм) с много големи гърди, но с плоски зърна, неподаващи се на оформяне. Отделно от това малката изобщо не се постара със сученето и аз цедях ли цедях. Но при нея явно освен неоформено зърно има проблем с пробиването на млякото. Горещите компреси може да помогнат за това, но силиконовите зърна се съмнявам да решат проблема със засукването. И тук може би малко ще се разгранича от другите мами - не е лошо да й даваш кураж да продължи и да не се отказва от кърменето, но това трябва да е с мярка и до време. Защото след това цялото нахъсване "не бива да се отказваш" ти седи в главата като чувство за вина, че не си добра майка, защото не успяваш да дадеш достатъчно на бебето и т.н. и т.н. Аз поне преживях много тежко факта, че не успях да кърмя, а и имах малко кърма и Ния от 45-ия ден мина на АМ. Пу-пу, въпреки това е много здраво дете. Добрата новина е, че някак си с времето зърната ми се оправиха и се надявам този път да сполуча.
И съм страшен заплес, покрай предстоящите бебоци забравих за новопоявилите се!
Да са живи и здрави малките съкровища на Дани и Гогито!   bouquet  bouquet  bouquet
Ако си редактирам мнението още веднъж, ще ми е като за първи път Laughing, ама все забравям.
Нонич, бройте ме и мен за петък, но няма да обикалям, а направо ще ви посрещна в кръчмата. Ти къде се засече предния път с Нели, защото не я виждам да пише?

Последна редакция: вт, 27 ное 2007, 05:56 от babaToHka

Общи условия

Активация на акаунт