Кръстихте ли си децата и кога?

  • 3 437
  • 131
  •   1
Отговори
# 105
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И двете ми деца са кръстени на големи църковни празници.
Каката беше на почти годинка, а малкия кръстихме точно на 2-рия му рожден ден.

# 106
  • Мнения: 472
Кръстихме дъщеря ни на 1г.2м. на именният и ден.

# 107
  • Мнения: 455
Синът ни беше едва на четири месеца /на следващия ден ги правеше/ когато го кръстихме. Имаме намерение и с второто да направим така. Не сме имали никакви проблеми - детете през цялото време стоеше тихо и кротко и наблюдаваше какво става около него.
Струва ми се, че колкото по-голямо е детето и разбира - толкова по-трудно понася церемонията.

# 108
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
кръстихме го на първия Петровден след раждането му, когато е и именния му ден. Беше на 8 месеца.

# 109
  • Мнения: 1 931
Йони го кръстихме за Йоан Рилски- беше на 10 месеца, а Маринка за Св. Марина- на годинка.

# 110
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
ми не я кръстихме малко след рожденния й ден, 4 дена  след като стана на 1 год.тя вече ходеше,беше лятото и нямаше за кога да го отлагаме.мн добре се получи,вс беше ОК.е съобразихме се и с роднините,кога могат да са свободни...успех,дано изберете хубава дата за кръщенето.

# 111
  • Мнения: 306
на 4 тия месец

# 112
  • Мнения: 2 663
И двете ни деца не са кръстени все още.Това лято дано се организираме вече и да направим една хубава двойна кръщенка.

# 113
  • Мнения: 469
На първия им рожден ден направихме и кръщенетата.

# 114
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да. На 10 месеца.

# 115
  • Мнения: 59
Кръстихме го на 1г ,но след това разбрах ,че можело да се кръсти на именния си ден, ако е кръстен на някой светец. По принцип съм чела ,че е хубаво това да стане до първата годинка, но незнам защо.

# 116
  • Мнения: 1 464
4 дни след първия рожден ден,на 8ми септември,Богородица

# 117
  • Мнения: 1 701
На рождения й ден, но ако имам второ дете и сезонът е подходящ, ще го кръстим по-рано, докато е още бебе. Такъв рев изрева това дете, че направо ми става лошо като се сетя какво му причиних!  Sad

# 118
  • Мнения: 605
Да. Голямата на 2 месеца, на деня на Св. Иван Рилски, малката - на 4 месеца, на Св. Варвара.

# 119
  • Мнения: 1 264
Беше на 7 месеца, когато го кръстихме. Няма такова понятие, рано или късно за кръщене. Когато решите.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт