Бихте ли се установили в чужбина със семейството си ?

  • 17 258
  • 342
  •   1
Отговори
# 270
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 948
Ясно- те лъжат, а истината е във форума Peace
Естествено, че съм сигурна, че работят по специалността си. Иначе въобще нямаше да споменавам професията им.


Само малко уточнение:1. за да станеш лекар тук, трябва да си приравниш дипломата. Отнема минимум 3 години. Има много малко български лекари минали тази процедура.
2. За инжинер- живеем в една от най-богатите провинции тук, естественно и една от най-скъпите. Съпруга ми е инжинер /лицензиран и тук/, работи само той, къщата ни е над 300 кв.м., отопляваме я цялата - сметката ни за ток, газ, вода и тел не надвишава 300 долара. Само за сравнение- за отопление на 77 кв.м. в София плащаме повече и определено не е топло в апартамента. А да и с заплатата на съпруга ми си позволяваме да ходим поне веднъж седмично на ресторант, и на почивки в чужбина.
А за това колко са преуспели хората навън, това са си техни измислици, тук са наслушах колко са били велики в България.

По темата: аз дойдох тук заради съпруга ми, той е дошъл заради по-добра професионална реализация. Ако питат мен аз съм готова утре да стегна багажа за България.

# 271
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само малко уточнение:1. за да станеш лекар тук, трябва да си приравниш дипломата. Отнема минимум 3 години. Има много малко български лекари минали тази процедура.
Тя я мина. Държа много изпити по медицина и френски. Освен това трябваше да работи около 1 год. без да получава никаква заплата, единствено заради препоръки. Защото без препоръки не може да започне работа.

# 272
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 948
След тези изпити / 3 на брой- поне при нас/, моя позната кара 4 години, но мисля за специализация. Тук яетох, яе най-големия доход реализиран от лекар е над 1.5 милиона/на година- даже разследжаха споменатия лекар. Дохода на общопрактикуващ лекар с частна практика е над 300 000. Поне статистиката посочжа тези данни.

# 273
  • Мнения: 67
Някъде в Южна Африка - да.

# 274
  • Мнения: 1 207
Аз винаги съм си мислела,че ще мога да живея навън,но като отида някъде и с нетърпение чакам да се върна.
Едно нещо съм решила със сигурност,синът ми няма да учи в Бг.,но не заради образ. система.

# 275
  • Мнения: 141
... По темата: аз дойдох тук заради съпруга ми, той е дошъл заради по-добра професионална реализация. Ако питат мен аз съм готова утре да стегна багажа за България.
Ти успя ли да се реалиzираш някак си професионално? Смяташ ли,  че ако успееш ще си пронмениш становището? А смяташ ли, че хората са длъжни да приемат всички дипломи по света zа чиста монета и да приzнават всеки с хартишка  zа лекар?

# 276
  • Мнения: 405
Да. Работим по въпроса. Тук няма повече накъде да се развиваме със съпруга ми, а и не ми харесва средата за отглеждане на малко дете.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 05:23 от Nigella

# 277
  • Мнения: 887
Не бих се установила да живея в чужбина със семейството си, въпреки че не одобрявам много от нещата в нашата държава. Поне засега.

# 278
  • Мнения: 2 908
Да-бих.Заплюла съм си Канада или Нова Зеландия-мисля,че там ще се чувствам най-добре,от Европа ме привличат Ирландия,Холандия.За градове нямам претенции.Бях в Щатите за известно време,но бързах да се прибера само заради съпруга си-нищо друго не ми липсваше тук и не съм искала заради друго да се върна.Ако той е с мен,няма да ми липсва тук нищо,та да умирам да се върна.

# 279
Ами оказа се че сам се установила в чужбина преди да го осъзная , а го осъзнах след като се прибрах за месец да се видя с близките.Няма да се впускам в подробности и ще кажа само че всичко виждах от съвсем друг ъгъл и трябваше да си призная че не бих се чувствала добре да живея в Бг.Много от вас ще ме нападнат и осъдят но така се чувствам.

# 280
  • Мнения: 160
Ние сме взели и осъществили решението за себе си: Канада ще е нашият дом догодина   Grinning   

# 281
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
За постоянно -не,но това не зависи само от мен.

Последна редакция: сб, 08 дек 2007, 01:09 от k.a.l.i.

# 282
Само малко уточнение:1. за да станеш лекар тук, трябва да си приравниш дипломата. Отнема минимум 3 години. Има много малко български лекари минали тази процедура.
Тя я мина. Държа много изпити по медицина и френски. Освен това трябваше да работи около 1 год. без да получава никаква заплата, единствено заради препоръки. Защото без препоръки не може да започне работа.

Значи най-вероятно е специализант (resident) с $50,000 заплата и над 80 часа седмично. Кажи и да има търпение. След някоя и друга година ще и стигнат и ще и останат. Е, $300,000 не всеки получава (средната заплата е около $150,000), но и $150,000 са добри пари! Освен това живота в Канада е лесен. Особено когато имаш добра професия и пари. Парите не са всичко, но е хубаво да ги имаш.

# 283
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не е специализант. Предлагаха и подобно нещо в една европейска болница и тя отказа. Тя отдавна работи по специалността си. Освен това има 2 малки деца и няма как да работи по 80 часа на седмица.

# 284
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ето го отговорът...
Цитат
В бг знам че са евтини повечето градини, но в Канада не е така, по-скоро е лукс да можеш да работиш, защото детската градина за две деца може да надвиши средната работна заплата.

Тук детската градина за двете деца ми струва незначителна част от заплатата ми (която не е по-голяма от средната за София) Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт