колко време след аборт

  • 18 065
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 110
 Confused Това не съм проверявала, но мисля че ми беше нормална.

# 17
аз едвам дочаках 2 месеца

# 18
  • Мнения: 7 716
Libertat, съжалявам. Sad
Щом не се наложило кюртаж може би ще ти разрешат още от следващия цикъл.

# 19
  • Мнения: 421
libertat много съжалявам за случилото се, знам как се чувстваш и аз го преживях и то преди 3 дни и също бях в 5 г.с. При мен започна с леко зацапване в събота, в неделя прерасна в по-силно (като при цикъл) кървене със съсиреци и леки болки в корема. В понеделник отидох на лекар и потвърди, че съм направила спонтанен аборт. Даде ми направление и ме прати в болницата за кюртаж. Обясниха ми, че в толкова ранен етап често не се изчиства всичко и за това се налага намеса. Направиха ми кюртажа с пълна упойка и ме оставиха да пренощувам в болницата, за да ме наблюдават, макар че всичко мина абсолютно безболезнено и без усложнения. Изписаха ми антибиотици и противозачатъчни, които трябва да пия 3 месеца, но ако лекарят ми прецени, че съм се възстановила по-рано едва ли ще ги дочакам. Кървенето спря още във вторник сутринта, т.е. общо 3 дни и половина. Пропуснах да кажа, че миналата седмица като бях на преглед, не се видя нищо на УЗИ-то, лекарят ми изписа Утрогестан 2х2 вагинално.

# 20
  • Мнения: 7 201
libertat 1, yani4ka_83 -много съжалявам за загубага ви! Cry
Ако няма усложнения се изчаква само 1 цикъл.Казвам го от лично преживян опит и от много добър специалист! Peace
Дано скоро се похвалите с добри новини!Прегръщам ви! Hug Hug Hug

# 21
  • Мнения: 500
Това може да го реши единствено гинекологът ти Peace Съжалявам за това, което преживяваш Sad
HugИ аз!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
моя е едва в 5гс  имах първо каф зацапване и после кървене с болки и съсираци пих дуфастон и папаверин но уви не ми помогна

Аз имах сьщо пьрво зацапване, после леко прокьрвяване и направих аборт в началото на 8 г.с. След обстоен преглед месец след това, лекарят ми каза, че след пьрвия цикьл можем да подновим опитите за бебе /При мен обаче по друг повод се наложи да изчакам още малко/. Матката ми беше идеално вьзстановена, при мен абразиото беше с вакуум - това е по-щадящ вариант и когато е в началото на бременността не се налага да чакаш да минат 6 месеца. Но все пак наистина най-добре твоя наблюдаващ лекар да прецени кога да започнете бебеправене отново. И не на последно място - много важно е кога ще се почувстваш психически готова за една нова бременност. Успех ти желая   bouquet

# 23
аз вчера бях на преглед при друг лекар защото исках да чуя и друго мнение нямам голямо доверие на моята лекарка и този лекар ми потвърди същото като моята лекарка че няма да се наложи кюртаж каза ми че има много малко но щте се изчисти и ми направи тест за бременост за по сигурно каза ми след 10 дена да ида пак на преглед същто така ако не спре кървенето но на мен ми е спряло само ми падат някакви съсиръчета мънички предполагам че се изчиствам искам да те питам колко време ти казаха да се пазиш на мен 6м но мисля че няма да мога да изчакам толкова

# 24
  • Мнения: 1 335
Всичко ще е наред!  Hug

# 25
  • Мнения: 400
Миличка,на 1.10 преживях аборт/или раждане/в 21 седмица...след първият цикъл,гинеколога ми каза,че мога да започвам с опитите:)Това с психологическата нагласа са дрън-дрън..Важно е как се възстановява организма ти и ако всичко е о.к какво да чакаш?Пък и не винаги става от раз.
Успех smile3525

# 26
  • София
  • Мнения: 1 220
uanda  Hug
Съжалявам за загубата ти, както на всички момичета в тази тема  Hug… Твоя пост ми вдъхна надежда, че може и да не е задължително да се чака минимум 3 месеца, аз съм на първи контролен другата седмица и си мечтая да ми дадат зелена светлина, както при теб е станало… Praynig

# 27
  • Мнения: 1 541
И аз се присъединявам към тъжната групичка на направилите аборт.
Конккретно по въпросите - обясниха ми 4е след аборта  се кърви около 10 дни - може да спира и пак да почва, но че това не е цикъла. Мензиса би трябвало да дойде около 45 ден от деня на аборта. Естествено всичко е индивидуално, може да е по - рано или по - късно.
Азь го направих в 7 г.с. , но ме изчистиха, с пълна упойка, нищо не съм усетила, само психически ми е гадно, нищо не ме боли иначе.
Казаха ми и след 15 дни да ходя да си взема епикриза, в която щяло да има причина за аборта - излседвали били нещо си..., но както една сестра ми каза, винаги пишели - вирусна инфекция.. - някой да има подобна епикриза и какво пише като причина...??

# 28
  • Мнения: 1 541
BTW , а колко време след това правихте секс? Embarassed

# 29
  • Мнения: 421
Naneto в една друга тема питах момичетата след колко време са подновили сексуалните си контакти и ми отговориха, че след около месец.
При мен кървенето спря още на следващия ден след кюртажа. Аз също бях с пълна упойка и не съм усетила никаква болка. Психически се възстанових учудващо бързо.
За епикризата ми казаха, че едва ли ще е упомената конкретна причина. Моята ще е готова другата седмица.
Изписаха ми антибиотици ипротивозачатъчни и ме предупредиха, че може да ми дойде М по-рано, но едва ли ще закъснее.
Силно се надявам да няма повеч нови попълнения в тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт