Убивали ли сте живо същество през живота си

  • 10 813
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
тенденциозно - само инсекти и голи охлюви.
Неволно - няколко пълзящи твари.
Нарочно - никога.

# 16
  • Мнения: 47 985
не съм убивала животни, само буболечки
не ме е гнус и не ми е мъчно като ям, не съм присъствала на колене на животно и нямам желание, но няма да седна да рева за прасе или агне
бих убила ако няма друг начин и трябва да набавя храна, не виждам нищо чудно
сега се сещам че дъщеря ми е виждала заклан заек и после си е яла от него, гледала е и одраната и изпрана кожа на заека, очаквах някаква по- силна реакция, ама тя си го приема това нормално- гледаме ги за да ги ядем

# 17
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Не съм убивала. Гледала съм. Веднъж. Гадно е. А плачът на прасето и козлето - и то гадно. А още по-гадно е ако приживе са си имали имена. Днес ще хапнем от Димитринка... Баба ми, скрита в най-отдалечения ъгъл на къщата, ревеше докато дядо ми колеше козлетата. И аз ревях. Пък после ядях...

# 18
  • Мнения: 385
Аз не съм,но моя мъж преди години като колеше една кокошка, не можа от първия път да уцели където трябва,а и нацели клюна и беше много гадно.
Аз трепам само паяци и хлебарки - направо не мога да ги понасям ОТВРАТ.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
И коленето си има чалъм, че да не страда животното. Затова добрите колачи са малко и в минало, и в днешно време.

# 20
  • Мнения: 3 164
тенденциозно - само инсекти и голи охлюви.
Неволно - няколко пълзящи твари.
Нарочно - никога.

тъй, тъй Grinning

# 21
  • Мнения: 3 576
Щом буболечките не ги броим... значи не съм убивала.
Като малка съм гледала дядо ми как коли кокошки, петли, веднъж по случайност го засякох и заек да коли - много гадно ми стана, като се има предвид, че до преди малко съм си играла с него...
На прасе не съм присъствала, само после го видях разфасовано  Sick  #Crazy

Сега не изпитвам никакви угризения като ям месо - вкусно ми е, полезно е, не мога без него.
Какво да се прави, хранителна верига....не ги разбирам вегетарианците  Rolling Eyes
Същото е и с кожените палта - да гадно ми е за малките животинки, но това не би ме спряло да си купя кожено палто.... така и така е убито, поне да не е напразно.

Дали бих убила животно - ами ако от това зависи оцеляването ми не бих се поколебала....ще ми е трудно, но ще го преживея.
За щастие не вярвам скоро да се запиша на Сървайвър Wink

# 22
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Жаба - в час по биология.
Иначе съм градско чедо - мръвките, дето ги паса, растат в магазина. Laughing

Ако съм на зор, сигурно ще овладея и коленето и дрането, къде ще ходя...

# 23
  • Мнения: 14 489
Също така съм присъствала на безброй кланета на село - на прасета, агнета, дори на крава.
Не се срамувам от това, не го намирам за нередно. По-скоро ми се вижда пресилено отвращението, с което се коментират подобни теми. Има случаи, в които убийството е дори задължително - при самозащита, например. Или трябва да стоиш в поза "мирно", за да те нахапе животното по-добре??? Дайте да не лекуваме и вирусите тогава, нали и те са живи същества...

Ей, що миролюбие ще се изсипе в тая тема...

 Peace

# 24
  • DE
  • Мнения: 967
Убивала съм само насекоми, ако се брои!

# 25
  • Мнения: 35 967
само разни насекоми, охльови и подобни
но ако ми се наложи да нахраня децата, бих убила без да се колебая, но без да мъча животното /освен от несръчност/
не обичам много месо, но не съм го изключила от менюто си и не изпитвам особена жал към "мръвките"

# 26
  • Мнения: 8 999
Милиони хлебарки, комари, мухи, паяци и други домашни любици са минали през отмъстителния огън на изпепеляващата ми ненавист.
При баба на село съм гледала заколение на птици и добитък. Кокошките изглеждат много тъпо без глави, особено като подскачат като обезумели по двора.
За агънца и козленца ми е жал, особено за онези, които лично съм познавала. За дъртите животни ми е безразлично, но, естествено ми е гадно да гледам, не дай Боже да коля сама. Надявам се никога да не ми се наложи лично да резна нечие гръцмулче  - сигурно ще падне яростна вътрешна борба, докато вдигна ножа.

# 27
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
да, имам жертви паднаха, един плъх, борех се за живота на поверените  ми пиленца на 13г.-голяма гонитба и битка! една кокошка, повериха ми я да я заколя и из4истя на 14г! като, 4е ли друго няма! мисля си ,някоя жива риба дали не съм ...!май съм от лошите, но такъв е животът!

# 28
  • Мнения: 625
Само мухи Mr. Green иначе съм присъствала на колене на прасе или кокошка(без да искам)не ми е особено пирятно:(

# 29
  • Мнения: 2 161
Като дете убих две малки лястовичета,току що родени.

Буболечките изобщо не ги броя.

Последна редакция: пн, 26 ное 2007, 16:42 от Chanel

Общи условия

Активация на акаунт