Някой има ли проблем с вестибуларния апарат?

  • 511 890
  • 789
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
Трябва да започна да се движа защото 2 години си смених начина на живот, от много динамичен в пълно обездвижване. И доктора даже ми каза да ходя на масаж...

# 16
  • Мнения: 146
Важно е човек да не се отчайва и да търси активно подходящото лечение. Лекарства, акупунктура, хомеопатия - изборът е ваш!

# 17
  • Мнения: 1 044
А когато става въпрос за дете? Много ми е притеснено. Ходихме на невролог. Той каза, че е от вирсния ринофарингит, който караме в момента. Но аз все се страхувам да не изпускаме нещо важно. Направо не е за вярване, на 3 г. да имаш проблеми с кръвното, вестибуларния апарат и прочие. Вярно, че за болестите няма възраст, но все пак..

# 18
  • Мнения: 135
За дете е най-страшно ....

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте.
Не сте писали по темата отдавна , това значи ли че сте по-добре.Моля ви пишете за да разберем.Аз съм със световъртеж от 3 години но от 1 седмица имам ужасна криза.Такова чудо не е било.Вие какво пиете като лекарства?

# 20
  • Мнения: 32
на теб какъв ти е световъртежа,аз скоро писах по тази тема,ходих на невролог,правиха ми скенер,доплер и т.н.пия бетасерк,но няма особен ефект,предстои ми ходене при отоневролог.моят световъртеж се получи на 5-тия месец от кърменето,получава се когато легна и си обърна главата на една страна и когато ставам.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 586
При мен е постоянен от година и половина.Има подобрение само в началото на лечението и даден медикамент и след 2 месеца пак започва.Отоневролога го описва като позиционен отолитов синдром. Сега ми смениха терапията да видим дали ще помогне.

# 22
Май и аз съм за тука:}
Моят проблем е че ми няма нищо като седя, но като стана се чувствам нестъбилна и замаяна. Може би от това се плаша и вдигам кръвното, получавам сърцебиене. Има моменти,когато съм добре, но през повече време съм уморена, дремя, прозявам се, лесно се уморявам и съм един голям парцал,който постоянно се бори със себе си по цял ден. Изследвах всички хормони и антитела на щитовината- няма ми нищо, ходих на кардиолог - според него проблемът идвал от друго място и сърцебиенето и кръчното ми са само последствие. Идея за добър невролог в София,имате ли?

# 23
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз мислех, че имам, но отоневролога отрече.
Като ми се завие свят пия Медрин или Диментхидринат.

Идея за добър невролог в София,имате ли?
Болница Св. Наум, отоневрологичния кабинет е в едноетажната постройка пред болницата.

# 24
Много благодаря за инфото, ще посетя това място при първа възможност следващата седмица!

# 25
здравейте,аз имам този проблем и се далжи на изменения в шийните прешлени.моят съвет е да отидете да си направите рентгенова снимка  на шийни прешлени и ако там не се открие ни6то вси4ко ще се оправи.кръвоснабдяването на мозъка е свързано с тези прешлени,ошипяване или други аномалии са 4естата при4ина за световъртеж,не добро оросяване,а от световъртежа 4есто се стига и до повръщане,поне при мен е така, и отпадналост. успехх Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 131
Не описвате съвсем подробно проблемите си, но от това което е написано не значи, че точно вестибуларния ви апарат е увреден. Може да става дума за вегетативна дистония, за прекалено ниско на моменти кръвно налягане и др. Лечението на различните причини е различно, затова човек трябва да е наясно с диагнозата си.

Или пък за някакъв вид невроза.На мен също ми казваха вестибуларния,да ама не.Сега вече съм с ПР.

# 27
  • Мнения: 7
Всички болести са от ядове ,а всички ядове са от гадове Twisted Evil

# 28
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Всички болести са от ядове ,а всички ядове са от гадове Twisted Evil

Много умно, само дето темата не е лексикона на приятелката. Ако няма какво да кажеш, по-добре не пиши. Ще набереш точки все някока не се притеснявай.

# 29
  • Мнения: 2
Аз също имам световъртеж от две седмици и то когато легна или съм в легнало положение или си въртя главата от лявата към дясната страна или обратно. Понякога даже, когато съм в сънно състояние имам световъртеж при правенето на тези движения на главата. А освен това имам и проблеми с ухото и мисля, че свързано с вестибуларния апарат, но ще ходя на лекар скоро и ще ви каза какво е . Надявам се да не е нещо сериозно. Някой имал ли е същия световъртеж?

Общи условия

Активация на акаунт