МНОГОДЕТНИ МАМИ 28

  • 18 932
  • 396
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 069
Здравейте и от нас! Добре дошли на Мариана, Станя и too many boys    welcome welcome welcome

Аз снощи до 1 правих коледните курабийки за Празника, но нещо не станаха, едните прегоряха, а тези които горе-долу станаха нещо на вкус не ми харесват, ама... ще измисля нещо за замазване на  вкуса. Дано успея. За глазура и окраса реших че сместта от белтъци не е подходяща за малки деца и ще рисувам с шоколад отгоре - пък каквото стане. Нали не е проблем? Дано няма алергични към шоколада деца, че ще се побъркам  Praynig

Днес мисля като сложа 4-мата мъже да спят довечера да сътворя и тортата, за подарък на победителя, но се чудя за украсата - трябва да е нещо унисекс и да не е съвсем детска ли?  newsm78 newsm78 newsm78 Мислех да се пробвам един дядо Коледа да нарисувам отгоре - как мисилите?

Аз пиша с една ръка щото онзи МРЪНКО ми е в другата....

# 76
  • София
  • Мнения: 191
too many boys,  привет - специален - от мен! Само дето не съм с три момчета, макар да си мислех, че само момчета ще имам. Сега сме две на три в полза на жените!!!
И аз се чудя как ще се познаем, освен всеки да си направи бадж  Laughing
Какво да кажа друго, и мен ме хваща предпразнично настроение, още повече, че бебетата на 18-ти стават на годинка, поводи много за черпня...
Приятен ден на всички мами с много деца, а за стипендията на дъщерята на Кабо Алма - да не се ядосва, макар да си е за яд - и на мен ми се случи същото в първи курс, втори семестър - някакви дребни стотни не ми достигнаха...Ама се амбицирах и след това - всеки семестър - стипендия. То си е по-скоро морално удовлетворението, поне тогава размерът им беше малък, дано сега дават повече.
 Hug Hug Hug
Нели, опасна си, браво за кулинарните ти изяви! И торти, и сладки...аз само баница правя редовно...ама какво да се прави, не ме влече  Embarassed

# 77
  • Мнения: 2 022
Здравейте, супер мами!
Добре дошли на новите попълнения: Мариана, Станя и Ани!
Мариана и Николай, вие сте страхотно семейство, браво за куража и човечността. С удоволствиое ви отстъпвам първото място за деца, отглеждани с най-малка разлика.    bouquet

Момичета, за съжаление няма да можем да дойдем на празника. Братовчед ми се сгодява тогава (на "крехката" възраст от 38 години  Laughing ). Но мислено ще бъда с вас. И с огромен интерес ще чакам снимките ви.

Ние довършваме ремонта, после голямото чистене, а после - Коледните украси. Нямам търпение вече. Май аз съм по-нетърпелива от децата, ама, както казва мъжът ми, нали сега аз съм най-малкото дете...

Целувки и лек ден на всички!

П.П./ Много се затъжих за Габи. Дано всичко при тях е ОК. Питам се как ли ще се отрази преместването на Давид?! Много се моля той да е добре, милият сладур!  Praynig

# 78
  • Мнения: 3 740
Е, ама тоя Пепи защо си трае? Браво на него! Добре, че е Пешеходката да го разконспирира. Ходи тя - макар и пеша - навсякъде и всичко вижда...

Добре дошла на too many boys!   bouquet Сигурна съм, че ще ти е приятно при нас, но се включвай и с писане, не само с четене!

Дидка и Вълшебна успешно ни представят на учебния фронт. Направо ме амбицират, ама да видим дали достатъчно...

Пролетната се крие, все заета, ама-ха! Обаче ще роди и вече няма да има оправдания - искаме я на линия!

Мамите от София имат да почерпят - поне част от тях. Днес бях на обсъждане на правилата за прием в детските заведения в столицата - и добре, че отидох, защото се оказа, че в изброените групи с предимство въобще не фигурират многодетните семейства. След като повдигнах въпроса, имаше дебат дали е редно да им се дава предимство, при положение, че някои от децата им може да са и на 15-17-20 г. В края на краищата в правилника влезе текст, който дава предимство при кандидатстване в детско заведение на децата от семейства с 3 и повече деца до 10-годишна възраст. Дано не стане нещо и да отпадне до окончателното публикуване на документа, но засега поне се съгласиха с това.
Другите групи с предимство са деца на родители с увреждания над 90%, деца с брат/сестра в същото детско заведение и близнаци.
Документите за кандидатстване в детски заведения за следващата учебна година ще се подават от 4 февруари до 30 май 2008 г. Заявката ще се прави по електронен път - от компютър вкъщи, на работа, в клуб и т.н. или на място в детското заведение, но пак през компютър - просто там заявката ще се пуска от служител на детското заведение през тяхното PC.

# 79
  • Мнения: 1 744
ЕЕЕ голямо благодаря и ще се почерпим, няма как! Кабо, а старите молби ще важат ли, или наново ще се редя?

# 80
  • Варна
  • Мнения: 1 040
Честито на вчерашните рожденници.Да са живи и здрави !  bouquet

мама3,дъщеря ми имаше стафилококи в носа и се оправи с АБ Аугументин.Но предполагам,че са ви направили антибиограма и при вас АБ да са други.За мой късмет се опрваи от първия АБ ,знам че има и хомеопатично лекарство-Стафилококцинум или нещо такова беше.Успех.Пожелавам и на племенницата ти скорошно оздравяване.  Praynig

# 81
  • София
  • Мнения: 257
Благодаря на всички за топлото посрещане!
Всички сте невероятно ведри и оптимистични, направо не знам откъде я намирате тази енергия. Nelly, ти си кулинарен талант! Аз от сладкишите правя само кекс и то много рядко. Последният път като направих /преди около месец/, мъжът ми вика на баткото "Яж тате, че следващият път ще е догодина".  Embarassed Гледам да има нещо сготвено и това е. А вечер като заспят малките, бързам да се тръшна и аз да си почина. Tired

# 82
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Баннаха ме заедно с една мама на която слагах снимки в подписа,3 дни без форум полудях smile3511

Добре дошли на всички нови мами welcome newsm74

Изчезвам да изчета всичко което съм пропуснала smile3529

# 83
  • Мнения: 3 740
а старите молби ще важат ли, или наново ще се редя

Наново. Молбите се подават година за година.

Момичета, обадиха се от Националната телевизия, искат да снимат празника. Grinning
Обаче питат дали сме съгласни част от парите за благотворителност (от продажбата на картичките и другите неща) да отидат за Българската Коледа. Обещах утре до обяд да отговорим.
Мисля, че за нас няма принципна разлика за какво точно ще бъдат използвани тези пари, важното е да зарадват за Коледа някой, който има нужда от помощ и подкрепа.
Но кажете си мнението и вие.

# 84
  • Мнения: 11 607
 smile3508 smile3508 smile3508 БНТ.......Започвам да се притеснявам за голият ми гръб........

Значи ще ни включат и с новина,че сме участници в Българската Коледа....Нищо против от моя страна!

# 85
  • София
  • Мнения: 353

Вълшебна, а и другите дето учат...как го правите този номер - училище, деца, мъж, къща.......
Тайната ми е "баба в къщи". Да ви кажа много ми добре сега- гледа децата, готви. Другата работа аз си я върша, но и това ми е достатъчно.

Кабо Алма, браво! Това е добра новина. На мен директорката ми беше казала да отида да подам документи още първите дни на януари. А, това за електронния път за подаване на молби как ще става. Молба към общината ли ще се подава?

Сузи, стафилококцинума се дава след преболедуване от стафилококова инфекция, за повишаване на имунитета и за профилактика срещу рецидиви.

Прочетохте ли в другата тема за Джули? Мъжът и катастрофирал и няма да дойдат на празника. Sad До колкото разбрах май не е пострадал, но колата иска ремонт.

Аз също съм ЗА Българската Коледа!

# 86
  • София
  • Мнения: 257
Току-що прочетох подробности за празника. Страхотна организация наистина. Жалко, че не разбрах по-рано, за да се включим и ние навреме. Но нищо-следващия път.

# 87
  • Мнения: 11 607
Току-що прочетох подробности за празника. Страхотна организация наистина. Жалко, че не разбрах по-рано, за да се включим и ние навреме. Но нищо-следващия път.

Председателката...да каже...тя е Шефа! Може ли още едно семейство да легне на нейното Председателско сърце или....Знам,че май има подаръци под бройка...ама тя да си каже....

# 88
  • Мнения: 1 069
Аз си мисля че и програмата Българската Коледа също подпогата деца с различни проблеми... Всяка година подпогам с няколко СМС-а, а и за децата на загинали полицаи и пожарникари също...

# 89
  • София
  • Мнения: 1 677
Добре дошла на мама с много мъже у дома!Радвам се,че ще пишеш и при нас   bouquet  bouquet  bouquet

А за Българската Коледа,мисля,че няма лошо,но нашата идея си беше по-друга. Но както кажете.

Нели,аз толкова харесах тортата ти,че спонтанно се изказах да направиш една за подарък.Не исках да те натоварвам с такава работа.Не се чувствай задължена да я правиш,ако нямаш време и сили.
то и без това аз няма да я взема  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт