Откъде идва желанието за секс?

  • 6 698
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Нещо много зачестиха тези теми напоследък  newsm78
И при мен нещата са на приливи и отливи,явно във връзка с нивото на хормоните,умората от деня,отношението на мъжа ми,личната удовлетвореност,не е един фактора,от който зависи желанието.

# 16
желанието за секс идва от мозъка, който е и най-ерогенната зона...

# 17
  • Мнения: 155
желанието за секс идва от мозъка, който е и най-ерогенната зона...

е хубаво де ...ама сега накъде? Как да повлияя на мозъка си?
мисля, че зависи от нивото на хормоните - и аз съм имала моменти когато съм имала желание, но те с примерно 2 дни, после 50-60 и повече дни нямам. За първи път имах по-продължително желание миналия месец - някъде към 10 -20 дни подред особено по време на кърмене  Embarassed...но всичко свърши. Явно е бил някъв бум на хормоните и наместване преди да ми дойде цикъла след 17 месеца липса.

# 18
  • Мнения: 83
от мъжа   Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 397
Нещо не свързвам многото оргазми и липсата на желание за секс. По-скоро трябва да си свръхвъзбудена.
Именно, това и фактът, че е изпитвала болка/не е била добре овлажнена=възбудена/ ме карат да мисля, че тя всъщност не стига до истински оргазъм. Да не говорим,че и бройката е  нереална, но някои смятат приливите и отливи на възбуда,придружена с овлажняване за оргазъм. А това може и да е причина за липсата на желание.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Naughty не само от мъжа,желанието идва и от ежедневието.Ако цял ден седиш само пред печката,пералнята и ТВ-то,за кво желание да говорим???

Забелязала съм,че колкото повече обръщаме внимание на себе си толкова повече искаме да се чувстваме желани.Това поне важи за мен.Тогава изпитвам непреодолимо желание да ГО съблазня да видя в очите му,че ме желае....незнам може и само аз да съм такава.На мен не ми липсва желание,даже напротив.
 Peace  bouquet

# 21
  • Мнения: 267
Не виждам какъв ти е проблема, мъжът ти според мен трябва да е истински щастливец, щом всеки път се чувстваш страхотно с него и свършваш толкова много пъти. Какво значение има кой започва, след като знаете и двамта, че започнете ли - винаги е хубаво. И явно не ти трябва много убеждаване и предразполагане. Защо не говориш с него и да му обясниш, че нито си студена, както ти си мислиш, нито ти липсва желание. Просто явно сама не можеш да се възбудиш така, както той успява.
И от друга страна - след като знаеш, че започнете ли - ти е хубаво, защо просто не започнеш ти. Аз рядко съм била инициатор за секс, когато съм възбудена, по-скоро търся интимност, близост, целувам, прегръщам и така се възбуждаме и двамата. Не е нужно да чакаш да ти "дойде", никога ли не го целуваш и прегръщаш просто ей така? Мисля, че сама си си направила някакъв ненужен проблем, или пък си чела или гледала някакви неправилни неща. Апетитът идва с яденето, щом свършваш толкова много и ти е толкова хубаво, значи е прекрасно и се отпускаш и обичаш секса. Да не ходиш "нащърбена" по цял ден не отменя това. Щом обичаш мъжа си и ти е хубаво с него, просто действай, не разбирам изобщо какво чакаш.

# 22
желанието за секс идва от мозъка, който е и най-ерогенната зона...

е хубаво де ...ама сега накъде? Как да повлияя на мозъка си?
мисля, че зависи от нивото на хормоните - и аз съм имала моменти когато съм имала желание, но те с примерно 2 дни, после 50-60 и повече дни нямам. За първи път имах по-продължително желание миналия месец - някъде към 10 -20 дни подред особено по време на кърмене  Embarassed...но всичко свърши. Явно е бил някъв бум на хормоните и наместване преди да ми дойде цикъла след 17 месеца липса.

така де, нали мозъка управлява всички жлези..., но въображението върши чудеса... разбира се понякога се налага да му помагаме, да не забравяме и периферната нервна с-ма...
общо взето, казано накратко...това е някаква магия...точна рецепта няма...така че не задълбавай много много ами се наслаждавай докато можеш, че после...само спомени...

# 23
  • Мнения: 155
Нещо не свързвам многото оргазми и липсата на желание за секс. По-скоро трябва да си свръхвъзбудена.
Именно, това и фактът, че е изпитвала болка/не е била добре овлажнена=възбудена/ ме карат да мисля, че тя всъщност не стига до истински оргазъм. Да не говорим,че и бройката е нереална, но някои смятат приливите и отливи на възбуда,придружена с овлажняване за оргазъм. А това може и да е причина за липсата на желание.
Хаха - нееее.
Болка съм изпитвала само понякога, когато не съм била съвсем готова, но е минало повече от половин час любовна игра и виждам, че няма да съм готова никога. И когато не съм правила от много време.
Стигала съм до истински оргазъм и много добре знам за какво става въпрос Simple Smile Приливите и отливите не ги броя  Mr. Green
Случвало ми се е и да не стигна въобще, така че знам разликата.
Колкото до броя, да признавам, че ако е достатъчно дълго има поне 2-3, но не са ужасно силни и разтърсващи - имала съм и обратното - само един но много разтърсващ. Относно двуцифреното число - случи се само веднъж и акта си беше невероятно дълъг.

Някои казват - еми просто действай, поеми инициативата - ами аз точно за това говоря, че нямам желание.
Ама то май темата се поизчерпа
Благодаря за отговорите, поне разбрах, че не съм единствена.

# 24
  • Мнения: 553
Може би си свикнала ти да си обекта на желание, може би вече си го приела за даденост.
сигурна ли си че на мъжа ти наистина му е толкова добре колкото на тебе..ако си поставиш за цел да го извадиш от кажата му... в най-хубавия смисъл... това да ти създаде желание.
Аз съм горе долу същата с тази разлика че на думи  .. ще го изям но реално почти винаги той започва пръв.
Случвало се  е да промърмори по този повод но аз му отговорих че още не му е дошло времето... сега той ме гони защото само това му е в главата и го иска по-често от мене, но ще доъд време да не му става ей така само защотому е хрумнало ... и тогава ще се обърнат нещата  hahaha Heart Eyes и ще му се реванширам...  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 267
Добре, не те разбирам - казваш "Ами нямам желание да поемам инициативата". А защо изобщо я пускаш тази тема, защо изобщо го индикираш като проблем? Ако нямаш желание да се занимаваш не би трябвало и да ти пука по колко пъти правите секс, нали? А ако ти пука, не означава ли, че търсиш решение на този проблем. Аз ли не разбирам или наистина ти е пряко силите да го обичаш физически този мъж - с милувки и целувки?
А на детето си обръщаш ли внимание? Всяка вечер ли си жизнерадостна и ти се играе или просто знаеш, че трябва да му обърнеш внимание? А ти как обръщаш внимание на мъжа си. Защо намираш за проблем, че той е разредил инициативата си за секс, след като ти нямаш желание дори да пробваш. Ако търсиш някакъв друг вариант да оправиш нещата, без ти да направиш нещо, не знам - намери си врачка или може би някои от онези "вълшебни" феромони, които се пръскат, може и да ти свършат такива методи.

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
и аз съм като теб Sad
в началото на връзката ни по цял ден правехме секс, но с течение на времето желанието ми намаля Tired
иначе когато го правим е страхотно, но просто времето от започването до хубавото ми отнема време и се дразня Confused
сега се надявам нещата да са се променили, защото не сме се виждали отдавна и да си стана пак предишната Praynig

# 27
  • Мнения: 292
И аз в кюпа Peace
Ама моя проблем май е друг newsm78
Аз много се кефя да започна аз,да го побъркам и до там Crossing Armsжелание за останалото нямам.

# 28
  • Мнения: 1 731
Както казаха и по-горе:апетита си идва с яденето ,а яденето от мозъка .Ако искаш и имаш желание ,действай .Не мисли кой пръв ще почне ,да не сме ученици . newsm78
Аз имам моменти в които изпитвам желание и такива в които само намека за секс и се изнервям ама не мисля че е проблем .Какво да се прави -женска му природа. Thinking

# 29
  • Мнения: 3 010
Вижте какво намерих, дано помогне на някой
http://www.semeistvo.bg/?id=70653

ето и текста:

Липсата на сексуално желание



Много брачни двойки свързват липсата на желание за секс със сексуални проблеми, докато причината за това се крие най-вероятно в нивото на тяхното общуване. Разбира се, сексуалното либидо е по-изявено при мъжете, отколкото при жените и, ако съществува неразбиране в тази сфера, взаимоотношенията в брака могат да бъдат изпопнати, напрегнати и изпълнени с гняв към партньора.
В някои бракове е наистина възможно мъжът или жената да имат физически и/или психологични проблеми, които да пречат на секса, но в повечето бракове проблемите, свързани с липсата на сексуално желание, произтичат от разликите в сексуалните възприятия между мъжа и жената.
Тъй като в повечето случаи липсата на сексуално желание е в резултат на студенината от страна на мъжа (Съжалавям мъже, май всички ще трябва да понаучим някои важни неща за жените), статията е предназначена преди всичко за тях. Жени, ако вие четете тази статия, предайте я на мъжете си, дори и да ви изгледат с дървен и студен поглед - това е вашият шанс да ги задвижите!
Основните причини, поради които жените изгубват своя интерес за секс са три - умора, чувство за използване от страна на мъжа и липса на внимание. Нека сега да разгледаме поотделно всяка една от посочените категории:

Фактор 1 - Умора
Налице са многобройни проучвания, доказващи връзката на женското либидо и умората, особено ако семейството е с деца. Умората афектира също и мъжкото желание, но като че ли при жената това се изразява в много по-голяма степен. Много е важно да се установи разликата във възприятията по отношение на дома - за мъжете той е място за отмора и почивка, докато за жените - по-скоро място за работа, дори и ако майката не е непременно вкъщи с децата. По-голямата част от жените всъщност са заети с многобройни домакински задължения, а като се прибави също и работата извън семейството, умората практически е неизбежна.
Представяте ли си жена, която е на ръба на своята физическа и психическа енергия в края на деня, готова за мъжлето си, очаквайки го в леглото? Това е пълен абсурд! Ако си мъж, не е достатъчно да кажеш на жена си: "Отпусни се!" В моменти като този твоята съпруга не се нуждае толкова от любовен екшън, а от твоята помощ - може би ти ще трябва да изчистиш съдовете или да минеш пода с прахосмукачката, а защо не и да й сервираш вечерята в леглото? Едно от любимите ми неща е всяка сутрин да събуждам жена си с чаша кафе. Опитайте и вие този подход - добрият секс се крие в ежедневната афера между брачните партньори.

Фактор 2 - Чувството за използване от страна на мъжа
Ако в брачните взаимоотношения жената се усеща като машина за секс, не очаквай много горещ отклик. Положението може да се влоши, ако жената започне да се чувства така сякащ "дължи секс" на съпруга си като по този начин изгуби първоначалната си "тръпка".
Мъже, отговорността да разпалите желанието у жена си, е изцяло ваша. Не можеш да очакваш, че жена ти ще е винаги на твое разположение. Романтиката, характерна за времето преди брака, трябва да продължи и след сватбата, а ти ще трябва да се научиш да ухажваш жена си НЕПРЕКЪСНАТО - бележки в хладилника, извънредни срещи, цветя и флиртуване на свещи.

Фактор 3 - Липса на внимание
Вниманието е ключов фактор за възбуждане на желанието при жената - тя се нуждае от тихи думи, нежни целувки, а също и от чисто, несексуално докосване. Не можеш да очакваш "огън" от страна на жена си, ако докато си говориш с нея, гледаш телевизора или пък мълчиш като пън през по-голямата част от времето.
Събуждането на сексуалното желание у една жена ще изисква огромна доза енергия, посвещение и жертвоготовна любов. За мъжете пък няма нужда от специален материал по темата - те са винаги готови!

Общи условия

Активация на акаунт