Витилиго 2

  • 294 304
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 651
Псоралени (Пувален, Меладинин), с които се намазват засегнатите участъци, а в някои случаи псоралени се приемат и перорално, след което кожата се облъчва с ултравиолетови А лъчи (т.нар. PUVA-терапия). Това е и най-ефикасната за момента терапия, която изисква внимателно проследяване от дерматолог. При засягане на по – малко от 20 % от кожната повърхност псоралените се прилагат локално. При засягане на повече от 20% от кожната повърхност псоралените се приемат перорално. Недостатък на PUVA- терапията е потенциалната възможност за изгаряне на кожата при облъчване, а също и хиперпигментацията на нормални кожни зони, които са в съседство с участъците, засегнати от витилиго. Противопоказани за PUVA лечение са деца, бременни, както и пациенти с тежки чернодробни, сърдечни и белодробни заболявания.

Източник: http://www.puls.bg/cat/99/vitiligo_issue_32_part_2.html

Това беше кубинското лекарство нали?
Използвала съм като дете формата за мазане + печене на слънце след това. Трябва да се внимава както пише по-горе, веднъж успях да изгоря доста зверски. Нямаше ефект при мен. Тогава някаква жена беше казала на майка ми за това лекарство, тя приемала хапчетата и имала известна репигментация. На мен ми го изписа Дурмишев тогава. Последния път, когато ходих на дерматолог преди 2 години, лекарката дори не спомена за него, а само за Витикс и Елидел.

Интересно защо така и не го одобриха за внос в БГ това лекарство, или нямат финансов интерес - не знам. Но и преди 15-16 години го носеха познати от Гърция, Турция, Германия и пр.

# 106
# 107
  • Мнения: 918
Кубинското лекарство е Мелагенин и се произвежда единствено в Куба. Може да се купи само от там, за чужденици струва около 10 долара. съдържа човешка плацента, но както знаете кубинците ревностно пазят тайната на самото лечение на Витилиго(успешно лекувано единствено там)
Меладенин-а е френска разновидност, но на мен лично не ми го прероръчаха, защото ако не се спазва правилната терапия, може да си докараш жестоки изгаряния. Това си спомням от преди 10-на години newsm78

# 108
# 109
  • Мнения: 4 651
Кубинското лекарство е Мелагенин и се произвежда единствено в Куба. Може да се купи само от там, за чужденици струва около 10 долара. съдържа човешка плацента, но както знаете кубинците ревностно пазят тайната на самото лечение на Витилиго(успешно лекувано единствено там)
Меладенин-а е френска разновидност, но на мен лично не ми го прероръчаха, защото ако не се спазва правилната терапия, може да си докараш жестоки изгаряния. Това си спомням от преди 10-на години newsm78

Ахам, значи аз съм ползвала френската разновидност. Моето го купуваха от Германия и Турция, така че няма как да е било кубинското.

А дали не е мит това как в Куба се лекува само успешно витилиго?

# 110
  • Мнения: 4 651

Ахам, ще ги пробвам. Поне от антиоксиданти все има някаква полза за организма.

# 111
  • Мнения: 13
Здравейте отдавна не се бях включвала  но тъй като прочетох че се интересувате за кубинското лекарство Мелагинин мога да ви кажа че го внасят и в България найстина пише че е от плацент и аз си го купих от софия но трябва да проверя коя беше фирмата която го предлагат също така ми дадоха и специална лампа за облъчване не е кварцова.Използвах едно шише но нямах възможност за повече и така и не продължих който се интересува по вече да ми пише ще ви обясня подробно.Струваше около 40 лв преди две години.

# 112
  • Мнения: 918
А дали не е мит това как в Куба се лекува само успешно витилиго?

Знам, че медицината им е доста напред и много чужднци се лекуват там, срещу солидни суми(не само витилиго). Аз лично нямам нищо против да отида да проверя Laughing

# 113
  • Мнения: 4 651
А дали не е мит това как в Куба се лекува само успешно витилиго?

Знам, че медицината им е доста напред и много чужднци се лекуват там, срещу солидни суми(не само витилиго). Аз лично нямам нищо против да отида да проверя Laughing

А и аз нямам нищо против да ида, поне ще си отпия на ром Wink.

Между другото като спомена, че е напреднала медицината, имам една приятелка, единствено дете. Майка и и баща й заминават за Куба в края на 70-те н аработа, към този момент майката вече има 2 спонтанни аборта в БГ и то не в малките месеци. В Куба прави още един спонтанен аборт и отива съответно на кубински лекар за кюртаж. Когато казва, че това й е вече трети аборт и казват като забременее пак да идва веднага. Забременява тя, следят й цялата бременност, пие хапове за задържане явно някакви кубински и в Куба се ражда приятелката ми. Когато се връщат майка й прави още два спонтанни аборта и БГ лекарите така й не установяват каква е причината.

Та така, според майка й кубинците са били напред с материала още в ония години.

# 114
  • Мнения: 30
Сега наново разглеждам този сайт и виждам , че може да се поръча с Western Union. Чудя се дали да не взема да си го поръчам.
Ако решиш да си го поръчаш нали ще споделиш как и дали си е струвало.

# 115
  • Мнения: 139
Мили момичета,аз съм на 38 и цял живот се боря с витилигото. Опитала съм всичко, което сте описали във форума-и кубински, и немски, и френски лекарства, облъчване, мазане с нефт , билки, баене , морелечение,калолечение и всичко ,което може да си помисли човек, за да се премахнат петната. Е , не успях, но вече и не опитвам . Докарах си изгаряния от лекарства, от които стигнах до Пирогов.Приемете се такива , каквито сте, все пак това е само козметичен дефект.Като си помисля, колко други болести има ... При мен е генетично , дядо ми имаше същите петна. С годините се увеличават, всяка рана се превръща в петно,като дете ми беше много трудно, защото бях различна , но вече не обръщам внимание на петната си.

# 116
  • Мнения: 30
Всички ли в този форум имате витилиго по наследствени причини. Питам защото един доктор ми беше казал, че ако не е наследствено има по-голям шанс да се излекува. Имате ли подобна информация.

# 117
  • Мнения: 56
Дали е наследствено или не, според мен няма никакво значение. Те/лекарите/ не са открили причинителите на болестта за да дават мнение . Поне според мен е така.

# 118
Antivitilogo oil moje6 da go por14a6 prez internet moje i da pomaga ..

# 119
ZDRAVEITE REDOVNO 4ETA FORUMA I RE6IH DA SE VKLiU4A MALKo...

Обективно погледнато как мислите кой от изброените методи bи дал на добър резултат...хм то и парите имат значение това може би е лошото..НО според вас дали можем да се справим с помоща на подсъзнание? newsm78 smile3530

Общи условия

Активация на акаунт