Витилиго 2

  • 294 576
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 1 095
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Е и при мен не беше щитовидната, не беше и черния дроб. Защото специалисти от Германия свързват витилигото с чернодробен проблем. Аз само витилиго си имам. Но не мен ми се отключи от едно тежко изгаряне на ръката. Оттам тръгнаха и първите петна. Немските доктори казаха, че това изгаряне било стресово за меланоцитите и те нещо се сбъркали. Аз го обяснявам малко глупаво, но има логика.

# 1 096
  • Мнения: 413
ailan,как се изследва черния дроб дали функционира правилно?

# 1 097
  • Стара Загора
  • Мнения: 308
Ами не си спомням точно, ама изследванията бяха на кръвта. Резултатите ми са в Германия и няма как да ти кажа какво точно са изследвали...

# 1 098
  • Мнения: 871
ailan, а в Германия с какво лекуват витилигото?

# 1 099
  • Мнения: 281
ailan,как се изследва черния дроб дали функционира правилно?
Изследват се обикновено чернодробните ензими:АФ(Алкална фосфатаза),АСАТ(Аспартатаминотрансфераза), АЛАТ(Аланинаминотрансфераза).
Изследва се серум,като за целта се взема венозна кръв.

# 1 100
  • Мнения: 0
zdr na vsi4ki. Iskam da popitam nqkoi znae li kak se pora4va antovitiligo oil?molq otgovorete mi.Blagodarq predvaritelno  Hug

# 1 101
  • Мнения: 413
 Bagira ,Благодаря за отговорите! Peace

# 1 102
  • Мнения: 4 651
При мен не е наследствено(никой освен мен няма),сега пия пигменто...Правих си изследвания на щитовидна жлеза и всичко е в нормални граници,причината е друга,но каква? Rolling Eyes

Нещо интересно от мен: http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-54-24/36-2008-07-27- … -12-19-43-12.html

Това е източникът всъщност http://www.lechitel.bg/page.php?id=8
Доста самонадеяно звучи, но знае ли човек. Във всяка лудост има и зрънце истина.

# 1 103
  • Мнения: 413
 Интересно...

# 1 104
  • Мнения: 1
daa     . nqkoi  nad   30-te   dali  mu  e  pomognalo  ne6to
  zabelqzvam  4e  nqkoi   lekarstva   kato     anti  vitiligo,   novitil  i  dr.  pomagat  na   samo  na  deca.  az   samiqt  sam  probval   melagenina,  anti  vitiligo    i  v  momenta   novitil   no    ne    mi   pomagat...   za6to  decata  po  lesno     se   lekuvat?....samiqt  az   predi  20  god.  sega  sam  na  38   se   izlekuvah  s  melagenina.  sega    ne6to  ne  stava......

# 1 105
  • пак там
  • Мнения: 2 885
нанобактерии? единствен и неповторим тест? newsm78 а наследствеността от кой от вирусите на Лаймската болест се предава, а?

Я да видим чичко Гугъл какво казва за този човек...

http://www.google.bg/search?hl=bg&source=hp&q=%D0%90%D1% … ;oq=&gs_rfai=

Направо ми се дорева от яд, като  видях поста на f(x), която смятам за един от най-разумните и мислещи хора на света, с такава надежда зачетох статията... Този човек се гаври с болни, които страдат години наред. Спирам дотук, че ми се иска да кажа на този "д-р" мнооого неща....

# 1 106
  • Мнения: 4 717
Здравейте,

дъщеричката ми още няма 3г, а е със съмнения за виталиго. Cry
Казвам съмнения, защото не сме минали тестове все още. Появи й се бяло петно на бедрото, т.е. няколко бели точки, без пигмент и днес педиатърката уточни, че точно на виталиго прилича.
Ще минем и на дерматолог, но първо да оздравеем, че ми е болничка.
Тепърва започвам да се запознавам с проблема, тежко го приемам, защото остава за цял живот, тя е малка и не умее да се пази от слънцето, а за третиране е твърде рано да се започне...
Успех на всички, борещи се с това заболяване Hug

# 1 107
  • Мнения: 0
zdr na vsi4ki. Iskam da popitam nqkoi znae li kak se pora4va antovitiligo oil?molq otgovorete mi.Blagodarq predvaritelno  Hug

# 1 108
  • Мнения: 413
Тепърва започвам да се запознавам с проблема, тежко го приемам, защото остава за цял живот, тя е малка и не умее да се пази от слънцето, а за третиране е твърде рано да се започне...
 
Не мисли като за цял живот.Нещата се променят може да се намери лекарство,универсално за всички с витилиго.(науката напредва с всеки изминал ден).Аз купувам детски слънцезащитни продукти и мажя себе си и детето,дори преди тръгване на градина.Много ми беше трудно като по-малка да я намажа.Тя няма витилиго,но аз имам и мажя и нея.Така или иначе слънцето вреди,дори и на здравите хора.
  Не се отчайвай,това не е страшно,просто е изпитание от естетическа гледна точка за нас.Писала съм по-горе ще напиша и сега:който реши да не ме приеме го правеше и  преди да имам витилиго. Hug

# 1 109
  • Мнения: 23
Здравейте!Много отдавна не съм писала-всъщност от декември,когато се сдобих с дълго издирвания кубински"чудодеен "препарат МЕЛАГЕНИНА ПЛЮС!Обещах да се мажа и да докладвам за резултати.Е,отначало през зимата мазах без слънце/то така си пише и в инструкцията,че печене не  е необходимо!/-НИЩО! После се появи и силното слънце,а аз продължавам да мажа, като този път и го пека-НИЩО! Cry Ами,това е!Внимавайте за какво си давате парите и не се презареждайте с надежди  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт