Витилиго 2

  • 293 943
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 651
Ами в едно си прав, че много голяма част от терапиите засягат само външното проявление, а не атакуват причините.
Затова и е  трудно да се каже кое е ефективно и да се обясни защо на един действа, а на друг не.

Някакво обяснение, защо са ти бели космите на мястото на "бившите" петна е, че не е репигментирала 100% от кожата. Останалите витилигозни участъци са там където са космените лукувици.

# 136
  • Мнения: 413
 Привет!
Ползвам ето това:
 Продукт за лице,ама аз го нанасям по ръцете.Има удобна човка за нанасяне.След 5минутки изсъхва и тена се появява след няколко часа.За да е по-равномерен най-добре след баня или ексфолиране(не знам дали така е правилно да се пише).Цената му варира тук във Варна от 10 до 15 лева-50мл.Отива доста дълго време(моите китки са почти 50% бели).Не е хубаво,обаче да го използвате заедно с препарати за лечение-докторите така казват,защото не се знае дали е добре това.Аз си купувам най-тъмния цвят(има няколко цвята за различен тен),понеже кожата около белите петна е по-тъмна от нормалната ми.И се получава замаскирването.Нося и бижута доста,за отвличане на вниманието и така Simple Smile
 

# 137
  • Мнения: 4 651
Аз да питам някой мазал ли е Витикс, Елидел или каквото и да е друго на клепачите?

Отдавна му се каня на този Елидел, искам да го пробвам на петното на клепача си, но ме е шубе да мажа там. Витикс слагах на клепача преди 2 години и нямаше проблеми. Е и полза нямаше де Simple Smile, но това е друг въпрос.

А и за Елидела нали излязоха писания, че имало случаи на рак на кожата след използването му  newsm78.

# 138
Еех, функциьо...
Вярно е, че с термина "бели петна" винаги се е обозначавало нещо неизвестно,
но това най-малко се отнася за витилигото!
Не мислиш ли?...

# 139
  • Мнения: 4 651
Ех, Sax Simple Smile, ако знаеш нещо неизвестно за науката, ами сподели Simple Smile.
Защо мрат милите меланоцити и защо други просто спират да бачкат Wink?

А витилигото си е неизвестна от където и да погледнеш:
- здравите се шашкат като видят по-тежко засегнат човек и се чудят дали няма да се заразят минавайки край него, незнаейки какво е това;
- познати ми обясняват как със сигурност били чели  Shocked, че хора с витилиго създавали деца албиносчета;

- лекарите изписват едно и също от 15 години /поне моите наблюдения са такива/ - кортикостероиди, антиоксиданти, вит. Д, тук-таме инжекции вит. Б12 и алое, кубинското нещо и аналозите му; витикс и елидел последните години, малко облъчване с незнам си какви лъчи, които напоследък били и пречистени лъчи, каквото и да значи това

- всички хрупаме моркови, дъвчем магданоз, пием прясно мляко, мажем със  смокиново мляко и сок от картоф, пием/ядем плодове от бъз, и за г-н Порязов сме чували повечето.

Тъмна Индия е цялата работа, ама нейсе Wink

И мое лично мнение е, че скоро развитие по темата няма да има. 1% от световното население е твърде малък таргет, за да се правят сериозни проучвания. Евентуално създадените лекарства няма да са достатъчно печеливши. Обаче можем да "намажем" ако наистина се окаже изцяло автоимунно заболяването и открият нещо генерално за автоумунните заболявания, което да насочи лечението им в правилната посока.

Последна редакция: чт, 08 май 2008, 12:40 от f(x)

# 140
ДАН - извинявай че не разбрах но когато си слагаш от автобронзанта личат ли си различните очастъци или не ? ако си личат то до каква степен..
Просто се чудя защото искам да намеря продукт който да заличава до 100% ...

Sax - ти премахнал ли си белите петна ?До колкото разбрах ако си го направил не искаш да споделиш ...
съжелявам но питам ако нещо разбрах погрешно....

# 141
  • Мнения: 413
 Личи границата,но е водоустойчиво.Не е лошо.Пробвай при теб как ще е.Аз съм доволна.С фондьотен при мен не става,защото постоянно мия нещо(домакиня съм сега с малко детенце на 1година) и много бързо пада.Абе ,по-добре изглежда от акне в тежка форма или пък изгаряне и т.н. Grinning

# 142
DaN  - da moje da go probvam 6tom e vodoustoi4ivo tova me ustroiva za6toto vse pak lqto idva i smqtam da hodq na morksi bani ...

# 143
  • Мнения: 30
Някой във форума пил е продуктите с алое вера.....някъде четох,че има предпоставки да има ефект....в смисъл, че човека, който го пиеше сподели мнението си в начален етап, а именно, че в областа на белите бетна се появили малки островчета...стояло като напръскано....не знам какво е станало после затова питам дали някой има опит с алое вера и да споделите...

# 144
da i az znam tova .osobeno s1m 4uval 4e pomagat tabletkite ..No az s1m si zel te4nata mu forma koqto ne se pie ..ako ne pomaga pone uspokoqva nervite pone na men taka mi deistva ..i ako ima nqkak1v rezultat 6te vi kaja..ina4e sega 4ux 4e imalo nqkakva nova napitka za ejednevna upotreba s kub4eta aloe v1tre...dano cenata da e dobra 4e mislq 4e 6te e s mnogo dobro deistvie...

# 145
  • Мнения: 4 651
Били са ми инжекции с алое вера, някакви руски. 3 месеца през ден по една инжекция алое + 1 вит. Б12.

Не знам дали имаше ефект. Репигментация съм имала само в периоди, в които не се лекувам с абсолютно нищо и то от дълго време /години/.

# 146
  • Мнения: 163
Опитайте с хомеопатия.В www.homeohelp.eu има списък на практикуващи лекари-хомеопати в цялата страна.

# 147
  • Мнения: 30
http://www.aloe-bg.com/  ето този сайт беше даден, но не разбрах коя напитка точно...всички изглеждат полезни ама кой знае...

# 148
e 6tom ima Aloe Vera vinagi e polezno tova e fakt ...napitkata za koqto az govorq q nqma mai tam tq se kazva Aloe Vera Mixed drink

http://www.angry-pixel.de/thailand/drinks/imgs/drinks/large/1183121949.jpg
eto q na snimka

# 149
чували ли сте за това?Celestoderrm..... напълно излекувана жена от този крем,за първи път видях човек да каже излекувах се от витилиго,търсете го и мажете здраво петната дано помогне и на нас..

Общи условия

Активация на акаунт