Витилиго 2

  • 293 940
  • 1 182
  •   1
Отговори
# 165
Това Целестодерм сигурно го има в по големите градове а и може да се поръча най-вероятно но трябва да се отиде не място според мен .,.,някой ако има инфо да каже..

Иначе че витилигото показва на организма че нещо не е както трябва е вярно както и при повечето кожни проблеми..

Аз ходих при една лекарка и тя ми каза че в някой случай е поради неправилно функциониране на щитовидната жлеза и ми каза да отида при Ендокринолог който да ме прегледа и да каже дали фазата в която е може да се излекува...

Иначе също така ми каза че нейни пациенти се излекували с алое вера ...

# 166
Аз родих със секцио.Имам тиреотоксикоза но сега хормоните ми са в норма.Витилиго имам от 4-три годишна тогава едва ли съм имала тиреотоксикоза.Мисля че всичко е от стрес.Лекувана съм с много неща-всичко което родителите ми са чули че може да помогне и мисля че това до известна степен е задържало развитието му.

# 167
Целестодерм съм търсила в София и ми казаха че не се произвежда.ако някой открие моля да пише.

# 168
  • Мнения: 413
TIRI  Hug
Имаше ли някакво отражение върху развитието на плода?Питам,защото моята бебка се роди в 9месец,но малка на кг 2400 и водите ми бяха зелени в следствие на инфекция в организма.Дали това има някаква връзка ? newsm78Два дни преди раждането ми правиха изследвания и всичко си беше в норма(захар и т.н).Не знам дали не спамя темата,но ще е добра тази иформация за бъдещи мами с витилиго Rolling Eyes

# 169
  • Мнения: 4 651
ДАН, много съм разпитвала - няма данни витилигото само по себе си да влиае негатиивно на развитието на плода и протичането на нормална бременност. Да, има риск децата да наследят болестта, но то за какво ли няма риск.

Често се случва обаче да се "събуди" витилиго след бременност или да се появи тогава.

# 170
# 171
  • Мнения: 281
Вече съм писала,че имам витилиго от 6 годишна.Сега съм на 37.
Опитвала съм какво ли не като лечение,но резултат е имало само след назначеното лечение на един ветеринар от Русе(за който вече бе споменавано в темата) .Резултатът бе впечатляващ,уви временен.
Сега се включвам провокирана от въпросите на ДАН.Имам две деца -родени по естествен начин,нормално големи и здрави.

# 172
Мисля, че витилигото няма общо с развитието на плода.Моето дете се роди 3100 и 50см.Аз родих секцио заради наличието на кондиломи през бременността.Бременността ми не беше тежка.Имах малко проблеми в края на 6-ти месец но всичко се оправи.Сега ходя при еден хомеопат и ако имам някакви положителни резултати ще ви пиша.

# 173
  • Мнения: 413
 Обнадеждихте ме да гледам смело напред за второ бебче Mr. Green
Явно инфекцията в организма ми е била с друг произход-дори един грип е достатъчен понякога.Понеже никой не ми обясни тогава причината и аз се страхувам пак да не стане така ThinkingСега,обаче проблеми с беба нямам-здрава е и много красива bowuu,още втория месец си навакса килограмите и застигна наборите,че даже и надмина някои hahahaЯвно наистина витилиго няма нищо общо. Hug

# 174
# 175
  • София
  • Мнения: 238
Здравейте на всички! На една годинка на дъщеричката ми се появи витилиго. Водила съм я при професор Дурмишев, при който се лекувахме повече от  година с Витикс. Той вече е покойник. Сега отново искам да я заведа на доктор да подновим лечението, но просто не знам при кой. От София сме. Моля ви насочете ме към дерматолог, който да се занимава с този проблем и ако може да има опит с деца. За толкова дерматолози изчетох, че вече се обърках. Благодаря предварително!

# 176
  • Мнения: 281
За съжаление аз не мога да ти дам съвет,искам да те питам не от любопитство,а от притеснения какво мислиш.че провокира появата на Вт. у детенцето ти и има ли някой с вт. в родовите ви.

# 177
  • София
  • Мнения: 238
До ден днешен си блъскам главата да се сетя за някаква причина и не мога да си го обясня. Никой в родата няма болен от витилиго и от двете страни. При дъщеря ми се появи от едната страна на деколтето и по ръчичката, от горе до долу без дланта. Като се появи се появи цялото , в смисъл не почна от едно петънце и да се разпространи. Това по ръката сега седи "Шаренко"- по- светлото има и то пигмент, а по деколтето си е албиноско бяло. Когато се появи току що прохождаше. Сега ще стане на 5 и не е мръднало петното - така както се е появило така си седи. Мазахме я с витикс повече от година всеки ден - никакъв резултат

# 178
  • Мнения: 281
Доколкото аз съм запозната Витилигото няма нюанси,развива се симетрично спрямо частите на тялото и петната се развивват прогресивно(от малки могат да станат големи).
Според мен Трябва Някой Спец. да потвърди или промени диагнозата.

# 179
  • София
  • Мнения: 238
Доколкото аз съм запозната Витилигото няма нюанси,развива се симетрично спрямо частите на тялото и петната се развивват прогресивно(от малки могат да станат големи).
Според мен Трябва Някой Спец. да потвърди или промени диагнозата.
Като сме ходили на прегледи при Дурмишев той ми обясни, че има различни видове витилиго. Двустранно - на едната ръка , на друта  пр. Едностранно само от едната страна. Първото по принцип се дължало на авто имунно разстройство - тогова когато имунната ти система сама унищожава меланина в клетките. То по лесно се разпространявало и съответно по бързо се третирало и поддавало на лечение. Второто по - често се дължало на третиране на кожата по някакъв начин с химикали - пр. с белина. То по принцип не се разпространявало, но и съответно по - трудно се поддавало на лечение. Ние от втория вид така да се каже. Аз съвсем непрофесионално се изказвам, за което моля да ме извините, но просто обяснявам със свои думи това което ми каза Дурмишев. Все още тайничко мааалко се надявам нашият случай наистина да не е витилиго.. За това искам да се консултирам с още някой добър специалис /само трябва да издиря такъв newsm78/

Общи условия

Активация на акаунт