Отговори
# 75
  • Мнения: 3
ох момичета и аз съм болна по отношение на килата.обаче никой не казва колко е,всеки казва колко е качил ,но не и колко килограма е Embarassed.аз ще кажа,преди 1 месец бях 74 и сега ме е страх да се претегля,наистина.чувствам се слон,чесно много се депресирвам понякога и то когато се наям и ми е тежко. Rolling Eyes

Аз преди месец бях 71кг,и на 4ти декември съм на преглед и до тогава не мисля да се меря.Почнах бременността ми 62кг.Сега не ми се мисли колко съм стигнала само знам,че вече не съм в нормите  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 48
 wavey Здравейте, февруарски мами!

Аз съм от мартенския отбор. Извинявам се, че се набърквам в темата ви, но издирвам мами от Стара Загора. Разбрах за едни курсове за бременни в нашия град, но трябва да се сформира група. Ако някой проявява интерес, може да ми пише на лични.  Hug

# 77
хайде да ви изненадам с появата си и аз тук! 4ета ви когато мога,но наистина не се прибирам и нямам време,все още съм на работа от 8 до 17ч и после вземам малката от ясла и после в нас,къде се прави лек ремонт за мацките,които скоро идват и аз нямам време да се сетя 4е съм бременна.на всеки 14 дена ходя на ЖК,което много ме устройва,понеже така съм спокойна за децата Praynig,защото не се пазя много и работя и не се храня добре,но се надявам като вляза в 45 дневния болни4ен да се взема в ръце.за сега са добре напълно,но малката много ме ядосва Sad Crazy такъв инат е и понякога се налага да я вдигам ooooh! и ве4ер аз я къпя.
по 4есто 4ета в близнашкия форум,4е там крада идеи как да се справя с 3 деца #Crazy
признавам си 4е ме е страх,но няма къде да ида ве4е Joy и малката ми дъщеря е много ревнива и се побърква от нерви дори ако баща й ме целуне,а като види сестрите си в мен,не ми се мисли Blush
сега отивам да из4ета тази тема................докато не е станала много дълга Laughing

# 78
  • Мнения: 674
Trollipen, аз си харесах тези упражнения (йога), защото са лесни, 4 различни серии са:
http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm
Разпечатах си ги, засега съм правила първите 2 серии само.

За килограмите: не знам колко съм била в началото, но на първата консултация във 2 месец бях 54кг, затова съм си сложила за начални  53 кг (ръст 172). Последно, преди 2 седмици бях 56,5 кг със зимните дрехи. Който има излишни да даде малко че ще ми се карат Simple Smile
Хапвам нормално, бебето беше в норма, което е добре, имам корем вече... но все пак малко се притеснявам. Ами те тези 3 кг са си само бебето, плацента, води...

# 79
  • Мнения: 88
И аз да кажа за моите килограмчета. От началото на бременността бях 62кг, след което свалих до 60кг и днес се тегля вече 72кг за 170см. Моята докторка каза, че съм в нормите и в последните три месеца, ако се движа нормално ще качвам по 2кг на месец. така като си ги смятам може би ще дойда +16кг, което не ми се вижда много.
Разгледайте този калкулатор, не знам дали в този форум го намерих, но все пак ще ви го пратя
http://www.indiacurry.com/women/pregcalc.htm
По него излизам, че съм в нормите.
Чао за сега.

# 80
  • Мнения: 88
Trollipen, аз си харесах тези упражнения (йога), защото са лесни, 4 различни серии са:
http://www.biberonbg.com/info/yoga_i_bremennost.htm
И аз правя тези упражнения, но и преди това си ги правих. Много добре ми се отразяват.

# 81
  • Мнения: 336
       Мами гледайте "Часът на мама" говорят за преждевременното раждане. Не пожелавам на никоя от нас проблеми с бременността, но трябва да сме осведомени и да знаем, че дори и при по-ранно раждане има шанс за бебчетата. Надявам се никой да не ме нападне за което. Стискам палци да устискаме до 9 месец  Hug.

# 82
  • Мнения: 8
Здравейте мами! Аз също не се включвам много често с коментари, но пък Ви чета постоянно и се успокоявам, защото имам същите болежки като вашите. Относно килограмите аз също съм притеснена, но не за това, че съм напълняла много, а напротив. Преди да забременея бях 45 кг. сега съм 57кг. да качила съм цели 12 кг., но като се гледам в огледалото се чудя къде са, даже мъжа ми се шегува и казва, че приличам на сомалийче Joy- кльощави крачета и издуто тумбаче. Нямам почти никакъв апетит и ям със зор, не защото ми се яде, а защото трябва. Мога цял ден да я карам само на плодове, това е и основното което ям.  Докторът ми казва, че няма място за притеснение и че бебка си е съвсем добре и се развива чудесно "с манекенски размери", но и че трябва да хапвам повечко. Надявам се само живот и здраве февруари да не родя някоя мишчица. Sad

# 83
  • Мнения: 62
Здравейте, виждам че пак сте засегнали темата за килцата е аз забременях 59кг, а сега съм 64кг.
Приятен ден на всички.

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Я да кажа и аз за килцата.Като забременях бях 55-56г.,а сега съм 67кг.при 1,66м.

# 85
  • Мнения: 419
Като чета имам чувството че съм попаднала във форум за манекенки.  hahaha Не е важно колко ще качим, а за колко ще станем догодина след раждането. Аз лично изобщо не се притеснявам за това. Мисля че съм някъде от 50 кг начало на 65 кг в момента.
Спокойно си хапвам, но по малко се и ограничавам, защото се случва че незнам кога да спра.

# 86
  • Мнения: 12
 И аз да се включа в темата за килограмите. Забременях на 56 кг. , а сега съм 65.5 кг. т.е. 10 кг. отгоре. Не ям много повече от преди, но изразходвам много по - малко калории в сравнение откакто работех по 10 часа на ден доста динамично.
 Момичета, важно е бебетата да са добре, а с килограмите ще се справяме след като родим.
 Когато родих сина ми от родилното си излязох с 12 кг. по - малко, но останалите 6 ги свалях 1 и половина. Така че кураж, не са важни само килограмите , а здравето - на бебетата и нашето разбира се, за да можем да се грижим за тях.
 Кураж мами ще се справим с всичко  Wink

# 87
  • Мнения: 85
Хайде и аз по темата за килограмите: забременяла съм 63-65кг /не ми дойде тогава на акъла да се тегля/, а вчера кантара ми показа 76кг. Не се притеснявам смятам че ще ги сваля после. А коремчето напоследък се е позадържало малко, само някак се повдигна. Мисля че всеки качва различно важното е бебетата да са добре.

# 88
  • Мнения: 153
Ех тези килограми ......аз бях 54  сега съм 66.
Мерси за йогата, непремено ще пробвам. Искаше ми се да ходя с група и инструкторка, но засега нямам възможност та поне нещо в къщи да направя.
ааа73 давам килограми колкото искаш без да ми се свидят Wink Мисля че щом бебето е ОК просто трябва да се радваш, че си запазила фигурата си.

# 89
  • Мнения: 158
Абе момичета, завиждам Ви благородно!
аз бях 67 кг, сега съм леле срам ме е ...сега съм 90 кг. ... Sick...

Общи условия

Активация на акаунт