Трябва ли да има 6 часа почивка?

  • 5 280
  • 132
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 161
Цитат на: Jade
И аз не мога да разбера защо се опитвате да се убедите една друга в правотата си, след като е ясно, че никоя няма да си промени мнението...

Аз затова питах в началото каква е целта на Vilione: да ни убеди да не кърмим през нощта или да чуе и друго мнение? И виждам, че тя има доста резерви спрямо нощното кърмене и кърменето до късно, но в същото време задава смислени въпроси и наистина иска да бъде убедена, а не да приеме някакви 'аксиоми' на сляпо. А това е много хубаво.
Вили, аз няма повече да убеждавам, но наистина мисля, че е добре да се прочетат статиите в библиотеката, защото на много от въпросите си сама ще намериш отговора, а ако все още имаш питане, питай, ще отговаряме.  Simple Smile Можем и в парка да се срещнем - нали знаеш за срещата утре? Ще има и други. Някои майки (като Iva_D) кърмят до 2-3 години, и сигурно доста са мислили, преди да вземат такова решение - вероятно ще ти е интересно.
Жалко, ако написаното тук ти се струва 'масова пропаганда' и 'маниакално'. Напротив, пропаганда е храненето на 3 часа, ранното отбиване, митът, че повечето майки днес нямат кърма... А нашата цел е да предоставим информация и личен опит, не можем да наложим мнението си на никого насила (както педиатрите ни често правят)...

# 76
  • Мнения: 4 242
Цитат на: Vilione
Бебето- да, но детето на 1г и 9 месеца? Дали?

Ами имах предвид кърмачето всъщност Sign Exclamation
Защото дъщеря ми е на 5 месеца и през деня изсуква като порция доста голямо количество за разлика от нощните ни кърмения Wink .

# 77
  • Мнения: 713
Нямам време да изчета всичко и се извинявам ако повтарям отговорите на други мами. От моят опит и от всичко, което съм изчела причините за събуждане през нощта при здраво бебе са:
1. Новородени и малки бебета сучат по малко и стомахчетата им усвояват кърмата бързо, затова се хранят и през нощта. Нощното кърмене в тази възраст също стимулира лактацията и регулирането на количеството кърма според нуждите на бебето.
2. Колики.
2. Бебетата се учат да спят през нощта както учат всяко друго нещо. Сънят преминава през различни фази и при бебетата фазите са много кратки. Някои се събуждат при преминаването от една в друга и търсят комфорт.
3. Никненето на зъби.
4. Жадно бебе. Елена спря да се буди, когато беше на 5 седмици и 4 дена, но лятото беше много топло. Започна да се буди пак след 3 седмици, потеше се много и се будеше жадна, не искаше вода и шише и сучеше от жажда.
5. Период на бързо израстване. Сучат от глад и за да увеличат кърмата.
6. Ако през деня са се случили вълнуващи за детето събития.
1-6 са различни във времето за всяко дете, може  и да се застъпят. Затова понякога едно бебче спи през нощта за известен период, а после започва да се събужда. Затова и понякога сучат от глад т е по-дълго, понякога само 2 мин. за комфорт.
За развалянето на стомахчетата и разширяването, няма да коментирам. Лично на мен ми се вижда глупост и никъде ама никъде не съм чела такова нещо.
Аз си реших, че за мен и детето е най-добре да си и давам, когато иска. Резултатът е, че ми има страхотно доверие и знае, че мама е винаги там за нея. Не съм приемала като глезене нуждата и от кърмене през нощта каквато и да е била причината. Понякога дори и не се разбира каква е тя, а кърменето решава всичките и проблеми Grinning. Да не взема да гадая посред нощ, па да взема да и тикам шишета, или да реве с часове, което пак няма да ми донесе така желания сън. Тя и не искаше нищо друго, нито формула мляко, нито шише, нито биберон. Както повечето изключително кърмени бебета. Може би за решението ми допринесе факта, че няма баби и дядовци наоколо, баща и работи през нощта и че я родих на 40 г. Последните подробности са за моята мотивация, но си мисля, че всяка майка решава кое е най-доброто за нея и нейното дете.

# 78
  • София
  • Мнения: 2 952
По тази тема всяка майка има свое мнение и нека само ги изказваме, като си спестим квалификациите и хапливите бележки.
И двете ми деца спряха да се събуждат нощем, когато навършиха 2 месеца. По това време синът ми беше на формула, а дъщеря ми само на кърма. От там насетне синът ми се е будил нощно време САМО когато е бил сериозно болен. Дъщеря ми кара седмия месец и не е започнала отново да се буди, надявам се това да не се променя.
Не бих будила здраво и доносено кърмаче, за да го храня през нощта, дори и да е само на 1 седмица. Това би означавало да тръгна по пътя на кантара и часовника от самото раждане.
Потребностите от сън и храна са много индивидуални и ми се струват последното, за което трябва да текат кавги. Нека само споделяме ОПИТ, а не нещо чуто или прочетено или линкове  Wink

# 79
  • Мнения: 109
СЪгласна съм, че ако детето е гладно, трябва да се храни нощем. Аз все още кърмя през нощта - към 3 или 4 часа, но повече заради гърдите си, защото са доста препълнени. Излиза, че го правя заради себе си...Смятам да продължа да кърмя нощем още известно време...НЕ мисля, че кърменето на 1-2 годишно дете през нощта е от абсолютна необходимост за него от хранителна гледна точка. От емоционална - да, но след време би могло да развие някакво хранително разстройство - да се успокоява единствено чрез ядене например. Нещо във статиите липсва мнението на психолози, а това е доста важно - хранителните навици се създават, ние не просто храним децата си, а ги създаваме като личности с определено отношение към храната.

# 80
  • Мнения: 1 517
Както за всяко нещо, и за това има различни теории и мнения. Моята хубостница в началото явно се водеше по старите учебници  Wink , защото след първия месец сама се отказа от нощно сукане. Няколко месеца спеше като ангелче по цяла нощ, после изведнъж започна да се буди по 1-2 пъти на нощ. Бях отчаяна, да си призная.  Embarassed
Питах специално GP-то за нощното хранене. Тя не е много в час с новите теории, но ми каза, че някои деца си го искат до по-късна възраст и няма какво да се прави. Лично аз бих предпочела да не е така. Но... няма как. Може да не ми се буди от глад, а от друго  Thinking , но пък кърменето успокоява най-добре. Една от причините, поради които не се отказвам още да кърмя, е че не мога да си представя как по друг начин ще я успокоя нощем. А за почивката на стомахчето... мисля, че кърмата не е толкова тежка храна, че да го претовари.

# 81
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Я да видим сегаа. Аз също не бих могла да изчета всичко. Може и да имат нужда някой бебета от почивка през нощта, но това обикновено не го решава бебето за съжаление, а педиатричната школа и майката. И какво означава дали е бебе или по - голямо дете или старец. Млякото успокоява. От дете знам че като не можеш да заспиш - чаша мляко е идеалното приспивателно. Не искам да убеждавам никого.

# 82
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз си ви чета нехайно, защото още не съм навлязла в практиката.
Не ми е ясно защо се сравнява хранителния режим на бебе с този на голям човек?
Аз съм възрастна, израстила съм растенето и се храня, за да си поддържам жизнените функции, стомахът ми е големичък и поема достатъчно, така че да се храня три пъти на ден основно. Иначе течности пия постоянно, а и някой бонбон лапам от време на време.
Мисълта ми е, че едно бебе трябва да расте, стомахът му поема малко, ако е гладно ще си яде по всяко време. Ако обмяната на веществата е по-бавна, няма да се събужда нощем от глад. Thinking
Но ако твърдим, че е вредно да се яде нощем и за бебетата, то тогава е вредно и дето не се движат-тоя застоялия живот направо ще ги затлъсти...
Незнам каква е целта на спора, освен, дето една жена опонира на други жени и вероятно това е изява на различно мнение във форум, често наричан фанатизиран. Ако темата е повдигната, за да покаже, че във форума има жени на едно и също мнение и едва ли не те да се изкарват фанатизирани да опонират на една така разбирища мама, ами яд ме е, че изчетох страниците. Всеки сам поема отговорността за детето си и сам се грижи за него, а и всички деца са различни, както са различни и възрастните.
Водене на дискусия с реплики "Да, ама мойто не се събужда" или "Мойто пък се събужда" според мен няма смисъл.
Незнам как е в действителност, но ако се събужда и плаче от глад, не е с наднормено тетло и съседите вече ме гледат накриво, а мъжът ми мисли за най-прекия път към майка му и тихо легло-ще го нахраня. Същото е и като порасне-ще яде и няма да мога да го спра, ако то не иска.

# 83
  • Мнения: 819
Макар и да не съм съгласна с всичко казано, обещавам че ще мисля по въпроса Wink
Надявам се да стигна до вярното решение .... като запазя здравия разум. Със сигурност искам да кърмя възможно по- дълго.
 Laughing
Благодаря ви за мненията! Успех в отглеждането на дечицата!

# 84
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 860
Цитат на: Vilione
Макар и да не съм съгласна с всичко казано, обещавам че ще мисля по въпроса Wink
Надявам се да стигна до вярното решение .... като запазя здравия разум. Със сигурност искам да кърмя възможно по- дълго.
 Laughing
Благодаря ви за мненията! Успех в отглеждането на дечицата!

Не знам дали в този спор се роди истина, но беше интересно  Laughing Ей така най-обичам - и да не сме на едно мнение, да се разбираме и уважаваме Wink
И накрая да плеснем с ръце и да се прегърнем  Grinning  Всички се опитваме да правим най-доброто за децата.

# 85
# 86
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами то тонът според спорещите, Буу Wink
Vilione, поздравления за подхода и възпитанието.  Hands Clap

# 87
  • Мнения: 6 243
боже, докъде се докарахме - да се поздравяваме че не сме си издрали очите Sad
Много приятна тема, изчетох я с удоволствие, но по същество каквото имах да кажа, други мами са го написали. Аз съм от нощните кърмачки Grinning

# 88
  • Мнения: 702
newsm10 Vilione
Вижте аз наистина съм категорично ЗА кърменето...не измествайте въпроса.
А това че целият свят, което е малко пресилено твърдение, е за късното отбиване, изобщо не означава че това е най - доброто решение. Този свят вече приема за нормално какво ли не, включително и някои извращения, наречени от "специалистите"- болести. Така че в мнозинството не се крие истината. Нито пък в малцинството. Напълно съм съгласна че е въпрос на индивидуален подход към всяко дете....както ранното така и по късното отбиване. Но такава масова пропаганда, която понякога граничи с мания не мога да приема, в която и да е от двете посоки. Пак повтарям- аз ИСКАМ да кърмя, но кърменето не може да се превръща в "свята крава". А за нощното кърмене....защо никой не представи доводите на лекари и педиатри, които са против. Аз просто се съмнявам и колебая в това което казвате.
Всички изказвания звучат почти като аксиоми.

# 89
  • Мнения: 350
Цитат на: Jade
Трябва, но ако бебето реши, че му е необходима и не се събужда нощем Wink
Ако обаче ревне посред нощ и единствения начин по който можеш да го успокоиш е кърмата - значи има нужда от това
Аз поне така процедирам, случвало се е да спи и по 9 часа без да яде, но пък събуди ли се вечер, не я тъпча с водички и чайове Grinning


Напълно подкрепям.

Общи условия

Активация на акаунт