НОЕМВРИйските коремчета,едно по едно се превръщат в бебчета

  • 10 384
  • 286
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 435
Честито детенце на мама Биси!
аз днека определено нямам настроение,все по-често се случва...добрата новина е,че получих парите от НОИ,то си е за отбелязване,не толкова добрата е,че не мога да си ги харча...бях решила като ги получа да отида в някой салон и малко процедури да направя.Бях си го обещала като подарък,да ама не,татито е на друго мнение-как съм щяла да похарча толкова пари,не ми трябвало,нали съм си седяла вкъщи при бебето,не ми трябвало да бъда с прическа Shocked Shocked Shockedпреди това не беше проблем Confused какво да го правя тоя моя мъж,да го сменя май...ако продължава така ще сложа край на пансиона и да си търси друга жена,ако намери по-добра прав му път,аз може и без него да оцелея и напоследък все по-често си го мисля,мислех си,че са хормони,ама след като ме разочарова непрекъснато май си имам причина Crossing Arms Аз не съм само слугиня,ей на от сутринта не съм се спряла покрай бебче-да я нося на ръце да си гукаме,храним се,препоблякох я наново с нови и чисти дрешки,уж заспива,оставя и реееев..и докато свърша малко домакинска работа деня си преваля вече! та за какво ли наистина да съм хубава Twisted Evil
Ох,какво да го правя това дете-уж заспа и сега пак рев Shocked

# 91
  • София
  • Мнения: 614
Сладурче, я го подръж гладен твоя мъж 3 дни, пък да се освести малко. Като иска ядене, кажи му да отиде при детето да го гледа, докато готвиш. Ей, ама мъже бе! Бе ти си си драла гъза да го раждаш това дете, той ще ти прави сметка на парите. Извинявай, ама се ядосвам, щото си свестно момиче, пък се оставяш да ти се качват всички на главата.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 679
За еднократната помощ - аз в4ера я свърших тази работа тук в Общината.
Носих само ЛК и копие+Акт за раждане.
В семейно осигуряване се вади удостоверение за живородени от майката деца,попълват я и слагат пе4ат на нея.
След това се попълва Молба-декларация за полу4аване на еднократна помощ при раждане на дете с данни на 2-та родители,в която посо4ваш къде да се преведе сумата от 200 лв,по IBAN  сметка или по пощата със запис(на ръка)

Това семейно осигуряване в социалното ли е някъде  newsm78, то всъщност май мамите от София да кажат, че може във всеки град да е различно.

# 93
  • София
  • Мнения: 614
Това семейно осигуряване в социалното ли е някъде  newsm78, то всъщност май мамите от София да кажат, че може във всеки град да е различно.

Към всеки район си има служба по социално подпомагане. Трябва да попиташ в твойта община къде се намира. От общината ще ти трябва удостоверение за семейно положение, аз затова се връщах два пъти. В тая служба по социално подпомагане  си попълваш молбата за еднократната помощ и я подаваш. Носиш лични карти + акт за раждане на детето - оригинал и 1 пресниман екземпляр. НА мен това ми искаха в Средец.

Галакси, какво е това семейно осигуряване, бе, душа?

# 94
  • Мнения: 37
Sladur я му кажи на твоя убавец,4е ако се хванем вси4ки бойни мами от тука ще му с евиди тесен града ви:)Да си засяда на задника и да си гледа детето,4е и аз като Цецето се изпоядосах с твоя мъж!!!!Ти пък какво си се разготвила и раз4истила,все едно нямаш нужда някой на теб да ти ги прави тези неща,нали свекита имаш там да се месят все за нещо могат,ама за това сега ТИ!.
Я ги строй малко в 2 редици,4е.....!!!! #2gunfireТи си имаш задължение да отгледаш детенце и да вирееш в една съвсем нормална и спокойна среда,за да можеш да я храниш ,ина4е ще тр да дава пари за АМ,ако спре кърмата.(не ти го пожелавам)
Оплаквай се бе жена, не можеш да се справиш и това е,с тига показва как можеш да въртиш къяата на прста си, не си прави лоши сулуги.Майка ми ми казваше едно време, колкото по-малко неща показваш на 1 мъж,4е можеш да правиш, толкова по-добре!

# 95
  • Мнения: 37
Галакси, какво е това семейно осигуряване, бе, душа?
АБЕ-ЕЕЕ/  КОЙТО СИ ПИШЕ ГЛУПОСТИ СИ ГИ ПИШЕ,:)СОРИ:)))

# 96
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
sladurka значи не съм сама на този свят имало и други .............. като моя.
Добро утро от нас, имахме спокойна нощ и сег аспим на отворен прозорец, а следобед сме на консулатацяи да видим беба колко е станала Simple Smile ще имаме излизане сред хората  newsm44

# 97
  • Мнения: 3 435
Сладурче, я го подръж гладен твоя мъж 3 дни, пък да се освести малко. Като иска ядене, кажи му да отиде при детето да го гледа, докато готвиш. Ей, ама мъже бе! Бе ти си си драла гъза да го раждаш това дете, той ще ти прави сметка на парите. Извинявай, ама се ядосвам, щото си свестно момиче, пък се оставяш да ти се качват всички на главата.
Цеци,знам,че си права,ама как да го превъзпитам? Така е научен от майка си,аз просто го поех след това Twisted Evilможеби е наистина по-добре,че си имам момиченце,не ща да съм свекървещица като нея Twisted Evil,тя открай време му налива в главата как съм се гримирала,защо съм харчела за това и онова,а в същоо време трябва да го дондуркам като бебе...а иначе много добър и много го обича,но от известно време не може да се търпи Sad
извинете ме,че все се оплаквам,ама трябва да се излея някъде..няма къде другаде,ще ми мине Simple Smile

# 98
Здравейте момичета!!  Hug
Ние от вчера вече сме си вкъщи и сме сууупер щастливи  Heart Eyes
Нямам време да прочета всичко което сте написали, но сърдечно ви благодаря за поздравите и пожеланията!!!   bouquet
и ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ РОДИЛИ ТЕЗИ ДНИ! ДА СА ИМ ЗДРАВИЧКИ И ПУСЛУШНИЧКИ БЕБЧЕТАТА!!!!
Ние се чувстваме прекрасно, малкото съкровище е най-хубавото нещо на света  Heart Eyes  Heart Eyes а в комбинация с тати и бати, картинката е велика  Heart Eyes
На ноемврийки май вече е късно да пожелая раджане като моето, но на всички които им предстои, го пожелавам от все сърце! Накратко - започнаха някакви пробождания ниско долу към 22 ч, ама аз не им обърнах внимание. Към 1 вече си ме болеше по-начестичко и реших и събудя милото и да засечем как е положението. Докато се къпех и обличах, се оказа че си имам контракции на 2 минути с 30 сек продължителност, и малко се поуплаших, че изведъж така начесто. Към 2.15 бяхме в болницата, докато си обличах нощницата водите ми изтекоха /странно винаги съм мислела, че са бистри, а те бяха кървави  newsm78/ оказа че имам 7 см разкритие и нямаше никакво време за клизми и други екстри  Rolling Eyes В 2.30 директно в родилна зала, и в 2.47 проплака нашето малко момиченце  Heart Eyes Е, не беше без болка, но то нямаше и време за обезболяващи. Тук е мястото да кажа, че хората които ме поеха бяха страхотни и направиха всичко, за да мине леко и да нямам никакви шевове! За което - огромно благодаря! Ако тръгна да раждам 3-то пак в Окръжна болница ще отида!!
Ох, дълго стана, извинете ме!  Embarassed
Ще чета по-късничко, сега ще си нагледам сладуранката, че откарва повече от 4 часа сън вече.
Прегръдки и целувки на всички мами и сладки им бебоци!!   bouquet

# 99
  • Мнения: 37
CARAMELCHE smile3501 newsm10 newsm51, добре дошла!!!!

# 100
  • Мнения: 1 546
Добро утро! Hug

Честити нови бебеоци!Да са здрави и силини дечица и много да слушкат!

Ние пак една серия колики изкарахме Sad сега малко се кротна, милото, така й се наня, а като я свие коремчето и като писне... #Crazy

Мами, чета ви как цедите , мерите, давате от шишета...има ли мама, която като мен кърми и идея си няма колко изяда това дете? newsm78 Съдя само по пълните пампи и по спането...нито имам къде да я тегля, нито нищо... Thinking Правим около 7 хранения за 24 часа, дриска порядъчно  Wink и това са ми показателите...Дано да правим нещата добре...

 Ох, а мен така ме е яд!Нали раждах в Плевен и днес милото отиде за Акта за раждане на Симона и се оказва, че съм забравила да подпиша заявлението за името ooooh!и не са му дали акта,а дубликат Sadи искат ЛИЧНо да ида, което не знам как ще стане скоро. Дали с този дубликат мога да си задвижа нещата по еднокртани помощи и детски? newsm78

цеци, даваш ли още Инфакол на малката?В смисъл комбинираш чайчето с капките?

caramelche , добре дошла! Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 2 437
Дита не знам с копието какво можеш да правиш..имаш да взимаш еднократна помоща (за нея ти взимат оригиналният акт за раждане и после си го взимаш), трябва ти и в работата+копие, за да го запишеш при педиатър пак ти го искат... изобщо трябва си. Май ще се наложи да отидеш по-раничко за да си го вземеш newsm78

Перденцата си ги взех, мъжа ги закачи и просто са разкошни  Grinning В комбинация със слънчевото време и разходката, която си направих, настроението ми скочи доста  Grinning

# 102
  • Мнения: 3 435
caramelche добре дошла! Страхотно раждане! Наистина това е най-съкровения момент в живота на една жена,дори с всичките му болки и притеснения Heart Eyes
Аз се чудя как съм живяла досега без това същество,не вярвах като ми кажеха,че ще се чувствам така Heart Eyes
Даже си изтеглих на Guns`N`Roses-"Sweet child of mine"-страхотен текст!(поне доколкото разбирам де Blush)

# 103
  • Мнения: 1 546
Малеее..баси патката съм значи тогава Animal Chicken..ама как може да не го подпиша!!!Ма така е,толкова бях шашната в болницата, че просто съм изключила.... ooooh! ooooh!

# 104
  • София
  • Мнения: 2 437
Не си ти виновна...онази, където е събирала документите е за бой!

Сладурка, вярно е...и някак не можеш да си представиш живота ти преди как е бил и за какво си живял, какво си правил...
И аз съм фенка на гънс Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт