До ЯНУАРИ няма време, коремчетата вече са големи!

  • 12 584
  • 277
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 26
за кога си определена да раждаш
някоя бъдеща мама има ли която ще ражда в Майчин дом Варна
Аз ще раждам в Майчин дом Варна.А за киселините ми помагат дъвките орбит  Mr. Green
за кога си определена? при кой лекар си? аз съм при д-р Яков за 20 януари

# 211
  • Мнения: 26
от ябълки пък не мога да дишам от киселини, нищо не ми помага нито хапчета нито плодове. вечер не мога да спя, все едно съм пила спирт

# 212
  • Мнения: 206
Ливело, ами ехографът дава някакви норми, които май са много относителни, щото обикновено има разминаване +- 300 грама. Над 2500 грама показа при мен, била и много дълга. Мисля, обаче, че от плацентата може да се съди повече, отколкото от размерите. Моята била със зрялост втора към трета степен. Ще видим  Rolling Eyes .

# 213
  • Мнения: 1 325
Нев Валя, и аз мисля , че го правят да се презастраховат!На мен като бях в пети месец ми се беше случило нещо подобно, отивам акушерката ми да ми слуша тоновете слушат ги с един апарат, но не можа да улови нищо и ме прати веднага на ехограф , като предварително ми каза , че почти никога не и се е случвало да не улавя тонове на бебето!Отидох аз при ехографиста и той каза, че му писнало вече акушерака да не чувала и да изпраща жени за нищо при него :

Ето е една статия за БЕЗБОЛЕЗНЕНОТО РАЖДАНЕ , доказано е че колкото си по уплашен и си мислиш че раждането ужасно ще боли е така, докато обратното си настроен много позитивно, раждането е напълно поносимо.
http://www.roditeli.info/family/statia/strah/

# 214
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Здравейте и от мен   bouquet
Днес бяхме малко на разходка с малкия,но се подлъгах ,че е топличко пък то брррррр  Rolling Eyes

За движенията на бебо мърда си умерено. Hug Heart Eyes

А за размерите мога да ви кажа,че те са само ориентировъчни и това няма нищо общо с раждането преди термин.На мене второто ми бягаше с две седмици като размери,роди се 3700гр,но 3 дни след термина. CrazyТогава доки по-скоро наблюдаваше дали плацентата не е износена ,но не беше пък аз все се надявах да родя по-рано  Blush

Някой питаше дали е възможно да се обърка пола на бебчето,възможно е при 2Д,ама Марков при 3Д мнооого ме съмнява. Hug

Надявам се при Валя ,всичко да е ок !!Но в моите книги също пише ,че трябва да са 10 движения за целия ден.Като средно около 3-4 различни интервала от деня.

Хубав ден на всички   bouquet

# 215
  • Мнения: 52
taila -на 04.12 съм на преглед за да видим бебка до къде е стигнала с развитието си и тогава ще решим коя е датата на секциото.По принцип ще е преди 07.01.08, някъде към 05.01 мисля, но това ще го решим с лекарката ми-Даниела Станева.А бебето преди половин месец беше 2200кг., знам ли сега колко ще е  newsm78 Незнам дали е и нормално

# 216
  • София
  • Мнения: 115
Здравейте и от мен   bouquet! Докато се включа и тя темичката почти приключила (какви сме писателки големи  Crazy).
За 10-те движения, мисля че всичко е много индивидуално, но съм по-склонна да мисля че е по-скоро 10 движения на ден, а не на час. Все пак както аз всеки ден съм различно активна, така и бебоците имат дни, в които са много активни и такива, когато не са, още повече че и местенцето им отеснява.
За болница - още не съм избрала, но понеже от 1ви декември официално съм в болничен (т.е.днес ми е последния работен ден  newsm44), та другата седмица ще ходя на очен доФтор да види как са очичките и да каже как ще се излюпва бебока - секцио или нормално. Каквото и да каже, аз психчески съм се настроила, че всичко ще мине супер, само живот и здраве, всичко да е ок, до момента с главно М. Колебая между Втора градска и Окръжна болница, ... но ще видим.
Иначе да се похваля в неделя ще ни докарат новото обзавеждане за спалня + новия кухненски ъгъл и почваме пазара за бебчо.
Срам, не срам, обаче още нищичко не сме му купили на човечето, но вече ще съм в къщи и ще имам възможност да обкалям по магазините.
За училището на 9 месеца и лекциите, които спомена Зайка Байка - мисля и аз да ги посетя, та тъкмо ще се видим  Grinning.
Иначе в понеделник съм на ЖК и да си взема болничния и ще докладвам новини от бебока.

Ами за сега това е, леко доработване на работещите, а на почиващите - приятно мързелуване  Hug.
P.S. Определено сме се събрали големи писателки - докато пишех има публикувани 11 нови отговора  Crazy... яко.

# 217
  • Мнения: 79
някоя бъдеща мама има ли която ще ражда в Майчин дом Варна

Аз ще раждам в Майчин дом и аз съм при д-р Яков нормално раждане засега.

taila За киселините на мен ми помага сода бикарбонат. Една кафена лъжичка с малко вода и го изпиваш на веднъж. Малко е неприятно, но помага. Моите киселини са много силни и ми се случва да повръщам от тях.

 

# 218
 lady_ivy и аз чух, че докторът каза за плацентата втора степен на зрялост, но незнаех какво означава.Между другото вчера ми5 взеха влагалищен секрет, за да се види каква му е чистотата, защото ако има някаква инфекция това можело да предизвика по-ранно раждане.Вярно ли е?

# 219
  • Мнения: 89
@taila,  аз също често имам ужасни киселини и единственото, което моментално ми помага е сода бикарбонат (съвсем малко - четвърт кафена лъжичка, разтворена в малко вода).

# 220
  • Мнения: 980
Иви, на мен доки за втори път ми каза, че бебче ще се появи не по-рано от 22.12. Съдел по зрелостта на плацентата, а не по големината ни. Thinking а и гледам, че съм с 10 дни преди теб.. така че - само спокойствие и почивка Naughty

# 221
  • Мнения: 1 325
ЕЛИ , ЩЕ СИ ЕДНА ОТ ПЪРВИТЕ ЯНУАРСКИ МАМИ Simple Smile ЗА РАЗМЕРИТЕ НА БЕБЕТО ЗНАМ ЧЕ ДАВАТ РАЗЛИКИ ,ЕХОГРАФА ГО ИЗКАРВА ПО МАЛКО А ТО Е ПОВЕЧЕ ИЛИ ОБРАТНОТО, ТУК ХОДЯ НА 3Д НА ФМ И ПИШЕ ЧЕ ДАВАТ 50ГР ПЛЮС МИНУС.НО НА НЯКОЙ БЕБЕНЦАТА ВЪРВЯТ ПО ЕДРИЧКИ, МОЯТА БЕБКА МАЙ НЕ Е ОТ ТЯХ!ВИНАГИ СЪМ СЕ ЧУДИЛА ОТ КАКВО ЗАВИСИ ТОВА Thinking
ВИЕ УКРАСИХТЕ ЛИ СИ ЕЛХИЧКИТЕ, АЗ ВЕЧЕ ДА В ЗЛАТНИ, СРЕБЪРНИ И ЧАРВЕНИ ИГРАЧКИ В ДОПЪЛНЕНИЕ С РОЗОВИ ЛАМПИЧКИ, НО СЛЕД МАЛКО ОТИВАМ ЗА ОЩЕ ИГРАЧКИ И ЗА ЕДИН ГОЛЯМ СВЕТЕЩ ДЯДО МРАЗ КОЙТО СЕ ПУСКА ПРЕЗ ПРОЗОРЕЦА С ЕДНО ВЪЖЕНЦЕ И СИ ВИСИ ТАКА Simple Smile

# 222
  • Мнения: 60
и аз ще раждам в МД-софия обаче не съм сигурна дали могат да се ползват екстри без избор на екип но си мисля че трябва да може! newsm78
а, и при зД ехогр.правят грешки за пола на една приятелка така след два пъти преглед  на 3Д и казаха че ще има момче,а тя взе че роди момиче! #Crazy

# 223
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
а, и при зД ехогр.правят грешки за пола на една приятелка така след два пъти преглед  на 3Д и казаха че ще има момче,а тя взе че роди момиче! #Crazy


възможно е ,и аз съм чувала обаче д-р.Марков да обърка ме съмнява.Досега не съм чула за такъв случай.  #Crazy

# 224
  • Мнения: 802
Здравейте милички 
Много се радвам, че всички сте мислили за мен през тези дни .
Сега се прибрим от болницата и първото нещо бе да прочета темата ...
Толкова много ме развълнувахте сега 

Много момичета ми се обадиха, но честно да си призная доста неща не си спомням ....
Благодаря Ви, наистина Ви благодаря за вниманието ! 

Знам, че ще имате доста въпроса за това започвам да разказвам и хубавото и лошото по пътя на раждането ми ...

на 22 ри / четвъртък / започнаха по -  малко да изтичат водите ....
В петък вече 23- ти сутринта мъжа ми ме закара в известната и красива частна клиника
" Селена " , и  ... какво се случва там .... 
Аз съм в 32 - ра г.с. със спукан околоплоден мехур, с контракции и 4 см. разкритие ...
АГ " Селена " Отговориха така :
 " Ние не можем да поемем отговорност за преждевременно раждане ! " 
И получих бележка на която пишеше, че дължа 35 лв.  за консултацията . 

Няма да коментирам тук нищо !     

След няколко проведени телефонни разговори бях насочена към ОКРЪЖНА БОЛНИЦА, за където вече пътуваше СТРАХОТНИЯ ДОКТОР ДИМИТЪР ЙОНЧЕВ .
В същото време ме очакваше Д-р ПЕТРОВ - завеждащ неонатологично отделение .

Бях приета по спещност - започнаха системи, антибиотици и най - важните инжекции за спомагане доразвитието на белите дробове на бебка .
Водата изтичаше по малко и имах време .
В неделя сутринта поставиха третата важна инжекция и операцията започна .

В 9,00 часа сутринта малката принцеса Мария се появи и изплака сама .   
Тя се роди 1970 гр / 43 см.
Веднага е поеха от неонатологично отделение и започнаха да се грижат за нея .

При мен операцията мина успешно, но доста тежичко ми подейства упойката  и може би това беше причината да не знам къде се намирам два дена ...
но всичко мина и това се забравя когато видиш малкото съкровище .

В момента съм със доста смесени чувства и ми е трудно да ви ги обесна - от една страна съм много щастлива, че имам дъщеря , но от друга съм тревожна, че ще бъде в болницата поне до коледа , НО  аз вярвам, че всичко ще е наред и че Господ ще ми е пази .
   
По - късно ще пусна снимки .

Обичам Ви много , и Ви благодаря за цялото внимание .   

Общи условия

Активация на акаунт