До ЯНУАРИ няма време, коремчетата вече са големи!

  • 12 600
  • 277
  •   1
Отговори
# 75
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
За болничния-амбулаторна карта, друго не трябва при лекаря. После в счетоводството-някакъв формуляр от банката за номера на сметката. И се въоръжете с търпение, на мен от септември месец са ми изплатили само 34 лв, чакам още малко над 500, но кога ли Sick
За прането-аз ще пера с Ариел+Ленор сензитив. Някой беше казал, че малко пране се събира за едни ден, да, да, ама не. То или ще повърне, или ще се наака, в началото акат голямо количество и памперса почти винаги не го побира, после се започва едно плюнчене покрай зъбите, така че ако не всеки ден, то поне през ден си се събира доволно количество бебешки дрешки за пране Peace

# 76
  • Мнения: 52
микки-Това за дрешките май май е верно Simple SmileАз като гледам бебока на комшийката как повръща отгоре и на незнам си колко часа и тя и нейните дрехи все сменя..тъй че да не се чудим за пералните ще има какво да се прави.
А на мен защо още на предната консултация ми дадода всички документи за раждане вече newsm78.
Аз редовно си получавам болничните в картата дори сега ми напомнихте да мина да видя дали са ми превели пак.

# 77
  • Мнения: 367
На мен ми казаха,че моята обменна карта,ще ми я дадат на 17.12.Аз съм получили само веднъж болнични от края на август.Добре,че си взех ПИК,че да следя поне как вървят Mr. Green

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
При мен все нещо не е наред, затова така се получава с болничните. Аз следя за точни имена, ЕГН, адрес, ама откъде да знам другите тънкости, с които лекарите уж трябва да са запознати, кога трябва да няма прекъсване, кога да има, после и от счетоводството ми бяха объркали адреса, абе все нещо излиза, та си чакам де, ще имам спестени много пари Mr. Green

# 79
  • Мнения: 85
Аз напоследък все не мога да се включа. Все имам много работа. Днес пак ще е така, но исках да ви поздравя.
Аз се чувствам страхотно. Спя, ям, работя както и преди. Нямам никакви оплаквания. Чакам с нетърпение празниците, за да мога да си поостана в къщи. Защото аз съм непоправим работохолик. Все казвам днес по-полека ще карам и впоследствие все друго става.

Моята ЖК е на 05.12.  Предполагам всичко ще е наред. Единственото, което ме притеснява да не избърза и моето бебче. С тези изненадващи новини от другите отчетни, почнах да се притеснявам.

Следобед като се поосвободя ще пиша повече по другите "наболели" въпроси.

Целувки на всички мами и малките ни новородени! Да растат живи и здрави и да ни радват!  Hug

# 80
  • Мнения: 405
Добри ютро и от мен, момичета  Hug!
 Днес май повечето сме се понаспали и сме свежи  Crazy. Мен пак ме събуди кучето - нали закусваме заедно всяка сутрин  Joy.

 Честито на февруарския отбор за двете сладки, малки придобивки! Да са живи и здравички малките беборанчовци!!!

 Kloie, биричка си попийвам и аз от време на време и най-интересното е, че и аз пропих от въпросната блаженна течност когато забременях Crazy. Преди това с указ не можех да пия. Между другото да спомена, че аз съм на половина бургаско чедо - баща ми е от Бургас  Grinning и често посещавам морския ми град, много си го обичам!
 Ewito, благодаря за линка, който си дала - мисля и аз да попрочета  Peace Hug.
 Аз пък съм се записала за училището за родители, за раждането и първи грижи за новороденото, организиран от болницата, където ще раждам-св.София на 07.12. Мисля, че ще ми бъде полезна информация, тъй като ще ни разведат и из предродилна зала, родилното, операционните и следродилния сектор. Някой случайно да се е записал, може да се видим?.
 Да ви попитам още, момичета - някой може ли да ми каже от къде мога да си купя стягащ колан за след раждане за пупата  newsm78? . Ще съм много благодарна, защото и идея си нямам къде може да има по магазините!
 Малее, пак стана дълго писанието ми, извинявам се за което ooooh!.

# 81
  • Мнения: 51
Колани трябва да има по аптеките, в нет има много, но по-добре да си го видите, преди да го купите, пък и с размерите си нови трудно се ориентирам.
При нас има е дни магазини специализирани за патерици и др. такива уреди и по тах има такива гащи.
На този сайт има още много инересни книги, аз сега си дръпнах по история, май с това ще се занимавам днес, пък нали съм си историк по образование Thinking
Ето ви и програмка за четене на он-лайн книги, защото може да неможете да я отворите по друг начин.
http://www.download.bg/index.php?cls=program&mtd=default&id=423022
Не се инсталира, само се пуска от иконката.

# 82
  • Мнения: 980
В сайта на 9 месеца вече има програмата за декември. Надявам се с повечето Софиянки да се видим там, че ми е домъчняло за вас.  Hug
Аз съм харесала курсовете на 11; 13 и 20.

Зайка-Байка, предварително ли става записването? Аз досега не съм ходила на такива неща, но сега като съм си вкъщи и имам време и за мероприятия. А и ще ми е приятно да се запозная с мами от форума и на живо. Hug

А какво представляват "Дните на отворените врати"? Отиваме там и ни развеждат из залите и ни се обяснява ли? А татковци могат ли да присъстват? newsm78

# 83
  • Мнения: 374
Здравйте,мамита!
Честито на февруарки!Да са им живи и здравите попълненията в отбора!  Развълнивах се като прочетох, че вече си имат бебчета:)
Пръстчетата на ръчичките са ми като кебапчета,шляпам по клавиатурата с триста зора, а химикал не мога да хвана, за да пиша изобщо  Rolling EyesСтрашна работа!
На 5-ти декември си оставам у нас. Чудя се дали да продължа да си ходя на работа така по половин ден,ама не знам,още не съм решила.Хем ми се ще, хем пък ми се иска да си поостана у нас,да си почивам, да си чета и да почвам да пазарувам и аз за бебка.
Лек ден на всички майки-януарки!

# 84
  • Мнения: 5
Здравейте на всички мами!
Казвам се Невяна и понастоящем съм във Варна. Щъркелчето ми трябва да е розово с термин 30 януари. Имаме си и батко, който няма търпение да стане зима за да се роди бебето.
Който се притеснява за това че са му малко килограмите и корема, да не се притеснява - моите килограми за сега са +5 и само който знае че съм бременна ми вижда корема, за другите е невидим  Wink. Но за сметка на това момата расте и не и пука. По този повод вчера се опитаха да ме сгазят - то от широки блузи и якета и коремът не се вижда, а как да тичам че да пресека по-бързо.
Когато баткото се роди бяхме софиянци, затова имам въпрос към варненските мами - къде и при кого решихте да раждате? Най-вече ме интересува как си избрахте доктора и той ли ви води и консултациите? Моите консултации ги води д-р Савулева - много е мила и много съм доволна от нея, но не се занимава с раждания. А трябва да реша скоро, че може и да избърза момата (тя отдавна бърза, та добре че поне до сега устиска).
Аз предпочитам бебето да е при мен след раждането, защото с баткото една седмица в болницата не можахме се нагодим да "ядем" когато го водеха на три часа - или спеше и не можех да го събудя, или така ревеше че нищо не искаше в устата. #Crazy
Мерси и поздрави

# 85
  • Троян
  • Мнения: 141
Аз нощесимах голямо желание за сън но ставите където крака се свързва с таза страшно ме боляха,само като легна по гръб ми минава ,но тогава ми тежи коремчето и ми е кофти.
Еве такива колани има и в магазините за бременни,виждала съм когато ходих да си копувам панталони.

# 86
  • Мнения: 51
Добре дошла на popmarygold!
Дано нямаш проблем с бебчето си!
За другото не мога да помогна, защото съм в Плевен, но съм сигурна, че другите ще те посъветват чудесно Hug
Gerito, аз съм от шести болнични и се чуда също дали да идвам, може би ще дивам по 3 дена в седмицата а другите два ще почивам, не ми пречи друго, но тук ми е нервно и неприятно, а вече ми писна от отрицателни емоции, е понаболява ме тук-там, и ми се спинка от време на време,но ако беше накоя свястна работа щях да изтрая все някак...
Все си мисля, че сега понеже смъ принудена не ми се седи тук, а после като знам, че мога да се фръцна по всяко време ще ми олекне , май е до психическа нагласа.
Със сигурност обаче на 6-ти ще почивам, ще прескочим само да видим бебо и после цял ден спанак с таткото, че е нощна та и аз ще намажа с почивчица.

# 87
  • Мнения: 60
ихааа, Февруарките започнаха много ударно-с двечки!Да са живи и здравички бебчетата и бързо да наддават!
Tedsan за лекциите на "9 месеца" можеш и предния ден да се запишеш като им се обадиш на тел. който са дали аз съм ходила на няколко и ми харесаха и сега съм харесала май тези за които спомена и Зайка.на мен единствения ми проблем е че ми е леко далечко з-то аз съм в Люлин!

# 88
ЧЕСТИТО НА ФЕВРУАРКИТЕ   bigdance2да са им живи и здрави бебоците  newsm32 newsm32

Момичета като ги гледам февруарките как бързат и нашите две мишлета вече се показаха да не стане така че от януарки да станем повечето декемврийки  newsm78
Аз от няколко дни съм с някакви тъпи болки и се надявам поне до 6ти декември когато влизам в деветия да устискам  Praynig най-много да си имаме още едно бебче скоро  newsm30
Моя юнак явно вече не му се седи вътре  newsm32 тясничко му е yes

mimoze - вчера видях че и твоя бебок е големичък явно сме си хапвали повечко    newsm62 preggo  newsm44

# 89
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен.
Честити бебчета на февруарките.Да са им живи и здрави,и бързо да качват килограми.
Аз вече съвсем се стреснах,мислех,че има време,а то май не остана.
И на мен вече ме тежи всичко,като стоя по-дълго права и започва да ме боли кръста.Вечер се въртя по 100 пъти,докато намеря удобно място.
Лек ден

Общи условия

Активация на акаунт