Идва Бъдни вечер....Да обменим опит с менюто...

  • 16 608
  • 160
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 51
Имам един въпрос, надявам се някой да поглежда в темата и да отговори!
Спомням си, че миналата година някой беше давал обяснение за броя на ястията, че може да са 7-9-11 или 12 ( не 13!), нямам спомен обаче защо не можеше да са 13, а трябваше да са 12.
Имате ли идея, защото на мен точно толкова ми се получават ( 13) и се чудя какво да правя... newsm78
Аз знам, че това идва от асоциацията с Тайната вечеря, понеже на нея са били 13 души и по принцип това число се избягва при всички поводи в християнството, а и за това се счита за фатално.

# 121
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Цитат
Аз знам, че това идва от асоциацията с Тайната вечеря, понеже на нея са били 13 души и по принцип това число се избягва при всички поводи в християнството, а и за това се счита за фатално.
И аз знам това  Peace

# 122
  • софия
  • Мнения: 25 832
Имам един въпрос, надявам се някой да поглежда в темата и да отговори!
Спомням си, че миналата година някой беше давал обяснение за броя на ястията, че може да са 7-9-11 или 12 ( не 13!), нямам спомен обаче защо не можеше да са 13, а трябваше да са 12.
Имате ли идея, защото на мен точно толкова ми се получават ( 13) и се чудя какво да правя... newsm78
Аз знам, че това идва от асоциацията с Тайната вечеря, понеже на нея са били 13 души и по принцип това число се избягва при всички поводи в християнството, а и за това се счита за фатално.
Ястията са 7, 9 или 12.
7 - толкова са дните от седмицата
9 - толкова продължава бременността на жената
12 - толкова са месеците в годината
Когато се гощаваме на трапезата, трябва да хапнем от всички тези ястия, за де е пълен животът ни през следващата година, така, както е  през съответните символи.
(това снощи го каза протодякон Любомир Братоев по ТВ и ми е прясно-прясно).
Светла и уютна Бъдни вечер и Весела Коледа на всички Hug

# 123
  • София
  • Мнения: 642
Ние правим и една много вкусна разядка. Счукани орехи и счукан чесън се объркват с малко водичка, сол, оцет и олио.
Мдааа,ние му викаме хайвер от орехи...И ние ще правим такова...

Момичета, пробвайте вместо с вода да го разредите с ошафа (без оцета обаче). Става страхотно.

# 124
  • София
  • Мнения: 642
А иначе на нашата трапеза ще има:
1. сармички
2. боб
3. питка
4. баница с тиква
5. ошаф
6. орехи с чесън
7. ядки (задължително и цели орехи)
8. варена (или печена) тиква
9. печени чушки на салата
10. сок от домати с праз
11. плодове
12. мед

Това успях да измисля след дългото ровене във темата...  newsm62

# 125
  • Мнения: 4 451
Нашата трапеза на Бъдни вечер:
- зелеви сърмички с гъби и ориз
- пълнени чушки с ориз или боб
- бобена салата
- баклава
- орехи
- плодове
- чесън
- содена питка

# 126
  • София
  • Мнения: 508
А някой няма ли да  даде рецепта за постни лозови сърмички   bouquet
И аз ще правя сърмички с лозов лист  Simple Smile
Запържвам лук повечко - 2-3 глави. Слагам 2-3 моркова ситно нарязани, като се задушат малко изсипвам чаша ориз, вода и 250-300гр ситно нарязани гъби. Подправките са чубрица, копър, вегета и черен пипер. Варя десетина минути и завивам сърмите.

# 127
  • Мнения: 798
А някой няма ли да  даде рецепта за постни лозови сърмички   bouquet
И аз ще правя сърмички с лозов лист  Simple Smile
Запържвам лук повечко - 2-3 глави. Слагам 2-3 моркова ситно нарязани, като се задушат малко изсипвам чаша ориз, вода и 250-300гр ситно нарязани гъби. Подправките са чубрица, копър, вегета и черен пипер. Варя десетина минути и завивам сърмите.
 
Благодаря за рецептата.Весела Коледа!  bouquet

# 128
  • Мнения: 3 153
момичета, как се прави содена питка??? На ясно съм, че е сода, вода, олио, брашно, но все пак колко сода и колко олио? Не съм правила и да не взема да я опропастя реших да се консултирам:)

# 129
  • Варна
  • Мнения: 567
Момичета, някой прави ли зелеви сърми с боб вътре и ако може за рецепта!
Сварих боб за салата, но е доста и ми се ще да направя и още нещо с него!

# 130
  • Мнения: 5 713
Петинка, а и други, които питаха:

Моята содена питка:

500гр брашно
1 с.л. олио
сол
1 ч.л. сода за хляб/ в малко гореща вода/

Омесването на всички горни продукти става с хладка вода.
Слага се в тава намазана с олио  и веднага се пече.Отгоре също леко може да се намаже с олио.

Винаги е ставала. Не очаквайте да бухне. А и на външен вид може да не ви хареса. Simple Smile

За сърми с боб не мога да помогна.

# 131
  • Мнения: 1 802
момичета, как се прави содена питка??? На ясно съм, че е сода, вода, олио, брашно, но все пак колко сода и колко олио? Не съм правила и да не взема да я опропастя реших да се консултирам:)
Аз я замесвам от
 брашно половин кг
1 с.л. олио
сол
1 ч.л. сода за хляб (разтваряш в малко гореща вода)
и хладка вода за омесването.
Успех!  Peace
Печеш веднага след омесването. Можеш да я намажеш със олио отгоре.

# 132
  • Мнения: 1 802
Сваряваш боб. Пасираш го половината. Задушаваш лук, прибавяш червен пипер и малко от водата, в която се е варил боба. Добавя се боба на зърна, заедно с пасирания боб, подправя се с чубрица и сол, разбъркваш  и  пълниш сърмички. Редиш  в тавичка, намазана със олио и запичаш или вариш както си решиш.  Peace

# 133
  • Мнения: 2 444
Правим девет ястия /правим е силно казано/:
1. Бобена салата - бял и червен боб и червен лук, зелени подправки
2. Маслен боб
3. Царевица
4. Зелеви сарми
5. Плодове
6. Ядки
7. Сушенки
8. Пита
9. Мед

# 134
  • Мнения: 545
Ето го и нашето меню:
-содена питка;
-боб в гювечета;
-лозови сърми(за мен);
-зелеви сърми(за мъжа ми);
-чушки,пълнени с боб;
-плодове;
-ядки;
-мед;
-чесън;

Общи условия

Активация на акаунт