Философски-парите "дават" ли щастлие?

  • 2 997
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
За съжаление,парите не лекуват всяка болест.Например рак,казано по народному.

# 16
  • Мнения: 47 990
често парите лекуват много болести= пример са децата, за които събираме парички, ако не се налагаше да чакат и периода за събиране на сумите, щяха да имат много по- голям шанс да се излекуват
също и за семейството- например ако имахме пари, нямаше да работя, щях да си гледам децата вкъщи и нямаше да ходят на детска ясла, да реват и да се травмират
щях да си плащам редовно парното и нямаше да го икономисвам, нямаше да се карам с мъжът ми по този въпрос
той може би нямаше да се разболее, защото автоимунното му заболяване се отключи докато работеше на две места, и на двете при вредни условия....
изобщо парите не  ни дават щастие, а спокойствие и възможност да се огледаме за много други неща в живота

# 17
  • Мнения: 817
Не лекуват ,но могат значително да облекчат последните ти мъки.Така или иначе ще се мре ,по добре да омреш в болница ,обезболен..................от колкото изписан от там и в мъки у дома си.

# 18
  • София
  • Мнения: 900
Няма по-голям порок от бедността!!!
Щастие - НЕ,
но сигурност - ДА!


п.с. Нищо лично
поправи заглавието  Hug Hug Hug

# 19
  • Мнения: 525
Да онагледя.
Снощи ми дадоха.
Не бяха много /парите/, но ми осигуриха достъп /м, как звучи само Mr. Green/ до заведение, в което се развихри страхотен според мен DJ.
Емоцията, с която зареди хората беше уникална. Почувствах се щастлива за тези няколко часа.
Защото всички бяха усмихнати /да не коментираме причините Sunglasses Simple Smile/ , с положителна енергия и танцуваха.
И защото той излъчваше щастие.
За малко, посредствено /ако има такова/ , но щастие за душицата ми в този момент:)

Нали не е задължително да се говори за милиони..

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Дават спокойствие, а спокойствието е важна съставка в една щастлива отвара.
П.П. Както и яйцето от грухтилка.  Party

# 21
  • Мнения: 516
Елизабет Тейлър ли беше казала, че и богатите плачат, но предпочита да плаче на задната седалка на лимузината?  Wink

# 22
  • Мнения: 1 992
Много ми хареса това, което е написала Шанел. И в тази връзка, липсата на пари поставя брака пред сериозно изпитание. НО наличието на пари не означава автоматически, че бракът е щастлив.
Щастие, само по себе, парите не дават, но в някои аспекти правят живота много по-лесен.

# 23
  • Мнения: 1 897
Парите 'дават'  много-спокойствие,сигурност, охолство,самочувствие, увереност....но не и щастие.
Щастието за мен е състояние на духа.

# 24
Моля, моля! С парите си купуваш качествено здравно обслужване, но не и здраве.

Нема такова нещо. С пари си купуваш качествени лъжи, а не здравеопазване. Така е . Дедо професор може да те омагьосва със сладки приказки, но ще ти свърши същата работа, както и ако не броиш пари. Е тогава ще са груби с теб, но крайния ефект е един и същ.

# 25
Парите 'дават'  много-спокойствие,сигурност, охолство,самочувствие, увереност....но не и щастие.

Дават фалшива сигурност и охолство, но не е самочувствие. Това или го имаш или не. Парите не могат да ти го купят.

# 26
  • Мнения: 14
. зависи от щастието, така мисли @нтико.
. не е добре приятността да се бърка с щастието или пък не-приятността с нещастие. Това си зависи от човека, де, аз съм си нищо и никакво, че да съдя. Да.

# 27
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Парите 'дават'  много-спокойствие,сигурност, охолство,самочувствие, увереност....но не и щастие.
Щастието за мен е състояние на духа.

Искам да се науча на щастие,чета разни духовни книги,ама не мога да спра да се тревожа за разни "излишни" неща.По-силно е от мен.Ще продължавам да се уча. А за парите мисля,че винаги ще са ни малко и колкото и да имаме няма да ни достигат,защото ще повдигаме целите си и стремежите си и т.н.

# 28
  • Мнения: 1 897
Дават фалшива сигурност и охолство, но не е самочувствие. Това или го имаш или не. Парите не могат да ти го купят.

Може и фалшиви да са, а може и истински. Почти всяко нещо може да се окаже фалшиво в един момент-гаранции няма.
И да,с пари самочувствие не се купува( и не се продава  Mr. Green), но при някои индивиди наличието на пари е основна предпотавка за поява на самочувствието.

Последна редакция: чт, 29 ное 2007, 14:04 от Ulia

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Парите може да дават много неща, но не и щастие.
Богатите не са по-щастливи.

Общи условия

Активация на акаунт