АЛИАНС, ПРЕСТИЖ, БРИТАНИКА или друга школа за чужди езици - мнения и отзиви

  • 174 142
  • 397
  •   1
Отговори
# 150
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Аз винаги си смятам времето за водене.....това ми е най-големия проблем.

В Алианса нещата са коренно различни!
198часа за 1 клас,
185часа за 2 ,3,4,5,6 клас!

В сайта на Алианс пише 2,5 уч. часа х 2 в седмицата - това прави 5 уч.часа седмично (говорим за 2-6 клас).....може ли някой да ми сметне как точно ще докарат хорариум от 185 часа, при положение, че учебните седмици са 24. Или и през ваканциите се ходи?

Това е от сайта на ИЧС:

За деца от 1 до 4 клас    120 (2 модула по 60 уч. часа)    
                                       460 * 2 равни вноски по 230 лв    

За деца от 5 до 7 клас    130 (модул от 60 уч. часа и модул 70 уч. часа)    
                                        490 *първи модул - 230 лв и втори модул 260 лв    

Предполагам, че учебниците не влизат в цената.
Познати деца ходят там и родителите са доволни.

# 151
  • софия
  • Мнения: 45





В сайта на Алианса освен това  е посочена начална и крайна дата на занятията.
Учебните седмици са малко повече от тези в училище, така че може да се пресметне много лесно как се взимат тези часове.

Не е въпроса само да се вземат парите на хората.
Има значение дали едно ниво се изучава за 85 часа или за 185.
Трябва много практика, упражнения, диктовки, разговор.
От няколко години към учебните системи в Алианс има и граматика, която е допълнителна практика за децата.
Казвам това като човек чиито деца са минали от там, а сега и децата на мои роднини и приятели учат там.

За таксите , които се заплащат децата получават много повече часове и знания.

 newsm10 newsm10

# 152
  • София
  • Мнения: 650
А някой да знае в британски съвет курсовете колко часа са и да даде отзиви като цяло

# 153
  • Мнения: 3 575
Моля споделете мнение за Аво Бел Praynig

От тази година ще има курсове директно в училището на детето ми, което вече е втора година с Британика и в момента много се колебая дали да го отписвам?
От една страна ще е по-удобно като място и цената е наполовина на Британика, от друга страна графика в Британика ни е по-удобен спрямо другите извънкласни занимания, доволна съм от нивото на обучение и нямам впечатления за Аво Бел.

# 154
  • София
  • Мнения: 650
Имай предвид, че в училище ще имат 2пъти в седмицата по 1,5 уч, т.е 115 часа общо, а не 150 и затова цената е по-малка. Иначе за Аво съм давала мнения по-назад в темата. Всичко зависо в каква група ще я разпределят и какво ниво. Иначе всички школи много обичат нивата В1,В2 и ако не си бил при тях от самото начало и да си си платил всички нива все си най-много в ниво В1.

# 155
  • София
  • Мнения: 9 880
Някой да знае за добър учител по английски в София - индивидуални уроци?

# 156
  • Мнения: 16
Някой да знае за добър учител по английски в София - индивидуални уроци?
Аз мога да ви дам координати. Ако искате пишете на лични и ще ви изпратя!

# 157
  • Мнения: 4 564
Берлиц във Варна смениха адреса... изненадаха ме в последната минута, но не съжалявам. В сградата на Часна търговка  гимназия  до Шишковата градинка се помещава  център за професионално обучение -Светман. Имат всякакви обучения, а за езиците предлагат и платена работа в чужбина.   Мисля след време и аз да се запиша "по програма аз мога повече" за сега записах малкия там предлагат театрална школа по руски език +курс, че и занималня за ученици,  цените са добри. http://www.svetman.com/ Някой има ли отзиви? На малкия това му е първата школа по език и искам да му привлика вниманието, съвсем в началото сме, затова искам да е нещо утвърдено.

# 158
  • Мнения: 5 234
Някой с отзиви от Адванс?

# 159
  • софия
  • Мнения: 45
Това, което знам за Адванс е че в тази фирма работят бивши учители от Британика.
Не зная подробности, защо и как са се разделили......
Но модела на работа  е подобен

# 160
  • Мнения: 3 181
Изучаване на руски език за начинаещи/ синът ми е на 6,5/, голямо желание има. По възможност в южните райони?

# 161
  • София
  • Мнения: 650
Изучаване на руски език за начинаещи/ синът ми е на 6,5/, голямо желание има. По възможност в южните райони?
В руския информационен център на Шипка имат групи за деца

# 162
  • София
  • Мнения: 4 949
Това, което знам за Адванс е че в тази фирма работят бивши учители от Британика.

Не непременно. Има учители, дошли и от други езикови школи.
Чувала съм добри отзиви за школата, по-конкретно за филиала на Плиска.

# 163
  • Мнения: 3 181
Изучаване на руски език за начинаещи/ синът ми е на 6,5/, голямо желание има. По възможност в южните райони?
В руския информационен център на Шипка имат групи за деца
Благодаря ти, но ми е далеч, просто с тези задръствания, няма как да ми се получи

# 164
  • София
  • Мнения: 1 315
Здравейте,
някой дали има пресни впечатления от Берлиц - София ?
Аз съм била техен ученик, но преди няколко години.
От тогава до колкото знам директорката е изтеглила учителите в друга школа.
Сегашните учители българи ли са или има и native speakers ?
Дали са запазили нивото ?

Става дума за деца на 7 и 10 години .

Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт