"Второкласници"2

  • 24 559
  • 291
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 351
Blanc,защо не пробваш в някой специализиран кабинет.Аз скоро водих моят страхливец на зъбар и мина доста гладко.Кабинета е едно към едно с филмчето "Да намериш Немо",а след процедурите децата си избират играчки за геройското си държание на стола.Работят със здравната каса,но проблема е че се чака доста,поради огромния наплив.Ако искаш пиши на лични за координатите.
 Синчето с математиката е добре,но бълг. малко му куца,та наблягаме на диктовките.Намерих на "Булвест" диктовки за втори клас-добра работа вършат,но напоследък не остава време за друго.Доста бързо минават материала и вкъщи се налага да обяснявам наново. ooooh!

# 31
  • Мнения: 1 210
Доста бързо минават материала и вкъщи се налага да обяснявам наново. ooooh!

И у нас сме учители по неволя  spoko А класната вчера им казала да предадат на родителите си, че вече били наваксали пропуснатия материал  #Crazy

# 32
  • Мнения: 1 413
Много моля за един бърз съвет:
може ли да се раздели или пренесе думата  ютия или пък стая?
Дъщеря ми трябва да напише, но ми е трудно да осмисля, понеже я е съставена от йа -два звука, схваща ли я съвременното езикознание като сричка? Доколкото помня не, но дайте едно рамо, моля!

# 33
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много моля за един бърз съвет:
може ли да се раздели или пренесе думата  ютия или пък стая?
Дъщеря ми трябва да напише, но ми е трудно да осмисля, понеже я е съставена от йа -два звука, схваща ли я съвременното езикознание като сричка? Доколкото помня не, но дайте едно рамо, моля!

според мен и двете не могат да се пренасят

# 34
  • Мнения: 1 210
Така. Започвам отдалеч. Сричките на една дума съответстват на броя на гласните. Я и Ю, когато се определят сричките се броят за гласни, иначе не са.
Пренасянето на думите е възможно винаги, освен когато думата е едносрична. И тук сега става малко комплицирано, но ще се опитам да го обясня така, както го обясних на сина си (за да може и ти така да го представиш на детенце). Та:
Когато броим сричките, я и ю са гласни. Т.е. думата ю-ти-я има 3 срички, ста-я  - 2 срички, я-го-да- 3 срички и т.н.
Когато обаче става дума за пренасяне, я и ю изобщо не са гласни.
Още нещо Много важно- самичка буква не може да остане на ред: Напр. стая- я трябва да остане сама, както и при ютия- или ю, или я. Така че, пренасянето е невъзможно.
Ще се справите с малко повече упражнения. И задължително давай примери. Моят син, когато обяснявам терминологично нещата много бързо губи интерес. Примерите помагат много в тази насока. Успех!

# 35
  • Мнения: 1 413
Дидка питка Hug страхотно си го обяснила, свих си дипломата в задния джоб Embarassed

# 36
  • гр.София
  • Мнения: 4 166
 
Дидка питка Hug страхотно си го обяснила, свих си дипломата в задния джоб Embarassed
Присъединявам се Peace

 ta-ra,ще ти пиша на лични,мерси. Може би за сестричката му ще ми е от полза. За него ще ми трябва кабинет със звездни рейнджъри,сигурно.

 Ние втора година работим по Сборник с тренировъчни упр-я и диктовки на "Слово"-има си сборници до 3 клас,включително.

# 37
  • Мнения: 1 210
Ми то не от много хубаво обяснявам така  Rolling Eyes От една страна, бясно препускане и амбициозен преподавател в училище, от другата- разсеяно момченце  Rolling Eyes
Пък и по БЕЛ- питайте на воля, обаче по математика и да питате, аз съм  smile3505  Joy Joy Joy

# 38
  • Мнения: 1 937
Момичета, привет!
Знаете ли какъв е редът и има ли санкции за изгубен бележник?

Като ви чета за тези математически състезания, направо ми настръхва косата.
Ралица е толкова зле с математиката, че не мога и да опиша...

# 39
  • Мнения: 24 467
При нас имахме случай и детето просто си купи нов, като му го завериха и пренесоха оценките от дневника. Не са споменавали за санкции. Моят син също си го изгуби по едно време и госпожата ни каза да купим нов и да го занесем попълнен /т.е. първите страници, без оценките/, но го открихме в последствие в една тетрадка и не сме купували. Също не ни е споменавала за санкции.

# 40
  • Мнения: 1 937
Judy, благодаря!
Имах някакви съмнения, че бележникът просто е скрит умишлено, за да не видя лоша оценка. Но след разговор с госпожата, опасенията ми не се потвърдиха.
Вероятно детето просто го е загубило, а аз бях на път да се разкрещя подобаващо.
Поради повече лични ангажименти напоследък, не успявам да й обърна никакво внимание...
Уж се опитвам да не си вменявам чувство за вина, ама не е лесно. Пък и в крайна сметка тя ходи на училище, не аз  Confused
 

# 41
  • Мнения: 24 467
Напълно си права, ние, родителите, си имаме цял кош с ангажименти и не можем, пък мисля не е и нужно, да взимаме в ръце задълженията на децата си изцяло. Моето чудо вече има пет забележки за ходене "без домашно" или не носене на материали по "Домашен бит" на училище за този срок. Ами негови са си.

# 42
  • Мнения: 1 100
Няма санкции за изгубен бележник. Гаранция.  През живота си съм го губила 3 пъти.  Laughing
Verdad, не я подозирай НИКОГА открито, много е гадно за детето. Казвам го, защото за всяка нередност вкъщи аз съм първият заподозрян.  Sick

# 43
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Момичета, привет!
Знаете ли какъв е редът и има ли санкции за изгубен бележник?

Като ви чета за тези математически състезания, направо ми настръхва косата.
Ралица е толкова зле с математиката, че не мога и да опиша...


Е та всички не могат да са математици. За бележника изчакай ще се открие сигурно.

# 44
  • Мнения: 1 100
Като ви чета за тези математически състезания, направо ми настръхва косата.
Ралица е толкова зле с математиката, че не мога и да опиша...

А ако чуеш как говори "математика" ще ти настръхне косата. Много е зле. Всяко дете е различно, твоето видимо е литераторче.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт