"Второкласници"2

  • 24 538
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 210
Аз за сборниците.. Джуди, по ЗИП математика учат по учебно помагало За избираема подготовка на Булвест. По математика имат сборници "Искам да знам" на Слово, две части и Руси Русев.
И да попитам- знае ли някой за математическото състезание, което ще се проведе в 119 училище в София? Това ми каза момъка, както и че трябва да занесе 5 лева в понеделник, а също и че самото състезание било в понеделник  Rolling Eyes, но трябвало да ходи и на училище  Joy Някъде нещо със сигурност му се губи  Thinking

# 16
  • Мнения: 1 210
Намерих темичка за състезанието в 119. Всичко ми се изясни  Laughing Ще участват ли децата ви?

# 17
  • Мнения: 1 100
И аз искам да похваля дамата, честито!
Успех на "колегите" с математиката.


А ние очакваме разгром!  Laughing
Поне аз, де. Според мен е зле. Карам го да решава задачи, защото не знае нищо. Не искал, не му пукало, е - за кво' отиваш на състезание тогава бе??  Thinking  Самочувствието му е голямо, нека се приземи малко. Нека му! Пък резултатите - ще ги преживеем. Все ще е положително число броя на точките му.   Joy  Важното е да си научи урока.

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 18:14 от Miracle_girl

# 18
  • Мнения: 1 671
Успех на математиците!

# 19
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 Птица,мерси за новата тема  bouquet
 Стискам палци на математиците!
 Браво на Криси за рецитала!

 Моят син се оказа много страхлив. Водя го почти през ден на зъболекар. Започна се от ухо,накрая се оказа зъб. Последните пъти манипулациите бяха болезнени.Ми той реве като малко дете. Накрая не искаше да си отвори устата.Трепери като лист.
Говоря ви за дете,което никога не ми е ревало при падане, удряне.
 Казаха ми да го подкупя с нещо. Не ми се ще да го правя.
 Ей таквиз неща ни вълнуват.
 
 Той нали е в езиково уч-ще и явно математиката не е приоритет.Та за никакви състезания и участия не иде реч  33uu Това сигурно е лошо за него,тъй като математиката доста му се удава (или поне така си мисля)

 Раздали са им покани да тренират волейбол.Училището има много силен отбор и редовно ходят по състезания и печелят купи.
Та се чудим сега.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
май ще пропусем това състезание по математика. Сега започват разни коледни мероприятия и дори не съм му казвала за състезанието. Ще се възползваме от някое друго.

# 21
  • Мнения: 826
Бланк, мъжете определено са с по- слаба психика от нас- имам предвид страха от зъболекаря при твоя син. Дано скоро и по възможност- безболезнено приключите със зъбарите Praynig
За волейбола- ако детето има желание- защо не го пуснете /разбира се ще опира до още 1000 фактора освен желанието, ама.../
Може пък да му хареса на човека, а и определено е по- добре 2-3 часа седмично спортна тренировка, отколкото същото време, прекарано в зяпане пред монитора. Всъщност- вие си знаете.

Вчера  разпечатах на Георги  задачи от минали коледни състезания. С някои задачи се справя с учудваща лекота, а за други основния проблем е, че не са решавали много от този тип- от сорта на... 6 деца от два класа... дадени са по няколко определящи признака. Да се определи кои деца са от еди кой клас. Нещо подобно имаше в учебника- три момчета бяха от три града. Формално погледнато- типът задачи не е нов, но в учебника таблицата, с помощта на която лесно се решава задачата  беше направена, докато на състезанията- не. Трябва сами да съобразят как, с колко колони и т.н. да я направят.

Какво ли се залисах... пак изпаднах в словесно разстройство  Mr. Green Извинете ме...

# 22
  • Мнения: 1 492
Айде и аз да се запиша Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 100
Ето отговорите на задачите от днешното състезание. Аз още не съм хванала листа да видя какво е направил. То обаче едва ли ще е много, защото излезе 5 мин. преди края на ПЪРВИЯ ЧАС!!!  Confused



http://84.242.167.12/page.php?id=11

# 24
  • Мнения: 3 164
Запис и от мен Simple Smile
За с-ето мисля на 13.12. е в 119 уч-ще в Младост, но сега прочетох на 08.12. Thinking но в понеделник ще дам парите при г-жата.Днес трудни ли са били задачките Simple Smile

# 25
# 26
  • Мнения: 24 467
Много ти благодаря, Miracle_girl , тази седмица не успяхме да отидем, имахме други ангажименти. Изпратих ти задачи от СИП-а на лични.

# 27
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Blanc, доколкото зная, активни занимания със спортове като волейбол и баскетбол не се препоръчват преди навършване на 11-12-13 години. Беше свързано нещо с костната структура, навремето превеждах разни материали за дипломна работа на един приятел и ми е останало в главата.

Снощи класната ми се обади, че е дала заявка за коледно тържество в детски център, само децата и тя, без родителски тела. Горещо подкрепям идеята - досегашната практика показва, че на всяко дете при подобни мероприятия се падат по 2-5 възрастни.
Днес ще кичат елхата в класната стая.

# 28
  • Мнения: 1 523
От днес за утре имаха народна песен наизуст,3 задачи от   сборника  по БЕЛ и задачите с неизвестно,днес ги взеха,една страница от сборника.По едно време рева и писа ooooh!

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 4 156
 gargamela,и аз съм го чувала това за костите и волей-,баскетбола.Ще поровя,да прочета нещичко.

 Дидката,съжалявам,че им го причиняват това.
 При нас наваксването не се усеща сякаш,много спокойно върви.

 Ние продължаваме зъболечението с упойки.Моят "юнак" е тежък случай.(Сега се боря с разочарованието си от него. По бих понесла някоя двойка да ми донесе..)

Общи условия

Активация на акаунт