МАРТенки сме ний щастливи,чакаме си бебчета игриви.

  • 13 154
  • 286
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 147
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  НЕФЕРТИТИ !  newsm59  party023 newsm59 newsm67
Пожелавам ти много здраве, приятни емоции и едно сладурско пухкаво бебче през март!  Hug
За обрязването и аз съм малко против, нищо че е по-хигиенично.....с повече старание и грижа мисля, че ще се справим ако сме момченце   newsm03
Да ни е честита новата прекрасна темичка!  newsm51
От вчера се радвам и аз на едни сладки ритничета, даже преди малко докато лежах бебо/а така се раздаваше, че по средата на корема изпъкна нещо, май беше краче  Two Hearts
Лек ден изпълнен с усмивки от мен, племенничката ми днес също е рожденничка, става на 2 годинки и отивам на Рожден ден!   ura  bigdance2  costumed034   love001

# 16
  • Мнения: 575
За Бъдни вечер ние ще сме с мойте родители. Всяка година така правим. Обичам майка да приготвя всичко. Приготвя трапезата с традиционните ястия и всичко е толкова вкусно Simple Smile Аз меся само питката и я занасям там. А за Нова Година, още нямам идея Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 12
NEFERTYTY да си жива и здрава и много много щастлива  bouquet  
Зори много прекрасна пеперудена темичка си ни спретнала   и честито на мамчетата влезли във 7-я месец

# 18
  • Мнения: 2 022
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, НЕФЕРТИТИ
bdbaloni baloni bdbaloni baloni bdbaloni
Бъди здрава, обичана, заобиколена от приятели и най-щастливата майка през март!
(а за най-стара мама - мисля, че първенството е мое, на 39 г. съм  Grinning )

За забелването на пишките - не е проблем. Отгледала съм 2 момчета и всичко им е ОК. При къпане се издърпва лекичко кожичката назад, всеки ден по малко, докато цялата главика излезе навън. Понякога се образува фина ципичка между кожичката и главиката и когато се скъса, кърви леко. Маже се с риванол и някакво антибиотично кремче (гентамицин например). При големия ми син пишката се оправи още след първото отваряне, но при малкия зарастваше на няколко пъти. Процедурата се повтаря, докато пишката спре да зараства. После само се отваря при къпане и се измива добре. Най-забавното беше, че аз се занимавах с тези процедури, таткото не можа да събере смелост.  Laughing

Не забравяйте, че бебетата далеч не са толкова крехки, колкото изглеждат. Не се страхувайте да правите необходимите манипулации.

# 19
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен! Hug

Тази седмица имах мноого работа и смогвах само от време на време да ви прочитам, а после и за това не ми се отдаваше случай!

Сега нека се запиша в тая супер пърхаща темичка, пък после да бягам да прочета старата, за да съм в `час` с нещата! Peace

А само да попитам всички мамчета-казаха ли ви докитата, че след 20 г.с. трябва да се взема Зимафлуор по 1-2 мл на ден-на измити зъби, вечер схрускваш 1-2 хапчета.  Thinking

Моят доки беше цял месец в отпуска, а от този месец две седмици-извън България, та позакъснях с ЖК, но днес и това свърших! Отново потвърди розовите гащи, каза,че мадамата е 550гр (23г.с. съм) и ми даде право само на още 6-7 кг. Crossing Arms

Как ще го устискаме,момичета, като коледни празници идват??? Ум не ми го побира!

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, НЕФЕРТИТИ!!! ПОЖЕЛАВАМ ТИ  МНОГО ЗДРАВЕ, ЩАСТИЕ, КЪСМЕТ, ДОБРИ ПРИЯТЕЛИ И ЧУДЕСНО БЕБЧЕ ПРЕЗ МАРТ 2008 г !!!
 

# 20
  • София
  • Мнения: 3 123
А само да попитам всички мамчета-казаха ли ви докитата, че след 20 г.с. трябва да се взема Зимафлуор по 1-2 мл на ден-на измити зъби, вечер схрускваш 1-2 хапчета.  Thinking
[/color]

то това си е до преценка на лекаря - моят е против да ги пия,както и витамините.Така че,не пия нито едно от двете.

# 21
  • Мнения: 82
    Честит рожден ден,Нефертити!Много здраве ,любов и едно пухкаво бебче!
  Аз сега се връщам от консултация.За един месец от както стоя само в къщи и лежа съм качила 4килограма ShockedКак ще ги свалям после не знам!Иначе не сме се гледали на видеозон,ще го направя в понеделник в Пловдив,че тук им нямам доверие.

# 22
  • Мнения: 318
Здравейте, мами Simple Smile Най-сетне мога да пиша, лап-топа беше развален и само ви четях ooooh! , а така ме сърбяха пръстите да пиша:)
  Нифертити, да си жива и здрава, много обичана, най-щастлива мама през март, много добре да прекарате довечера и да не препиеш с безлакохолни Wink
 Ангелче Simple Smile  Hug Ама много ме развеселиха тези пеперудки, направо ми се долетя Simple Smile
 Деситка, благодаря ти за инфото, че нали и аз чакам момче и много ми е притеснено за тези забелвания, пишки и т.н  Thinking И аз да ти върна малко инфо - НЕНОВ се връща в Шейново от декември  Peace Ако не си научила преди мен, де Simple Smile
   Иначе, ние вчера бяхме при доки. Пак си се движим с 1 седмичка назад, сега отговаряме на 22-ра и тежим 570  гр. На фона на завидните размери, които чета тук - направо сме си мини:), ама то е и защото сме на края на март чак.
   Седмицата ни беше доста динамична, в понеделник - пътечката, с която толкова се хвалих ме повлече назад, паднах по корем и 5 мин се борех с въртящата се под мен, лента, да се отлепя от нея. Резултата е - колене, със свлечена до костта кожа, обелени лакти, брада, чело, и естествено - неопусием ужас, че нещо може да е станало с бебчо - слава богу - жив и здрав си е Praynig Peace
  Във вторник бяхме на концерт на дует "Ритон" - момичета, казвам ви - не сме очаквали с мъжлето, че толкова добре ще си прекараме. Страхотен енергиен заряд ни дадоха тез двамата гении - като 20-годишни тийнейджъри - неуморно 2.30 часа държаха публиката на "Ура"! А малкия Иванчо в корема ми праскаше диви танци, под звуците на уредбите и басовете:)
  И спирам дотук, че бая се увлякох, много се радвам да чета само добри новини при всички ви! ДЕЯ, поздрави за твоите вести от доки. Simple Smile
  И още нещо - последно Peace - Трябва спешна организация на нова среща - не остана много време до заминването на Ангелчето, трябва да има ИЗПРАщАНЕЕЕЕ Simple Smile

# 23
  • Мнения: 63
Мамчета,аз току-що се смятах по калкулатори и май съм вече 4-5кг. в повече от необходимото. Дайте съвет какво да правя. Доколкото знам не е полезно да се пазят диети,че всички токсини отивали в бебока. Не ям повече,отколкото преди да забременея и гледам почти всеки ден да се разхождам по около 1.30 часа. И въпреки всичко дебелея. Не е ли това вече безобразие.

# 24
  • Мнения: 48
Ха здравейте и от мен  wavey
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА НЕФЕРТИТИ

 
newsm59  newsm59  newsm59  newsm59  newsm59

От все сърце ти пожелавам много щастие, радост, здраве и само хубави емоции.Нека мъже ти те обгръща с любов, за да можете през Март да посрещнете най - хубавото нещо в живота си! Весело изкарване довечера (предполагам, че ще има купон с безалкохолни коктейли   ura) и много ритничета отвътре.

За Коледа - май ще ходим на гости на свекърите в Козлодуй, ако не - те ще идвам при нас. За Нова година сме си резервирали маса в заведение - направо съм се уредила за празниците - нищо няма да правя, освен да ям и да се забавлявам.

Много добре ми подейства да погледна в началната страничка, че съм фея вестителка. Дано само хубави новини да се случва да споделяме с вас  Hug
Май много се отнесох в писане  Embarassed
Хубав и спокоен ден на всички, а на работещите мами - леко изкарване на последния работен ден от седмицата   love001

# 25
  • Мнения: 382
Айде и аз да се разпиша в хубавата ни нова темичка   bouquet
Бъдещи мъжки майчета,не се притеснявайте за пишоците.Не е толкова страшно.На моя син започнах  от 5,6 месец всяка вечер като го къпех,но но 2г. възраст пак се наложи да ходим на хирург.Той каза,че било нормално и,че не е болезнено.Два дена само му правехме промивки и после всичко си беше ок.
Честит Рожден Ден Нефертити!!!Пожелевам ти много здреве,щастие и късмет!

# 26
  • Мнения: 318
Момичетааа, аз съм с 9, 10 кг + Брррр, не ми се мисли до края как ще съм с тези 1.60 ръст  Joy
  На Бъдни вечер и Коледа ще сме при нашите, на вилата, пред каминката, татко и чичо ми готвят, жените ядем Simple Smile Май и свекито и сестрата на мъж ми ще дойдат (по инициатива на вечно канещата гости, моя майка Simple Smile ) А на Нова година - май все пак ще се престрашим да литнем някаде наблизо, вчера доки каза, че няма проблем с летенето, ако всичко ми е ок с бремеността  Praynig
   Много ми е притеснено от ограниченото място вкъщи, нямаме място за детско легло, за скрин за повиване - отделно, пък за шкафче за дрехи...дано има някакъв комбиниран вариант - 3 в 1  Peace Нито за шезлонги, проходилки и т.н.....А в банята пък да не говорим, там не виждам каде ще сложа детска вана.....много ми е гадно   ooooh!
   

# 27
  • София
  • Мнения: 3 123

  Във вторник бяхме на концерт на дует "Ритон" - момичета, казвам ви - не сме очаквали с мъжлето, че толкова добре ще си прекараме. Страхотен енергиен заряд ни дадоха тез двамата гении - като 20-годишни тийнейджъри - неуморно 2.30 часа държаха публиката на "Ура"! А малкия Иванчо в корема ми праскаше диви танци, под звуците на уредбите и басовете:)


мани,не ми говори,че лошо ми става.Като имаха концерт по случай 20 години на сцената,аз участвах(танцувах) на него.И сега като разбрах,че вече правят 30 години и си викам,малеее кога отминаха тези 10г - одъртяваме. ooooh!

 За празниците нали ще сме белгийци,та няма кой знае какво да правим,освен свеки да ни глези с вкусотийки.Миналата година пак бяхме там и на Коледа ходихме до Париж,а на НГ гледахме невероятна заря в Брюксел.Сега обаче с коремчо,може да се разминем с обиколките.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 123
polina13 ,много добре звучи-каминка,роднини,хапване-ммм идилия!Чак се сетих за едно любимо мое коледно стихче:

 

# 29
  • София
  • Мнения: 595
...  Деситка, благодаря ти за инфото, че нали и аз чакам момче и много ми е притеснено за тези забелвания, пишки и т.н  Thinking И аз да ти върна малко инфо - НЕНОВ се връща в Шейново от декември  Peace Ако не си научила преди мен, де Simple Smile ...

Поли, благодаря ти много за инфото, мила. Иначе не знаех за Ненов, защото в понеделник като бях при него пак ме досрамя да го питам  Embarassed
Сега тръгвам из улиците по банки, чееее...много работа бре да му се не видяло  Tired

Общи условия

Активация на акаунт