МАРТенки сме ний щастливи,чакаме си бебчета игриви.

  • 13 163
  • 286
  •   1
Отговори
# 30
  • хасково
  • Мнения: 378
Здравейте,мамчета!Честито ни нова темичка!Страхотна е Зори!
Ние за Коледа ще сме или у свекървата или моите родители ще дойдат в къщи,като съответно мама ще приготви всичко от вечерята,а за Нова година ще сме само с мъжа ми двамата,доста скучно,но тази година просто нямаме друг избор Wink
polina13,не се притеснявай за теглото на бебо,ние в 22г.с.бяхме само 348 гр.,но доктора каза,че е нормално да не се притеснявам.
Момичета искам да ви попитам какво представляват тези обменни карти,който са необходими за родилния дом?В почти всички списъци ги срещам и се извинявам за глупавия въпрос,но и идея си нямам...

# 31
  • София
  • Мнения: 3 123
аз ,до колкото знам,се издват от ЖК като ти дава и болничният за 45-те дни преди раждането.

# 32
  • хасково
  • Мнения: 378
Значи ние не трябва да приготвяме нещо предварително,а се получава от ЖК.
Благодаря,Зори!

# 33
  • Мнения: 1 710
  И още нещо - последно Peace - Трябва спешна организация на нова среща - не остана много време до заминването на Ангелчето, трябва да има ИЗПРАщАНЕЕЕЕ Simple Smile

Аз съм ЗА всякакви събирания и срещи. Този път Зори трябва да каже кога й е удобно. До 8-ми хич не остана време.

Мале Поли, какви са тези ужасии с бягащи пътечки, дето преживяваш? Сама ли беше в къщи? Звучи много страшно, а като се замислиш, нищо и никаква безобидно изглеждаща бягаща пътечка.

Момичета, въпреки че аз все още се колебая, моите домашни клонят избора на място за раждане към Токуда. Май е време да започвам консултациите там, което автоматично ме изправя пред дилемата на кой лекар да се спра. Вие имате ли виждане за специалистите там? Ще търся из форума отзиви, но ще съм благодарна на вашето мнение.

# 34
  • Мнения: 308
   Terre, Да ти е жива и здрава племеничката и весело изкарване на празника.

   Полина 13, като се роди бебока няма да ти трябва пътечка, защото ще тичаш да обгрижваш малкото човече. Така че я зарежи гимнастиката и се наслаждавай на бременността си, а пък за смъкването на килцата, ако физическите упражнения с бебчето не свършат работа, пак тук ще обменяме опит и ще сме най-красивите и разбира се най-щастливите мамчета. Абе с една дума пътечката ти за сега е мираж.

   Момичета, защо казвате, че ще ви е скучно сами в къщи на Нова година. Откакто съм семейна, прекарваме този празник сами и ни е много приятно. Сигурна съм, че дори тази година ще е по-хубава и емоционална от другите - нали ще очакваме появата на слънчицата ни.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 123
Дея*,на ЖК в Токуда можеш да ходиш само при Ефтимова безплатно.Иначе там всички са добри,във форума се спрягат повече имената на по-известните от МД специалисти-като Диков и Димитров.Аз лично ходя при Колева от много отдавна,на нея дължа и забременяването ми и това,че съм избутала до тук.С голям страх заминавам за Белгия,защото няма да мога да родя при нея.Но ще и се обаждам след всеки преглед и ще и пращам всяко изследване,защото мисля да продължавам по нейните напътствия до края.

# 36
  • Мнения: 1 710
Благодаря Зори. Аз погледнах в темите посветени на Токуда, видях, че хвалят почти всички акушер-гинеколози, но от теб знам, че те предпочитет да израждат секцио, пък мен не ме блазни тази идея.
А иначе консултациите ще си ги плащам - нали искат предварително да са запознати със състоянието на родилката и за това трябва да се ориентирам към някой лекар, да отида на няколко консултации и да си го избера за раждането. Консултациите ще си ги плащам, но раждането ще е по здравната каса + доплащане за екип. Нали така става?

# 37
  • София
  • Мнения: 3 123
да,точно така. GrinningТрябват ти поне 3-4 консултации.

 А за среща-направо не знам, и аз кога да бъде.С тези дето ходят на училището ,ще се видим другата седмица,а за голяма среща,ще видя кога ще успея.Свекъра си идва утре и заедно с мъжът ми,заминават на 4-ти.Та тия няколко дни ,ще ми е лудница.

# 38
  • София
  • Мнения: 211
Здравейте и от нас!
Нефертити,  newsm67 Много късмет и здраво бебе ти желая!
Поли13, радвам се, че сте добре след страшната случка- звучи ужасно.
Зори, наистина помисли и кажи кога ти е удобно да спретнем едно изпращане! Не може току- така да си заминеш...
Дея, аз сега ходя при Евтимова, а на 6ти имам час при Лазарова и ще ти кажа какви са ми впечатленията. Сега като ме хоспитализираха д-р Герганова ме прие и останах със страшно добри впечатления!
iliqna22, благодаря за съвета!
На Бъдни вечер- както всяка година ще съм си с мойто семейство, защото имаме двоен празник-имам и РД тогава. На Коледа най-вероятно ще се съберем с приятели- хем за РД, а на НГ май ще сме си двамката с мъжо.

# 39
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Дея, аз ходих преди месец при Ефтимова, на 10.12 съм пак там.  Peace
На деня на Отворените врати д-р Диков ни водеше "лекцията", категорично не го харесах...
Димитров съм си "заплюла", въпреки че не съм го виждала. Аз така или иначе ще съм секцио, затова не ме интересува дали е привърженик на секциото или не.
Ако недай си, Боже, тръгна да раждам преди плануваното секцио и няма места в Токуда, резервен вариант са ми д-р Ташков - баща и син - от Т.Киркова  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 211
OLYMPIA, до колкото знам, Ташков- баща не работи все още- здравословни причини, изкара инсулт септември/октомври май?

# 41
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
OLYMPIA, до колкото знам, Ташков- баща не работи все още- здравословни причини, изкара инсулт септември/октомври май?
Сериозно  Shocked Милият!
Той в екип със сина си ми направиха секциото, а 5месеца по-късно сестра ми тръгна да ражда естествено при сина, но малкия се запъна с носленцето нагоре и пак двамата я оперираха...
Много бяхме доволни и от отношение, и операции, внимание до изписването...
Май ще трябва по-рано да поговоря с Ташков-младши, да си "опека" работите...
Полина13, много се пази, никакви спортни рискове повече - ще се натичаш след количката,, а после и след бягащо диваненце  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 211
И аз съм чувала изключително добри отзиви за Ташков- баща, но сина е по-неопитен май...Все пак най-добре се сържи с тях, може да се е оправил и да се е върнал на работа таткото. Той прави и на братовчетка ми секциото, която е страшно доволна, а белега и е като малко конче- изпипана работа!

# 43
  • Мнения: 263
Да се запиша аз с поредния тъп въпрос, че за тая седмица май нямам точки Embarassed
Недай си Боже имам проблем и трябва спешно да постъпя в болница (да речем в събота - тогава моята дофторица не отговаря на обаждания #2gunfire!!) има ли значение в коя болница ще отида или е за предпочитане там където евентуално съм  избрала да раждам???
И втория ми въпрос:
От ЖК дават 45 дневен болничен лист - и от там насетне трябва да ходя на ЖК в болницата където ще раждам?!
Извинявайте, но хич не съм наясно с тия работи....акушерката която ми води консултацията...същата като дофторицата (разказвала съм ви) та не смея да питам... Embarassed

# 44
  • Мнения: 1 710
Мен ме е израждал д-р Ташков - баща естествено, Grinning преди цеееели 28 г. Майка ми е много впечатлена от него. Жалко, че има здравословни проблеми.

Чили, и мен хич ме няма по отношение на информацията за раждането и приемането в съответното АГ. Моя приятелка, която беше на ЖК в районното ДКЦ ходеше до последно при лекарката в поликлиниката. В Тина Киркова се появи, чак когато взе да преносва.

Общи условия

Активация на акаунт