COBOS геймърки

  • 35 982
  • 1 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 274


Искам да ви питам как разбирате тази новина „На заседаниeто си от 30 Ноември 2007 г. КФН одобри проспекта за вторично публично предлагане на акции на Зърнени Храни България ЕАД. Около 66% от капитала е собственост на групата на Химимпорт АД [CHIM]....” Аз се чудя, дали няма да се забави растежа на основната акция CHIM . Напоследък попадам и на други холдинги, които искат да пускат самостоятелно дружествата си и вие какви очаквания имате от такива новини.


Няма страшно. Спокойно. И Армеец сигурно ще листнат догодина....Това е добре за холдинга



Добро утро

# 46
Привет и от мен  Simple Smile
Днес много заспало в кобосчето ми, направо не е интересно  Thinking

# 47
  • София
  • Мнения: 4 412
селинджър, благодаря за отговора Hug Гледам, че за сега новината се отразява в положителен план на CHIM Simple Smile

И за друга новина не разбрах: тези около 35 мил., изплатени от БТК на акционерите, http://www.investor.bg/?cat=5&id=57576 - хоп, тук доразбрах.... А в крайна сметка тази новина може ли да се тълкува, че тези пари са се появили в акционерите и те най-вероятно ще си купят акции от други компании.

topol4e, и моето кокос е почти заспало, но да се надяваме, че е поради съботно-неделните купони и ще се разработи Simple Smile


Последна редакция: пн, 03 дек 2007, 11:14 от TanyaMG

# 48
  • Мнения: 274
селинджър, благодаря за отговора Hug Гледам, че за сега новината се отразява в положителен план на CHIM Simple Smile

И за друга новина не разбрах: тези около 35 мил., изплатени от БТК на акционелите, те реално ще се изплащат ли или се чака ново търгово, ето http://www.investor.bg/?cat=5&id=57576.

topol4e, и моето кокос е почти заспало, но да се надяваме, че е поради съботно-неделните купони и ще се разработи Simple Smile




търговото беше до 23 ако не се лъжа. Т.е. до тази дата, който има е могъл да заяви че го приема. После мисля че имаше някакъв срок май около седмица, за обявяване на резултатите и тн. и още няколко дни "технолологично" време , хората да си получат кинтите.

Аз нямам БТК и никога не съм имал.


# 49
  • София
  • Мнения: 4 412
... и още няколко дни "технолологично" време , хората да си получат кинтите.
Аз нямам БТК и никога не съм имал.

Аз също нямам БТК, но си мисля ,че поради новината към края на седмицата  се очаква увеличение на покупките при някои изглеждащи стабилни позиции. Е, живи и здрави, ще видим

# 50
  • Мнения: 1 320
Линк от мен: www.profit.bg - като че ли има повече новини от Инвестора.

От досегашните ми наблюдения върху някой холдинг съм забелязала, че ако той обяви листване на отделна компания, то това се отразява благоприятно на борсата.

За БТК - търговото мина, приключи, хората вече си чакат парите. То затова беше онзи огромен оборот /140 млн. в петък или четвъртък, не помня точно/. Затова и Капман дадоха +6% доходност Simple Smile, за радост на дялодържателите си. Аз лично предвиждам парите, получени от БТК да се пренасочат към Зърнени храни. Вероятно заради това предлагане също ни очаква лек спад, но ще видим.

# 51
  • Мнения: 274
Селинджър, благодаря ти за комплимента в предната тема, караш ме да се изчервявам Blush Mr. Green

Това го бях пропуснал....

Наоми, изчукай ме ако греша но фамилията ти е Кембъл, нали?

   omm

# 52
  • София
  • Мнения: 4 412
селинджър, да ти обясня нещо за форума, защото последния ти хумористичен пост мисля, че е отражение на посрещането ти в ДиС.  В много от темите в ДиС жените си пишат импулсивно, когато им е много тъпо и след 24 часа обикновено са забравили написаното. Ако решиш да критикуваш, трябва да подхождаш много внимателно, като психоаналитик, често пъти е добре да не се намесваш в първите 24 часа.  Има едно специално място, казва се Клюкарник, мисля, че там твоя хумористичен изказ ще срещне разбиране и ще си намерите приказка. Гледай в Клюкарника да не ти хареса твърде много и да не ни забравиш Joy

# 53
Добро утро на всички!  Party
Първо искам да се извиня на Селинджър, че съм предизвикала такъв голям интерес относно неговата истинска самоличност. Praynig Всъщност няма никакво значение кой е той във форума на Инвестора, просто исках да изразя на B.Graham от Инвестора своята благодарност, че пише там и с постовете си ми е помогнал да се ориентирам вярно в обстановката на пазара. Както писах преди, радвам се, че Селинджър е в нашия форум и смятам, че мненията му за акциите са ценни. Peace
Добре дошла на Мис Лутър и от мен! За съжаление нямам какво да добавя към написаното от момичетата относно линковете, дадени за информация.
Относно CHIM и EUBG още преди коментирахме, че това са качествени акции и аз лично тук съм в по-дългосрочен план, смятам, че тепърва още много ще ни радват.
Аз също съм на мнение, че при излизането на Зърнени храни и Трейс, ще има лек спад по останалите позиции. Дали пък няма да ги пуснат почти по едно и също време. newsm78 Освен това на 10 и 11 декември са общите събрания на MOSTS и HDPAT, на които ще се вземат решения за увеличение на капитала със собствени средства, това също ще доведе според мен до спад в цените на другите позиции.  Може би наистина част от парите от БТК се пазят за всички тях. Но въпреки всичко, съм оптимистично настроена и си мисля, че пазарът лека полека се възстановява от продължилата така дълго корекция и с наближаването на годишните отчети ще има много радост за нас.
Между другото някой да има някакво мнение за Елпром Зем. Доста интересна позиция, в която си мисля да се върна тези дни. Предприятието работи доста добре, по принцип на всички точети едва ли може да им се има много вяра, но тук очакванията за добър годишен са много, а и някакво предчувствие имам, че може и тук евентуално да стане някой сплит, не знам, просто така си мисля.
Бъдете много здрави и с много късмет! Успех на всички.

# 54
  • Мнения: 274
Започва нова вълна на корекцията....според мен обаче ще е по-плитка и кратка....Разгледайте си ордерите купува...аз лично м махам моите или ще ги дръпна по-надоло Simple Smile

Успех

# 55
  • София
  • Мнения: 4 412
Започва нова вълна на корекцията....
Успех

Сутринта като се загледах така ми се стори, и то го потвърждаваш, аман от корекции. Аз сутринта успях на продам OTZK, така ми дойде импулса, освен да гледам какво да купя в следващите дни.

elseve, и аз се чудя на какво да се прехвърля, ще разгледам към обяд Елпром Зем, ама това да не е онова предприятие на София Север, по едно време го купиха Хюндай, ако е то не ми харесва, но това са ми спомени от 2-3 години.

# 56
Аз съм на същото мнение. Мисля да изчакам малко с покупките, може би ден - два.
Таня, не знам дали са го купували Хюндай, мисля че голям дял там имаше ИХЛБЛ, освен това чувам разни слухове от познати още от края на миналата година за преоценка на активи, но явно мажоритарят не е решил, че е дошъл момента, именно за това мисля, че годишния отчет ще бъде доста интересен. Успех и късмет на всички!

# 57
  • Мнения: 2 401
Мдаааа, софикса май тръгва към второто дъно, това като поправителен за пропусналите възможностите от първото..после да се надяваме, че ще има хип хип ура... Уф не ми се мисли нещо сега, разпуска ми се. После ще се включа пак.
А, добрутро на всички!   bouquet

# 58
Проверих в Инвестора за ЗЕМ и се оказа, че най-голям дял има Завод за металорежещи машини България холдинг, а то е 100% собственост на ИХЛБЛ, може би също трябва да се има впредвид и скорошното включване на Химимпорт в ИХЛБЛ, просто предположения.  Rolling Eyes
Минзухарче, надявам се този път всички да успеем да се включим при поправителния изпит по време на корекция, аз лично очаквам растеж след 15 декември.

# 59
  • София
  • Мнения: 4 412
селинджър, благодаря че ни предупреди за корекцията, защото щях да се впусна в други покупки  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт