За захранването в "Часът на мама"

  • 8 519
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
Даването на сок не било захранване, на жълтък - също!  #Crazy За захранване можело да се говори, когато се замести едно хранене  #Crazy При кърмачетата захранването се започвало две седмици по-късно, отколкото при хранените с АМ, за да се запазела лактацията (с цели две седмици!) Shocked Накрая Ива тържествуващо обобщи, че по-късното захранване (от сроковете, казани от доц. Маринова) било крайност... Пак много мами ще бъдат объркани...  ooooh! Дали можем да направим нещо? Мейли ли да им пращаме в предаването, белким се сетят, че има и друга, достатъчно сериозна и обоснована гледна точка по въпроса, що ли...  newsm78

Значи, аз тамам от два дена трябва вече да не лактирам. #Crazy

Това предаване от самото начало ми е ама безумно лигаво - а сега и говорят пълни простотии.
То у нас това си е норма от край време - хабилитираш се преди 20 години и за тия 20 години не прочиташ нищо съществено.

# 16
  • Мнения: 3 718
Даването на сок не било захранване, на жълтък - също!  #Crazy За захранване можело да се говори, когато се замести едно хранене  #Crazy

Малиииии, ми че то излиза, че аз още не съм захранила бе  smile3555
А  г`спожа дистрибуторката сме я обсъждали и друг път. Тя просто жената се грижи да има постоянен поток от пациенти към кабинета й.

# 17
  • Мнения: 629
Ох мами какво да ви кажа? Така се вбесих като го гледах...че се веднага влязох в сайта на БТВ да пиша мейл. Добре, че се поотрезвих защото наистина трябва да се действа, но обмислено, а не емоционално.
И аз съм на мнение, че тез двенките водещи...
А ако тази госпожа е АЛЕРГОЛОГ то тогава да си вземе дипломата и...
Ох искам да спазя добрия тон, обаче още ми държи влага това предаване. Как може да се говорят такива неща и най-вече как може така да се цитира СЗО, изопачавайки тотално нещата. А тая госпожа изобщо като е алерголожка наясно ли е с алергията към кравешките белтъци и яйцата. Захранване с телешко. БОЖЕ ГОСПОДИ!  Praynig И яйце на 5 навършени месеци!!! Ох...
БУ, Хедра, Yanast, мили мами, всички които имате добра подготовка по въпросите кога да се захранва и как (защото моята не е достатъчна или поне не се чуствам уверена) моля ви! Нека да направим нещо!
Аз лично ще пратя мейл до предаването. Само малко да си поохладя страстите, за да бъде по-обективен, в рамките на добрия тон и достатъчно обоснован. Ще гледам да им закача всички сайтове, които съм си запазила  с новите тенденции и защо са такива.
Ще ми закача и списъка с педиатрите, които подкрепят късното захранване и дългото кърмене защото те от позицията на специалисти могат по-адекватно да представят нещата. Дано да представят и другата гледна точка защото...колко ли деца със съсипано здраве ще има още в тая държава заради ей такива... Алерголожка била. Е няма що!

# 18
  • Мнения: 354
Мили мами, дайте малко насоки на нас "невежите". Аз сега съвсем се обърках
На коя схема да се доверя, все пак има ли някакви правила??? newsm78 newsm78 newsm78

# 19
  • Мнения: 356
Tanzen, всичко необходимо можеш да прочетеш в Библиотеката и Кърмаческия форум . Когато си добре информирана, ще вземеш и правилното решение за твоето бебче. Ти преценяваш - по системата на доцентката ли, по нашите схеми във форума ли... педиатърът също ще ти предложи вариант. Отговорността за здравето на детето ти обаче си остава твоя, така че засега - приятно четене  Grinning
Желая ти леко раждане, здраво бебче, дълго кърмене и успешно захранване!  Hug

Последна редакция: пт, 30 ное 2007, 21:23 от Чикита

# 20
  • Мнения: 4 546
аз се учудвам, че при такъв спорен въпрос са представили само едната гледна точка. ака наистина много майки ще се подведат. все пак нямат всички интернет  Confused

# 21
  • Мнения: 1 440
Леле и аз я гледах тази,направо избеснях и и "отнех думата",само че наистина тези,които нямат интернет какво правят???
tanzen,правилно те е насочила Чикита,чети тук и няма да се объркваш!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 734
Ами то имаше в студиото и една майка с бебе,с която започнаха разговора.Тя вероятно представяше късно захранващите.Женицата само каза,че е захранила след 6 мес.по препоръка на педиатъра си и тогава доцентката взе думата да ни обясни колко грешно е това и гласа на майчето повече не се чу.Нито пък някоя от водещите си направи труда да я попита още нещо.Излезе,че доцентката е най-права и от други мнения няма нужда.

# 23
  • Мнения: 1 896
Бе таз доцент Маринова няма ли да се скрие някъде вече. Очевидно не и докато има кой да я кани да се изказва.

# 24
  • Мнения: 629
tanzen Както вече са ти казали прочети библиотеката, порови се в интернет и обсъди нещата с избрания от теб педиатър. Ако възникне някакъв конкретен въпрос пусни търсачката. Тук нещата са обсъждани много пъти надълго и нашироко. Ако пак не намериш необходимата информация пусна нова тема.
Само не се подлъгвай по таз госпожа. Да тя е права за някои от нещата. Но да се въведат като първи храни едни от най-сериозните алергени..., и каква е тази анемия при кърмачета...как ли сме оцелели като вид през тези милиони години еволюция с толкова сериозна анемия? Предполагам като се замислиш и сама ще видиш, че нещо май...нещата не са съвсем така. А хипотрофията на децата  хич няма да я коментирам.
Не бързай с изводите. Прочети повечко информация (в интернет има много), каквото прецениш си го свали на компютъра и с времето пак си го прегледай. Така сама ще се ориентираш сравнително лесно. А за въпроси и колебания - много форумски мами ще помогнат с адекватен съвет.

# 25
  • Мнения: 1 947
   Леле, значи ми се потвърждава предчувствието!! Пуснах го да го гледам, специално,
през интернет, и като чух , че за захранване ще се говори и като видях някаква бабка
там да се куми, заподозрях какви ще ги дрънкат, спрях го и излязохме на разходка,
защото щях да побеснея като слушам простотии - започвам да се дръгна като въшлява
от нерви, щом чуя подобни простотии. Наистина, да вземат да канят "правилните" хора -
мислех, че са млади и умни жени...
   Писа ли някой е-мейл, да се включваме ли?

# 26
  • Мнения: 373
Добре де, защо се препоръчва захранване с месо след 5навършени месеца, а изследвания за анемия се правят след 6 навършени? Не е ли редно първо да се направят изследванията и след това да се прецени дали детето има нужда от въвеждане на месо? Ами има противоречие. И това не е от сега.
А иначе на мен предаването ми харесва. Все нещо полезно ще открия в него. Но наистина трябва да се дават различни гледни точки. Може би трябваше да поканят двама лекари с различни мнения . Предполагам, че след като получат доста гневни мейлове ще се поправят и ще поканят някой подкрепящ късното захранване.

# 27
  • Мнения: 1 081
Аз писах мейл. Пратих им даже националния план Храни и хранене, с червено даже оцветих текстовете за късното захранване...Не, че ще има някаква полза, то дистрибуцията и вноса на детски храни и млека си е сериозен бизнес, пък и ТВ предаванията са скъпи, нали трабва да се подпомагат...

# 28
  • Мнения: 3 926
Момичета, аз също изпратих мейл. Доста пестелив откъм емоции Wink
Въпросът е, че наистина не е добре да се обиждат директно водещите и да се слагат негативни оценки на предаването. Всички сме на ясно какво се вихри в душите и съзнанията ни Hug Обаче надали преките нападки и обиди са точния път.
За съжаление (мнението ми е лично и не обвързвам никоя от останалите майки във форума) аз мисля, че нашето мнение като майки е напълно "безтегловно" в такава ситуация. И целия форум да се изсипе там, нямаме видното ДОЦЕНТ пред името си.
Има си представители на световните организации у нас и органи, които трябва да бъдат уведомени.
Лично според мен мейлите не трябва да се изпращат до самото предаване, а до управата на телевизията да следят какво се излъчва в ефира им.
Късното захранване е вече държавна политика. Затова държавните служители, които се занимават с това трябва да вземат нещата в ръцете си. А това става бавно и трудно.
Целувки и прегръдки за всички вас Hug Heart Eyes
И... оставете негативите и дайте да видим кой къде кого познава и какво можем да направим Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 1 440
Току що и аз изпратих мейл,и моят е пестелив откъм емоций. Wink
Дано да има резултат,че съм сигурна - тази госпожа обърка доста майки.

Общи условия

Активация на акаунт