За захранването в "Часът на мама"

  • 8 525
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 091
Аз също се втрещих, особено при дадения пример за желязодефицитните анемии. Ами, да ви кажа, моята Амалия не яде месо, пък хемоглобинът си й е в норма. Няма анемия, не е недохранена, а днес започна своя 8-ми месец! Ще въведа месото, но едва сега... Жълтък още не давам

И не замествам кърмене с пюре... И сигурно съм от престъпничките, чийто мнения цитираха в предаването...
 newsm78

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Копирам от другата тема:
Така се изнервих като го гледах, че изключих телевизора. Тази лекарка беше веднъж при Звездев и ми хареса, обаче вчера така ми вдигна кръвното. На 5 месеца - вече заместено хранене с месо.
И представете си жълтъка и сока не са захранване- а хранителна добавка 
ей сега ще видя в клюкарника няма ли там тема за това безумие 
 

# 32
  • Мнения: 1 674
Въпросната дама не е коя да е, а САМАТА доцент Маринова - виден алерголог.
Дъщеря й е бившият официален вносител на Фризо за България. Сега не знам. Може да е неофициален Mr. Green
Смятам това е достатъчно, за да се разбере за какво иде реч. Wink
Изчетох цялата тема.Тази информация ми е достатъчна.

# 33
  • Мнения: 19 310
а това наистина ли е вярно,че дъщерята на Маринова е вносител на Фризо за България?аз от нея знам,че дъщеря й била някакъв доктор в университет в Щатите.това ми го разправя като водих малката на частен преглед при нея.

# 34
  • Мнения: 133
за пореден път се убедих че няма защо да се гледа това предаване, а за водещите -нямам думи Twisted Evil

# 35
  • Мнения: 629
И аз им пратих мейл без много емоции, но с много въпроси и линкове, касаещи захранването, становището на СЗО, и т. н. ама дали ще има кой да чете и да се съобрази...

# 36
Мили млади майки, за пръв път се включвам в този форум, тъй като имам две пораснали за възрастта на кърменето деца - на 14 и 9 години, но заради моя близка полюбопитствах, защото навремето и аз се вълнувах от въпросите на кърменето. Искам да ви дам един съвет, ако приемате това - да не изпадате в крайности, приемайки безусловно една или друга препоръка, защото практиката показва, че нещо което днес е много силно адмирирано, утре е отхвърлено. Вслушвайте се в себе си и в потребностите на детето и това е най-верният път. Помислете дали като само кърмите децата си до 6 месеца, сами имате възможността да се храните пълноценно и здравословно, имайте предвид, че качеството на кърмата зависи и от емоционалното ви състояние, стрес, болести и т. н. Кърменето може да продължава и след внимателното и много постепенно захранване, без детето да се отбие - аз кърмих дъщеря си до 1-годишна възраст, но от 4 месеца тя приемаше вече сокчета и плодови пюрета, после от 6 месец-месни ит.н. Сега е здрава и рядко боледува. Помислете и за още нещо - децата ни за съжаление не живеят в стерилна и чиста среда, храните, които ще им се наложи да приемат, са далеч от качеството на кърмата - как ще се случи адаптацията към другите храни и няма ли да има по-голям проблем. Това са само въпроси, не упреци или опити да се повлияе на нечие решение. Мисля, че всеки трябва разумно и САМ да преценява това, което е полезно за детето му. Не изпадайте в крайности - защото понякога от престараване, без да искаме можем повече да невредим.

















# 37
  • Мнения: 9 486
Никой не изпада в крайности!
Тук обаче става въпрос за принципни неща....неща които са констатирани, доказани и въпреки бавно узряващото мислене на "умните" глави в МЗ, да стигнат и ТЕ до това становище, та да го приемат и да го "спуснат" на педиатри и доктори-значи има не само логика ами доказателства Wink
И НЕ МОЖЕ, некаква си "доцент" Маринова /титлата я слагам в кавички, защото за мен е нелогична в случая/ да се появява и да "цитира" именно този план-който дори не е чела, щото ако беше, нямаше да говори подобни глупости! Stop
В края на крайщата подвежда сумати майки, разчитащи на достоверността на подобни предавания, с нейната си морално /и не само/ остаряла информация!

# 38
  • Мнения: 678
Никой не изпада в крайности!
Тук обаче става въпрос за принципни неща....неща които са констатирани, доказани и въпреки бавно узряващото мислене на "умните" глави в МЗ, да стигнат и ТЕ до това становище, та да го приемат и да го "спуснат" на педиатри и доктори-значи има не само логика ами доказателства Wink
И НЕ МОЖЕ, некаква си "доцент" Маринова /титлата я слагам в кавички, защото за мен е нелогична в случая/ да се появява и да "цитира" именно този план-който дори не е чела, щото ако беше, нямаше да говори подобни глупости! Stop
В края на крайщата подвежда сумати майки, разчитащи на достоверността на подобни предавания, с нейната си морално /и не само/ остаряла информация!
smile3501 
Няма думи просто за това което чух от "доцентката".Радвам се че не я познавам защото щях да и се изсмея в лицето

# 39
  • Мнения: 356
VladiKat, разбира се, че изпадането в крайности не е разумно. Но как майките, гледали предаването, да разберат кое е крайност, след като беше изложена само една гледна точка по въпроса? Водещите дори не дадоха думата на майката с шестмесечното бебе, захранено късно (ако тя е била поканена затова, разбира се, а не само за да има в кадър едно хубаво бебче). Според мен те не бяха подготвени да обсъждат темата, а приеха безусловно мнението на г-жа доцентката, дори беше изрично подчертано, че всяко друго становище за захранването е погрешно и, нещо повече - вредно! Това не е подход, уместен в една съвременна телевизия. Би трябвало авторите на предаването да имат повече уважение към аудиторията му и да дадат възможност на майките първо да се информират за различните методики, а след това да решат как и кога да захранят децата си.
Няма да коментирам твърденията ви относно кърменето, ще оставя това на по-компетентните от мен. Но вие бихте могли да се регистрирате във форума...

# 40
  • Мнения: 2 829
ВладиКат, аз се възмутих на това, че доц. Маринова ни излъга от телевизионния екран. Тя каза, че препоръките на Световната Здравна Организация са за захранване след 4 месечна възраст. Това НЕ Е ВЯРНО! И всеки може да провери сам-СЗО си има официален сайт, където пише какви са им препоръките-захранване след 6 навършени месеца. Преди време форумски майки бяха писали и до представителката на СЗО за България, която го потвърди.
Ти си права, че захранването трябва да е бавно и постепенно, аз захраних именно така. Затова ми се струва че захранване с по 7-8 лъжички наведнъж и заместване на млечно хранене на 4 месечно бебе (независимо дали кърмено или на АМ) ми се виждат доста краен вариант.
Захранването, водено от бебето (т.е. да се захранва когато бебето покаже, че е готово, което става между 4 и 9 месеца обикновено) не е нова тенденция, а връщане назад, към доказалата се с векове практика.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 057
... Искам да ви дам един съвет, ако приемате това ...

Любими са ми съветите от гости и анонимни, които се изказват неподготвени точно тук. Това е "форум за кърмене и захранване", подкрепящ всички майки които искат да кърмят, да захранват късно и т.н.... Съвети като Вашите, слушаме почти навсякъде и почти от всеки (баби, педиатри, лели, съседки и разбиращи диетолози като г-жа Маринова). Моля спестете си ги.

По темата - честно да си кажа, аз лично не съм очаквала друго. Мога да се надявам, че скоро ще бъдат поканени и дълго кърмещи мами, които да покажат и другата гледна точка.

# 42
  • Мнения: 354

благодаря ви, мили мами. Аз именно затова се интерсувам още от сега - събирам инфо а после ще решавам! Но наистина бе важно да знам къде тази жена бърка. и няма да се очудя ако се придържа към соц-модела на отглеждане на децата, където всичко е ТЯБВА и ЗАДЪЛЖИТЕЛНо!
Успех и здрави бебета! Peace

# 43
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
понеже писах възмутена на предаването 4асът на мама заради онова прословуто предаване за захранването те са ми отговорили,4е докторката наистина НЕ е права,защото са полу4или много писма по този проблем.
виждате ли форума каква сила е! Laughing
ще правят ново предаване по същата тема!

Последна редакция: вт, 04 дек 2007, 11:50 от marianamama

# 44
  • Мнения: 97
В какъв смисъл ще правят ново предаване по темата след като са ти писали, че докторката е права?Да нямат предвид, че ще поканят още лекари подкрепящи схемата ни на захранване отпреди 30-40 години?  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт