Юлче, хайде като на игра да подредим пъстра коледна елха!

  • 15 911
  • 275
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Здравейте момичета и дечица!
Не съм влизала от около месец, прекарах го в София на обучение.
Добре сме, готвим се за подаване на документи за градината.
Все още не сме започнали яслата, след празниците ще се водим.
Какво става с нощните памперси - някой отказа ли се вече ? и как?
 Hug на всички

# 76
  • Мнения: 496
Ние днес ходихме до дядо Коледа Wink да вземем подаръка на Гоги, ето това си беше поръчал: http://www.bartsmit.com/shop/productDetail.php?menuID=9&productID=147131 и понеже слушкаше тази година Whistling ще го получи Party

Иначе и на мен не ми остава много време за форуми... Как мина срещата?

# 77
  • Мнения: 1 698
Нашият Дядо Коледа още не е купил подаръка, защото още не е измислил какъв да бъде. newsm78 Не остана много време обаче Laughing

# 78
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
купих бебето, което си мърда лицето, плаче, оригва се и спи. тези дето могат да се хранят не ми харесаха, че ще трябва да се мие после. също една много сладка раничка и розови джинси с подплата, още трябва да намеря някаква играчка за свекърва ми, но нямам идея каква да бъде. също така ми се струва, че трябва да сменим столчето за колата с по-голямо, оглеждам из магазините.

# 79
  • Мнения: 669
И ние още не сме купили подаръци за Коледа. Най-вероятно този уикенд ще обикаляме - то не че ще имаме друга възможност, но ......... всичко за последния момент остана. Купих му само един самолет за яслата, където днес е идвал дядо Коледа, но Емчо не е останал особено впечатлен от него. Както си е умърлушен и непокист в яслата, така и днес е останал абсолютно безучастен в еуфорията около пристигането му, и за разлика от другите деца, които се радвали, той стоял безучастно отстрани. Сега ми разправя че идвал дядо Коледа и донесъл "йооооого дадици" (много подаръци), но ............... там си остава същият. Мисля да го водя на баячка при една баба, за която ми казаха, пък да видя - незнам дали ще помогне, но със сигурност няма и да навреди, просто трябва да направя нещо по въпроса. Явно има някакъв уплах. Карат ли им се там, незнам ..... ще опитам и това.
Той и утре е на ясла и излизаме ваканция цялото семейство до 2 -ри.

Хайде кажете как мина срещата де - никой не се включи от тогава.

# 80
  • Мнения: 496
Да, бе, къде се изгубихте  newsm78

Дани, аз не знам колко "големи" столчета за кола има, но тук виждам, че след столчето използват едни, не знам как да ги нарека, буквално се превежда като "повдигател на седалката" Rolling Eyes и представлява седалка само за дупето + "облегалки" за ръчичките и фактически повдига детето до ниво, на което може да го обхване колана.

# 81
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 451
Аз не можах да отида на срещата, защото Кристиян не се чувстваше много дабре в неделя.
Ние купихме радиоуправляем джип за подарък за радост на таткото. Според мен Кристиян едва ли ще му се радва толкова:)) В яслата на Криско Дядо Мраз идва във вторник и беше голямо вълнение, но и малко разочарование, защото не получи джипа там..Simple Smile За празниците доста ще пътешестваме и се моля само да времето да е удачно.

# 82
  • Мнения: 3 116
Весела Коледа  Heart Eyes  bouquet Heart Eyes

Много много здраве, семейно щастие и благополучие  Hug Hug Hug

# 83
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
Весели празници и от нас,момичета и момчета!!!нека най-хубавите подаръци ви донесе Дядо Коледа тази година  santa2
ние също получихме няколко подаръка вече,понеже за празниците се приберамеееееееееее в България,  bg (най-сетне,не мога да повярвам даже.)
така че тукашният Сан Николо  Close-mas: ни се отчете,после ще видим какво ще реши Дядо Мраз,дали сме слушкали достатъчно за още подаръчета.
Герито оздравя,но и бебето имаше малко гурели за няколко дни.и тук не се размина с вирус то не беше грип,не бяха стомашни разстройства,нас за радост ни засегна по-малко.
мили мой,т.к. не знам дали до кр. на месеца ще успея пак да стигна до форума,пожелавам ви още веднъж весели празници и много добро настроение,нека новата година година бъде още по-добра за всички ни!!!
  party006 newsm76

Краси,мъчно ми става като чета,това което пишеш за Емко,наистина много дълъг период на адаптация с тази ясла,но не се притеснявай,не сте единствените и в нашата ясла има едно такова момченце,то чак сега,вече през втората година почна да се държи като останалите.явно пораства и почва да разбира повече и да му е по-интерсно.
целувки на всички ви!  kiss

# 84
  • Мнения: 3 926
Здравейте и от мен Hug
Не се вясвам, че нямаме процесор Sad и съответно сега пиша от Шипка. Утре тръгваме за Бургас и ви изоставям до 28-ми, така че предварително ви честитя празниците, а после следварително ще ви пусна честитки с дебел оцветен шрифт Hug Hug Hug
ПРегръдки за вас и целувки за малките съкровища Hug

Бубе - за тортата:
1 и 1/2ч.ч течна млечна сметана + 3с.л. захар
1 пакетче пудинг ванилия без варене
1 и 1/4ч.ч прясно мляко
1 п.(225г) крем сирене
1ч.ч пудра захар
Може 2-3 лъжици заквасена сметана
1п. Желатин
1/4 ч.ч вода

1.Сметаната се разбива със захарта

2.Пудинга се разбива с прясното мляко, като се сгъсти, малко по малко се прибавя от сметаната.

3.Желатина се накисва във водата, и се разтваря на водна баня или микровълнова.

4.Крем сиренето се разбива с пресятата пудра захар до гладък крем. Може да се прибавят няколко лъжици заквасена сметана. Към получения крем се прибавя по малко от разтворения желатин. Към получената смес малко по малко се прибавя кремът от пудинг и сметана.

Мус с вкус на бял шоколад- разтопява се бял шоколад с малко сметана, оставя се да поизстине и се прибавя към крема от сиренето преди желатина.
Шоколадов мус, използва се пудинг шоколад и се прибавя разтопен кафяв шоколад.
Мус Мока- като шоколадовия, но във водата която се накисва желатина се разтваря нес кафе или се използва готово кафе от машина.

Това е рецептата за крема Grinning Иначе по края съм наредила напоени в мляко с какао (за шоколадовата) и с кафе (за мока) бишкоти. Та взимаш купа, облепяш я с домакинско (прозрачно, от полепящото) фолио и редиш бишкотите да покрият купата изцяло. После вътре сипваш гореописаната смес, като можиш помежду да наредиш още бишкоти. На края завършваш пак с бишкоти и пъхаш в хладилника за цялата нощ. На сутринта обръщаш и украсяваш, ако имаш желание - иначе е готово за консумация Hug
Да знаеш, че мусът става повечко. С дозата, посочена в оригиналната рецепта направих и двете цици. Но пък може с част от него да направиш тортата, а останалото да разсипеш в куички и да ядете като кремче Grinning

# 85
  • Мнения: 496
Aсе, мерси, Hug вече бях изгубила надежда Laughing
Ама малко не ми става ясно Embarassed Това всичкото в края на краищата в едно ли се смесва newsm78 и заедно с избрания мус ли newsm78 А как направи зърната и розовия цват отгоре (до колкото си спомням Rolling Eyes)? И може ли да те помоля отнова за линк към снимката Praynig

# 86
  • Мнения: 3 926
Тъйййй, сега едно по едно. Първо ето линк http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=8964&AlbumId=99270
Виждаш от разреза, че в средата е плътно като парфе а по края се виждат едни... ами като блат... Ей това по края са бишкотите. А в средата е изсипан мусът.
Тортата се прави по подобен начин http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=141085.msg2687649#msg2687649 само че съставките са други. Ако след като видиш тези снимки имаш още неясноти - питай Hug да ги оправим своевременно... Всъщност аз днес на обед тръгвам и пак оставам без нет Confused
Иначе покритието отгоре е т.нар. Марципан варна по рецепта на Меги. И понеже за покритие си трябва желание, а и ръка, по-добре да ти пусна линк към тортената тема в готварския, та да видиш как аджеба стават нещата. Само съвет - внимателно прочети първия пост и после питай Hug Hug Hug http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250938.0

# 87
  • София
  • Мнения: 6 262
Момичета, иска да се присъединя към коледните пожелания. Надявам се обаче да се "чуем" и през празничните дни. Сега в същия коледен дух - срещата миналата неделя мина добре, макар че не успяхме много-много да се видим.  Sad Първата снимка в този албум  е от там - на заден фон се вижда едно от барабанчетата. Имаше интересно "дръм шоу" на тях, в което участваха и децата. От нашата група най-активна на барабаните беше Ида с татко си.   bouquet Останалите снимки са от тържеството в яслата. Там имах повече възможност да снимам, че в "Пумпелина" просто нямаше начин, тъй като дефакто трябваше да съм плътно с Ади.  Hug

# 88
  • София
  • Мнения: 10 023
Весело посрещане на празниците и купища подаръци!

# 89
  • Мнения: 2 531
Честита Коледа!
Бубка, аз правих вчера тази торта с рула за именния ден на Ицо! Стеве лесно бързо и вкусно. Опитах и покритие да направя, но вс. отиде в кофата Embarassed , явно хич нямам ръка, та накрая разтопих шоколада и просто я полях с него, като втвъръди става коричка! Такива столчета- седалки , дето са до 36 кг. ползваме за Ицо , доста са удобни, дори и Маргото няколко пъти съм я слагала в него! Иначе са за по големички дечица , ама в краен случай - става и за 2-годишни!

Общи условия

Активация на акаунт