Какво е свободата?

  • 1 782
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
И в т'ва време си ограничена от един въпрос... Пак казвам, че темата е свободна.

Иии, кой е казал нещо за вътрешната свобода... и кога съм казала, че искам свобода или търся?!

Темата е свободна!!! Всеки пише, каквото пожелае...


Нервите ограничават всякаква свобода.

А ти къде видя нерви?! Joy

# 16
  • Мнения: 3 830
Свободна ме прави щастието, че съм си Аз, че живея живота, който искам, че съм в мир със себе си, че се събуждам често с усмивка, че мога да плача, когато ми се плаче, че мога да крещя, когато ми се крещи, че мога да говоря и мисля каквото си искам. Свободна ме прави усещането, че се харесвам, че се обичам, че не искам да съм друга в този момент, но ако ми скимне, мога да се променя, че съм по-силна и от себе си. Свободна съм, защото знам, че имам пръст в съдбата си наравно с нея, не по-малко. Свободна съм, защото мога да се смея на всичко и всички, дори и на тази, която виждам в огледалото Grinning Wink

Това беше хубаво и ме накара да се усмихна. Благодаря!

# 17
  • Мнения: 2 161
За някои свобода означава да мечтаят.Аз съм от практичните,които не се задоволяват с това.Свободата за мен се състои в това да избирам,говоря и действам така,както намеря за добре.

# 18
  • Мнения: 2 952
 Утопия

# 19
  • Мнения: 262
Интересно е да дадеш много, много пари на човек и да го наблюдаваш какво прави със свободата си. Ще ми кажат - свободата не е в парите, да, но тогава поне нямаш видими причини да си несвободен...

# 20
  • Мнения: 516
Свободата е вътрешно  усещане и няма нищо общо със заобикалящия ни свят. Свобода е да можеш да се пребориш със себе си и да живееш в хармония с истинските потребности на тялото и духа си.

# 21
  • Мнения: 14
. свободата е неограничеността на добро-правенето.

# 22
  • София
  • Мнения: 397
 За да си наистина свободен, не трябва да имаш нищо, което да обичаш и с което би се съобразил при избора си и което би могло да те задържи някъде...Та в тоя ред на мисли не се чувствам свободна и никога не съм била.

# 23
  • Мнения: 24 467
Житейският ми приоритет.
Идеалната свобода не съществува никъде, но колкото повече- толкова по- добре, все пак. Като щастието е.

# 24
  • Мнения: 435
Свободата в чистия смисъл на думата е непостижим блян. Много често ми се случва да се удрям в решетките на моята свобода Sick

# 25
  • Мнения: 532
За мен свободата се равнява на независимост.

# 26
# 27
  • Мнения: 14 133
Право на избор да изразяваш мнението си и да живееш живота си по свой начин.

# 28
  • Мнения: 656
За съжаление свободата е едно от малкото неща, които осъзнаваш че си имал едва след като си я загубил.
Според частично изгубената ми свобода (брачен обет), която е главно вътрешна възбрана, свободата е нещо, без което можем спокойно. Някой друг мисли вместо теб и ти дава нареждания, ти изпълняваш. Е, в брачния обет такова не съм декларирала, но вътрешно задължена съм да се съобразявам с желанията на другия.
Така погледнато означава, че точно свободата ще ни различава в бъдеще време от машините и роботочовеците.

Общи условия

Активация на акаунт