Все се каня да ви питам...

  • 7 721
  • 176
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 426
След като не сте доволни от съжителството с роднините на мъжете си,защо живеете с тях?Не се ли притеснявате,че скандалите между вас,ще убият част от любовта?Не се ли притеснявате,че на мъжете ви в един момент ще им писне от постоянните дребни скандали,от приказките по адрес на майките им?И ако обичате мъжете си,защо ги подлагате на това ужасно изпитание,а именно да лавират между вас и жените,които са ги родили?

не се купува така лесно жилище за да сме сами

# 121
  • Мнения: 14
След като не сте доволни от съжителството с роднините на мъжете си,защо живеете с тях?Не се ли притеснявате,че скандалите между вас,ще убият част от любовта?Не се ли притеснявате,че на мъжете ви в един момент ще им писне от постоянните дребни скандали,от приказките по адрес на майките им?И ако обичате мъжете си,защо ги подлагате на това ужасно изпитание,а именно да лавират между вас и жените,които са ги родили?

не се купува така лесно жилище за да сме сами

Не е лесно, ние имаме ипотечен кредит за покупка на жилище и ремонт на същото за 20 г., месечната вноска е 610 лв.

# 122
  • Мнения: 372
  Е,не се стърпях и аз да си кажа.............


 Ами писна ми от такива теми ,дето се плюят свекър и свекърва.


  И всеки случай е печално еднакъв с предния.Преди да търсите съчувствие тук ,прочете някоя тема назад и ще ви олекне,че не сте единствените .Но ,не съдете хората с които живеете толкова остро и не ги оплювайте във форума.А за гледащите сеир просто нямам думи.

  Тук не е място за  #2gunfire срещу нищо подозиращи люде.

# 123
  • Мнения: 278
И аз много искам като сме си изяснили нещо след това тя да не прави пак каквото си поиска. Да не ми разправя колко много се радва, че живеем с нея, а след това да показва колко много й пречим. Да не ми разправя, че не трябва да готвя всяка вечер различно ястие, като мога да сваря една тенджера боб и цяла седмица да изкараме така. Пример: искаше рагу, купихме, наготвих го и като го сервирах мъжа ми така ме изгледа, вика какви са тия кокали дето си ми ги сервирала, а после тя ми казва - много си го разглезила, той като беше в казармата всичко ядеше. Да ама той отдавна не е в казармата, вече е голям мъж, изкарва си парите сам и може да си позволи да яде каквото си поиска. Ама как да го разбере тя, като вечно е намусена и все нещо не й харесва. Опитвам се да не обръщам внимание, но в един момент не се трае. Затварям се в стаята си и плача, опитвам се да не й обръщам внимание, но тя все се оплаква от нещо и почвам да се притеснявам като ходи на гости какви ги разправя. Сякаш не й харесва, че сме добре, че се разбираме, че като семейство си решаваме проблемите, а не тичаме при нея за съвет. Аз исках да отидем на квартира, тя вика ама как така, апартамент си имате. Този апартамент златен ми излезе. И странното е как реши, че след ремонт не се чисти и поддържа. То нали е ремонтирано, може да изкара така още 20 години. Аз не съм от тези снахи дето все се изясняват, оставям думите й да преминат покрай ушите ми, усмихвам се мило, но има моменти, когато думите така ме жегват в сърцето, чак място не мога да си намеря. Даже и съседките вече ми правят забележка, какво да правя, че да спрат да ме занимават с глупостите си.

# 124
  • Мнения: 3 092
Много ясно, че много от мъжете предпочитат семейството им да живеят заедно с техните - така си имат две майки, които ги обгрижват.  Много е удобно за тях.
ето ти думи за този емотикон #2gunfire Grinning
По темата -живеен отделно , но близо едни до други.Стараем се да подържаме нормални отношения с уговорката че всички сме хора , грешим и се дразним един на друг ....но се стараем да не го показваме. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 3 929
Разбира се, Лабрадор, няма нищо лошо да се живее с родителите в една къща. Лошо е когато снахите оплюват свекървите и то публично. Дори бих казала, че е гнусно. Не знам мъжете на тези жени как ги търпят. Мисля, че когато някой ти даде покрив над главата, когато ти помага най-малкото му дължиш уважение. Такива били свекървите, онакива били, ама мъжете си обичали. Тях сигурно съседката е възпитавала! Вярно, понякога възрастните хора имат по-остаряло мислене, но е нормално, това не означава, че помощта им не трябва да бъде ценена, както и опитът им.

Хайде бе, вие света вода ненапита се изкарахте! И тая приказка, че трябва да уважавам свекърва ми, защото възпитала мъжа, за който съм омъжена, не на мене. Мъжът ми все още се възпитава, но не майка му го възпитава, а животът!
Ние живеем у свекърите от 8 години!!! Първата година даже живяхме с девер ми и етърва ми. Успяхме да минем между капките с по-малко скандали. Но сега...все някой на някой сърдит, обиден. И искам да подчертая, че преди 8 години, когато аз настоявах с мъжа ми да излезем на квартира, свекърва ми се намеси настоятелно, убеждавайки мъжа ми, че най-добре щяло да ни бъде да останем с тях, защото малкият син било редно да остане да живее при родителите си, за да ги гледа. Майка ми сащо се опита да ни накара да излезем на квартира, като обеща в началото да помага, докато си стъпим на краката, но мъжът ми реши, че ще останем у свекърите. Е, благодаря им, че живея у тях, че им слугувам в буквалния смисъл, а те го приемат като мое задължение - няма що! Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

# 126
  • София
  • Мнения: 830
Слушам и не вярвам на очите си! Popcorn
...Градивно...
Chanel, спретна типа тема, за който говореше.

# 127
  • Мнения: 2 556
Според мен човек изначално не трябва да се води по акъла на мъжа си и да позволява да бъде настанен да живее у родителите му. Аз с моите свекър и свекърва се разбирам перфектно, прекрасни хора са, но си живеем отделно и така ни е супер. За какво спестяване и липса на жилище може да става дума, когато изхабените нерви никой няма да може да ви ги изплати впоследствие. Аз само като си представя да трябва да живея с хора, с които не ми е приятно и ми се изправи косата. Ама било удобно, ама било безплатно...? Пълни глупости. Всичко се плаща, а "приютеното младо семейство" явно често плаща с лихвите като гледам.

# 128
  • Мнения: 14
Много ми е интересно като си говорите за уважението. Значи излиза, че след като родителите са по-възрастни от нас трябва задължително да ги уважаваме, без значение как те се държат с нас.
По тази логика трябва да бъдат уважавани и родителите, които малтретират децата си /в по-ранна възраст обикновено/, нали и те са родители на децата си?

# 129
  • Мнения: 4 841
Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Сега очаквам списък на деянията за заслуги... Много сте ми готини всички. А вие водите ли си записки какво точно правите за децата си - да им набутате след време тефтерчето пред лицето и да видят те какво уважение сте си заслужили...
Например - Смяна на 2920 памперса на сина = снахата да ви прави кафе в продължение на 5 години...

# 130
  • Мнения: 2 556
Да, за автоматично уважение е лесно да се говори, но трудно да се приложи в някои случаи.

# 131
  • Мнения: 14
Да, за автоматично уважение е лесно да се говори, но трудно да се приложи в някои случаи.
В живота нищо не става автоматично, за всичко трябва да се борим: веднъж за да го спечелим и след това да го задържим.

# 132
  • Мнения: 6 167

Хайде бе, вие света вода ненапита се изкарахте! И тая приказка, че трябва да уважавам свекърва ми, защото възпитала мъжа, за който съм омъжена, не на мене. Мъжът ми все още се възпитава, но не майка му го възпитава, а животът!
Ние живеем у свекърите от 8 години!!! Първата година даже живяхме с девер ми и етърва ми. Успяхме да минем между капките с по-малко скандали. Но сега...все някой на някой сърдит, обиден. И искам да подчертая, че преди 8 години, когато аз настоявах с мъжа ми да излезем на квартира, свекърва ми се намеси настоятелно, убеждавайки мъжа ми, че най-добре щяло да ни бъде да останем с тях, защото малкият син било редно да остане да живее при родителите си, за да ги гледа. Майка ми сащо се опита да ни накара да излезем на квартира, като обеща в началото да помага, докато си стъпим на краката, но мъжът ми реши, че ще останем у свекърите. Е, благодаря им, че живея у тях, че им слугувам в буквалния смисъл, а те го приемат като мое задължение - няма що! Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Е как е възможно хем да не я уважаваш, хем тя да решава толкова важен въпрос, като къде ще живееш. 
Аз с хора , които не уважавам и които не ме интересуват не си и говоря, камо ли да деля покрив.
Топла бира ни пробутваш с горното изказване и поне мен не ме убеждаваш, че не изпълняваш решенията на свекърва си. Същото важи и за мъжа ти, който явно не само живота го е възпитал, след като е изпълнил повелята на майка си и с готовност е останал като най-малък син да я гледа.

# 133
  • Мнения: 686
Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Сега очаквам списък на деянията за заслуги... Много сте ми готини всички. А вие водите ли си записки какво точно правите за децата си - да им набутате след време тефтерчето пред лицето и да видят те какво уважение сте си заслужили...
Например - Смяна на 2920 памперса на сина = снахата да ви прави кафе в продължение на 5 години...

Интересно,защо,като сменям памперсите на собствения си син,снаха ми трябва да ми стане длъжница newsm78.

# 134
  • Мнения: 3 929
 
  Тук не е място за  #2gunfire срещу нищо подозиращи люде.
Нищо неподозиращи ли? Ами свекърва ми например всеки ден, като се върне от работа, не пропуска да ми пуска тънки намеци, колко лоша снаха съм, защото си говорили с колежките и всеки ден се намира някоя лоша колежка да й каже, че свекърва ми била "свекърва мечта", а аз не намирам време да й го покажа, защото не съм й казвала "майко" и куп други глупости. Разбира се, всеки случай тук е индивидуален, аз говоря изцяло за нашия и не се срамувам да споделя всичко това. Когато има за какво, хваля, когато има за какво - критикувам, а не плюя

Общи условия

Активация на акаунт