Все се каня да ви питам...

  • 7 719
  • 176
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 4 841
Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Сега очаквам списък на деянията за заслуги... Много сте ми готини всички. А вие водите ли си записки какво точно правите за децата си - да им набутате след време тефтерчето пред лицето и да видят те какво уважение сте си заслужили...
Например - Смяна на 2920 памперса на сина = снахата да ви прави кафе в продължение на 5 години...

Интересно,защо,като сменям памперсите на собствения си син,снаха ми трябва да ми стане длъжница newsm78

Не разбирам аз от заслуги. Авторката на цитата да каже -  Какво трябва да направи свекърва ти, за да ЗАСЛУЖИ твоето уважение?

# 136
  • Мнения: 14
Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Сега очаквам списък на деянията за заслуги... Много сте ми готини всички. А вие водите ли си записки какво точно правите за децата си - да им набутате след време тефтерчето пред лицето и да видят те какво уважение сте си заслужили...
Например - Смяна на 2920 памперса на сина = снахата да ви прави кафе в продължение на 5 години...

Интересно,защо,като сменям памперсите на собствения си син,снаха ми трябва да ми стане длъжница newsm78

Не разбирам аз от заслуги. Авторката на цитата да каже -  Какво трябва да направи свекърва ти, за да ЗАСЛУЖИ твоето уважение?
Примерно и тя би могла да ме уважава.

# 137
  • Мнения: 2 161
Chanel, спретна типа тема, за който говореше.
Аз не разбрах.

# 138
  • Мнения: 166
Темата за уважението и задължението между родители и деца е дълга и разнообразна. За мен въпросът е "длъжна ли съм да уважавам?" и отговорът е "Категорично НЕ".
А 8 тодини не бих издържала под един покрив със свекърва си...... Зуки, аз обичам топла бира, но имаш сериозен проблем, наистина. Confused

# 139
  • Мнения: 686
Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Сега очаквам списък на деянията за заслуги... Много сте ми готини всички. А вие водите ли си записки какво точно правите за децата си - да им набутате след време тефтерчето пред лицето и да видят те какво уважение сте си заслужили...
Например - Смяна на 2920 памперса на сина = снахата да ви прави кафе в продължение на 5 години...

Интересно,защо,като сменям памперсите на собствения си син,снаха ми трябва да ми стане длъжница newsm78

Не разбирам аз от заслуги. Авторката на цитата да каже -  Какво трябва да направи свекърва ти, за да ЗАСЛУЖИ твоето уважение?
Стана,много накатано.Цитата го разбрах,но не разбрах сравнението.Защо ми е длъжно момичето,след като съм отгледала детето си,а то се оженило за нея.
Ако и помагам на нея за гледане на нейното дете(пак е кофти пример,защото на мен това дете ще ми е внуче),тогава мога да очаквам уважение от нея.Мисля,че това искаше да каже авторката.

# 140
  • Мнения: 950
Според мен за да го има уважението между поколенията е най-добре всеки да си живее самостоятелно ,даже ако може през " девет  планини в десета "-това е идеалния вариант ,  Peace      макар че при мен не е така !

# 141
  • Мнения: 172
Не обичате свекървите, не ги уважавате, ама им пълните къщите. Това е висша наглост! Мъжете ви така искали - вие притурки ли сте или големи хора с мнение???

Някой беше писал за родители, които малтретират децата си и уважението. Първо се надявам искрено такива родители да няма. И второ, кое малтретирано дете ще направи избор да живее при родителите си когато порасне?

Пишете колкото да си начешете пръстите.

# 142
  • Мнения: 14
Не обичате свекървите, не ги уважавате, ама им пълните къщите. Това е висша наглост! Мъжете ви така искали - вие притурки ли сте или големи хора с мнение???

Някой беше писал за родители, които малтретират децата си и уважението. Първо се надявам искрено такива родители да няма. И второ, кое малтретирано дете ще направи избор да живее при родителите си когато порасне?

Пишете колкото да си начешете пръстите.
Уважението трябва да е взаимно без значение дали живеем с родителите си или не. Също така ми е много интересно, ако си с едномесечно бебе или си бременна и единственият вариант е да живееш при свекърва си какво ще направиш /искрено се надявам на никого да не се случва/

# 143
  • Мнения: X

Хайде бе, вие света вода ненапита се изкарахте! И тая приказка, че трябва да уважавам свекърва ми, защото възпитала мъжа, за който съм омъжена, не на мене. Мъжът ми все още се възпитава, но не майка му го възпитава, а животът!
Ние живеем у свекърите от 8 години!!! Първата година даже живяхме с девер ми и етърва ми. Успяхме да минем между капките с по-малко скандали. Но сега...все някой на някой сърдит, обиден. И искам да подчертая, че преди 8 години, когато аз настоявах с мъжа ми да излезем на квартира, свекърва ми се намеси настоятелно, убеждавайки мъжа ми, че най-добре щяло да ни бъде да останем с тях, защото малкият син било редно да остане да живее при родителите си, за да ги гледа. Майка ми сащо се опита да ни накара да излезем на квартира, като обеща в началото да помага, докато си стъпим на краката, но мъжът ми реши, че ще останем у свекърите. Е, благодаря им, че живея у тях, че им слугувам в буквалния смисъл, а те го приемат като мое задължение - няма що! Уважението според заслугите, а не заради възрастта!

Не се заяждам, само разсъждавам. Живеете със свекърите. Първата година - зле, оттогава положението отива на по-лошо. Искала си да се изнесете самостоятелно още преди 8 години, предполагам сега го искаш още повече. Има и кой да ви помогне, а и да няма - толкова години по-късно би трябвало да сте финансово стабилни.

Е защо не се изнесете и да си спестиш всички неволи, които описваш? Сега ако кажеш "мъжът ми не иска" не звучи сериозно. "Свекърва ми не дава" също. Пак повтарям, не се заяждам - просто искам да знам какви са мотивите за едно такова мазохистично решение. Аз така разбрах и въпроса на Chanel, обаче дотук не намерих конкретен отговор

# 144
  • София
  • Мнения: 62 595
Вижте, всеки си знае какво му е в къщата. Познавам хора в различно положение. Има такива, които стоят там от гевезелък, че да има кой да им гледа децата. Има и такива, които са там по неволя - я мъжът в чужбина, я заплатите малки и няма как да се изнесат, я някакви патриархални закони още управляват живота на хората.
Все пак, ако тук не си кажат какво им е на душата, къде? Хубавото е, че всеки може да се скрие зад едно измислено име, но пък и рискува всякакви мнения да прочете. Явно нямат друг избор, може би нямат и достатъчно близки хора за споделяне или не смеят да се доверят на познати, че ще се разнесе клюката.

# 145
  • Мнения: 172
Човек винаги има повече от една възможност.

# 146
  • София
  • Мнения: 62 595
Човек винаги има повече от една възможност.

Сагласна съм, но не винаги може да я види, защото живее в омагьосан кръг и всичко изглежда неднакво и наразбиваемо.

# 147
  • Мнения: 14
Човек винаги има повече от една възможност.

Освен възможности и пари трябват.

# 148
  • Мнения: 4 841
Човек винаги има повече от една възможност.

Освен възможности и пари трябват.

Пари се печелят, но нервите не се възстановяват. Въпрос на ЛИЧЕН ИЗБОР е, дали ще си напънеш задните части да изкараш пари и да си самостоятелен, или ще си стоиш на топличко при мама... Има една поговорка - Когато човек иска, намира начин. Когато не иска - намира причини....  ВИНАГИ има изход  Peace

# 149
  • Мнения: 14
Човек винаги има повече от една възможност.

Освен възможности и пари трябват.

Пари се печелят, но нервите не се възстановяват. Въпрос на ЛИЧЕН ИЗБОР е, дали ще си напънеш задните части да изкараш пари и да си самостоятелен, или ще си стоиш на топличко при мама... Има една поговорка - Когато човек иска, намира начин. Когато не иска - намира причини....  ВИНАГИ има изход  Peace

Точно по този повод попитах, ако си бременна или си смалко бебе какще стане тая работа / с изкарването на парите /.

Общи условия

Активация на акаунт