Прием в детска градина гр.Варна-как и кога?

  • 74 037
  • 991
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 72
Някой знае ли ако детето ми е родено на 14.11 и сега 2008 прави 2 години, м.01.09 трябва да подавам молба и за ясла и за детска градина за него ли, тази година понеже не го приеха 145 номер в ясла-онкото? Благодаря предварително!

# 931
  • Мнения: 3 595
Някой знае ли ако детето ми е родено на 14.11 и сега 2008 прави 2 години, м.01.09 трябва да подавам молба и за ясла и за детска градина за него ли, тази година понеже не го приеха 145 номер в ясла-онкото? Благодаря предварително!
септември 2009 трябва да бъде 1ва група в детска градина, така че за градина сега ще кандидатствате. Ако искате от юни до септември да е на ясла, ще трябва да кандидатствате и за ясла и за градина.

# 932
  • Варна
  • Мнения: 558
Някой знае ли ако детето ми е родено на 14.11 и сега 2008 прави 2 години, м.01.09 трябва да подавам молба и за ясла и за детска градина за него ли, тази година понеже не го приеха 145 номер в ясла-онкото? Благодаря предварително!
Не мисля, че ще вземат дете само за 3 месеца на ясла. Докато се адаптира и ще трябва да тръгва на градина. По-вероятно е да го вземат на градина от юни, ако е разбрана директорката.

# 933
  • Мнения: 72
Мерси за отговорите, не знам наистина дали ще го вземат за 3 месеца,но бебето ще се роди м.02 и аз не знам с двете как ще се оправям,а баби нямаме свободни тук. SadМисля да подам документи за градината дето е зад Пикадили център ако някой знае нещо за нея нека ми пише,тя ни е в района.

# 934
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
някой има ли впечатления от ДГ"Незабравка",че по район тя ни се пада,а че ще се чака от предния ден това е ясно.За ДГ"Карамфилче"имам инфо,че 4-ма са с вх. номер 18 и никой от тях не е приет,а 25-ти номер е вътре.
Ей, такива изказвания създават излишна паника! Stop Какво от това, че е влязъл номер 25? Ти знаеш ли му останалите документи,а на другите?   Входящия номер  е 5 или 6-та точка от реда по който приемат молбите.  Преди това има достатъчно други предимства - хронично болни деца,брой деца, сираци ,район..... Има много хора ,които не отговарят на условията,но подават документи. Незнам и как може да има 4 еднакви номера ,тъй като тази година освен вх.номер от градината има и вх.номер от общината. Този номер ти го дават като приемат документите и подадат данните към общината.  Освен това ти нали си там като си подаваш документите и гледаш къде и как те вписват. Какво 4 човека ще излязат с един и същ номер и никой няма да реагира Shocked







ами щом казвам за този случай съм напълно запозната със семействата и на 2-та номера,все пак играем на една площадка.ти пък какво се впрягаш немога да разбера,нали тук си даваме съвети и обменяме инфо Peace

# 935
  • Мнения: 3 595
Бори, ако говориш за Ян Бибиян наплива беше голям тази година...но то къде ли не беше.  Rolling Eyes Аничка е права по-добре говори с директорката, ако го приемат да го вземат от юни. Ако нейната нагласа е отрицателна отсега все си остава възможността да кандидатстваш и за ясла и за градина, макар и за 3 месеца. Peace

# 936
  • Мнения: 72
лятоблагодаря ти, така ще направя, директорката и без това каза ако искам да отида на място в яслата-бившето  онко м.11 да видя до кой номер са.Да Ян бибиян се казваше не знам тази година -за 2009г от кога ще се чака-от предния ден ли?

# 937
  • Мнения: 72
а Палечка в тази градина ли ходи сега?

# 938
  • Мнения: 3 595
За градината - за Ян Бибиян кандидатства сестра ми за нейното дете и не го приеха. Взеха го по район на мъжа и. Ние живеем далеко от тях.
За яслата - моето голямото беше в яслата (бившето онко) до края на август. Добре, че нямаше райониране с първия прием.
Тази година и за ясли и за градини не знам кога ще се кандидатства, защото ни бяха обещали от Общината да изместят приема през април, когато няма да е студено, но дали ще го направят нямам идея.

# 939
  • Мнения: 10
Е, мили дами клюките нали са за клюкарника - физически е невъзможно да има два еднакви входящи номера, още повече тези номера ги дава регистъра след като се вкара името и ЕГН-то на детето, може да е станала техническа грешка при ръчното преписване от компютъра върху хартиения носител /малката бележка за родителя/ Номер и да искаш не можеш да запазиш, защото както писах по-горе трябва име и ЕГН на детето, без тях системата не дава номер.При заявка "генерирай списък" системата подрежда децата не по входящи номера, а по тежест на критериите.Детето може да бъде с входящ № 65 и да влезе първо по списък, ако ползва 2-3 предимства/ дете от многодетно семейство + второ дете в градината+ живеещо в района / С голяма тежест е критерият дете на самотен родител /ако в акта за раждане не е изписано име на баща/ Такива деца излизат на първи позиции в списъка, дори и ако майката е неработеща и е подала последна заявлението си. При положение, че в момента има ръст на раждаемостта във Варна, поне 10 семейства всяка година/за дадена гарадина/ ползват предимството второ дете в детската градина

# 940
  • Варна
  • Мнения: 2 942
valvlad , от това което пишеш ми настръхва косата, но пак ще отида да си чакам в студа с идеята, че това все пак ми дава някакъв шанс Sick

# 941
  • Мнения: 81
E, това нещо ново ли е. Толкова пъти досега се е коментирало за всички тези предимства.И като свършат те идва реда на вх.№

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 15:16 от тери-йо

# 942
  • Мнения: 1 008
Всяка година се повтаря,че входящия номер не е най-важен,той е фактор при хора с еднакви предимства.

# 943
  • Мнения: 5 178
А някъде може ли да се види за всяка градина колко деца ще се приемат през 2009
Защото ако за Карамфилче са 30 бр хич няма и да студуваме, района е много голям и вече е пренаселен, Има доста малчугани на самотни майки, с братчета/сестричета в градината, близнаци и тн... така че едва ли ще ни огрее

# 944
  • Варна
  • Мнения: 2 942
коте, виж в сайта на общината. Там има бройките. За нашата градина са 19 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт