Педиатър - 20 ДКЦ ?

  • 19 967
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 476
Доктор Томов е добър, но е доста бавен.Ще Ви се замае главата ако знаете колко бавно работи.

изобщо не е бавен и най малко би ме притеснило това, по добре бавно, отколкото бързо и през пръсти  Peace

# 16
  • Мнения: 5
В 20дкц има педиатърка на име Шекерова. НЕ ВИ ПРЕПОРЪЧВАМ ДА ПРАВИТЕ МОЯТА ГРЕШКА И ДА ЗАПИСВАТЕ СВОИТЕ СЛЪНЧИЦА ПРИ НЕЯ!!! АБОСЛЮТНО НЕКОМПЕТЕНТНА!!! НЕЙНАТА РАБОТА СЕ ВОДИ ПРЕСТЪПНА НЕБРЕЖНОСТ!!! Уж добра беше какво става с нея, така и не можем да проумеем. Момченцето ми е на 6 месеца и в момента има песъчинки в едното бъбрече заради тази "велика лекарка". Ако бяхме в по-нормална страна щях да я осъдя без проблем и може би нямаше да има възможност повече да вреди на дечицата!!!  #2gunfire  #Cussing outТя вместо да му помогне да се развива добре и да расте нормално тя навреди!!!
Първо нито на 2-ия, нито на 6-ия месец ми даде направление за ортопед за луксация - уж била забравила от прекаленото си внимание към нас. Реши че момченцето ми има признаци на рахит и от 3-ия месец започна да му предписва големи дози Vigantol, Vitamin C и калциев глюконат. Когато случайно в мой разговор с друг педиатър споделих за дозите, които му беше предписала, лекарката изпадна в шок как може да се дават такива огромни количества и то в продължение на 4 месеца на бебе / оказа се че тези дози са големи дори и за възрастен човек /!!! Консултирах се и с още 4-5 детски лекари, които останаха безмълвни когато чуха.  В резултат на тези дози  детенцето ми сега е много интоксикирано и има калцитни образувания в бъбреците. Освен това искам да споделя, че тя никога не го е прегледала обстойно, никога не му е свалила памперсчето да види как са гинеталите му. Cry Да не споменавам, че не ми е казвала какво трябва да правя и какво не относно физическото и умственото му развитие, ако аз самата не я попитам за нещо конкретно!!! Значи ако аз не се информирам или пропусна да й задам въпрос за нещо , тя най-много след време когато се усети че е забравила да ми каже "не си ли го направила, аз нали ти казах" / което и ми се случи, когато я попитах за преглед за луксация/  . Даже и се запъна да ми даде направление!!! Просто се оказва, че прегледите са били про-форма колкото да измери килограмите,ръстът и обиколките на бебето / което и аз мога да го направя ако се наложи/.Просто нямам думи!!! А между другото май забравих да ви кажа че тя е и приятелка с моите родители!!! И ако тя ни се води близка и работи така не искам да си представям как преглежда и лекува чуждите деца!!! Money  Sad Лекарита с които говорих се чудеха що за лекар е тя и че т.нар. й лекуване е ПРЕСТЪПНО ДЕЯНИЕ!!!! Така че мили мами, направете си хубава преценка преди да запишете най-скъпото си нещо при нея!!! Може да си спестите много сълзи,притеснения и разходи!!!

# 17
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Здрвавейте записахме бебето си при д-р Матеева. Моля някой ако има впечатления да сподели!

# 18
  • София
  • Мнения: 1 476
Здрвавейте записахме бебето си при д-р Матеева. Моля някой ако има впечатления да сподели!

Бях решила да е педиатър на голямата ми дъщеря, но ни изписаха в съботен ден и тя не си вдигна телефона, въпреки настоятелните ми позвънявания. Реших, че не започваме добре и директно записах при друг лекар, при който сега записах и втората си дъщетя. Много съм доволна от доктор Марио Томов от същата поликлиника. Винаги насреща и винаги с адекватни и правилни диагностики и лечение, дори и по телефона в почивни дни!
Д-р Матеева по същото време избрах за мой лекар, но на мен рядко ми се налага да я посещавам, за 3 години имам 2-3 посещения при нея, за нищо сериозно, т.е нямам  кой знае какви наблюдения как е като лекар, дано сподели някой с повече контакти с нея, може и да е добър лекар....

# 19
  • Мнения: 0
Здравейте, нова съм тук но ви чета постоянно.  Hug
Терминът ми е на 3.02.2012, но все още не съм избрала педиатър за бебето. Живеем в Борово, искаме да го запишем в 20 поликлиника, но не ми е ясно как точно става. Аз прочетох всичко което намерих, но все е от преди 3 -4 години. Даже не знам дали тези лекари още работят там. От самата поликлиника ми казаха по телефона за Д-р Томов, Д-р Панова, Д-р Шекерова и че имат и други но не ми ги изброиха.
Исках да ви питам и вас, като минали по този път, а и вече с изградени впечатлиния.

Как става връзката с педиатъра? На място ли отивам да се запознаем?
Колко по-рано трябва да се срещна с него?
Какви документи ми трябват и кога ги нося при него?

Ще съм благодарна на всякаква информация с по-прясна дата. Ако пък преценят писалите вече, че ще се повторят в темата, да ми пишат на лични.
Благодаря ви предварително.  Simple Smile Лек ден Simple Smile

# 20
  • Мнения: 0
Здравейте. Малко късно се включвам в темата, но искам да споделя мнението си за д-р Панова от  20 ДКЦ. Сина ми е на 1,7г. От декември миналата година сме при Панова. В началото на януари започна с лека кашлица и хрема - веднага го заведох за преглед при Панова. Тя ни препоръча топли напитки и Стеримар за носа. След два дни детето много се влоши - почти не можеше да диша, и отново на преглед - този път ни изписа сироп за кашлицата, и друг спрей за носа и нурофен ... На следващия ден ни приеха по спешност в белодробната детска болница с много висока температура, в лошо общо състояние, с диагноза остър бронхиолит ... В началото на лятото за три седмици ни изписа 2 антибиотика, като третото разболяване отново ни заведе до болницата - с "остър бронхиолит", като този път вместо сироп за кашлица, беше изписан кларитин - защото според нея "може би е развил алергия към вируса"!!! След изписването ни, детето отново вдигна температура - този път извикахме друг лекар в къщи - според него детето е лекувано погрешно цяло лято, и ни изписа Изопринозин и витамин С - за два дни детето се оправи! За съжаление, преди няколко дни отново се появи хрема, и отново лека кашлица, и отново според Панова - Кларитин и Мукопланат. И разбира се влошаване ... Но този път побързахме с другия лекар, та се надявам да не стигаме до болницата ... Като цяло мнението ми за доктор Панова хич не е добро - за цяла година нито веднъж не уцели диагнозата на детето ми ... май ще я сменям..

# 21
  • Мнения: 1
Аз съм с впечатления, че болшинството пациенти на д-р Панова са много доволни от нея. Пред кабинета няма пенсионери - все деца и млади хора са. Мен ме лекува много години, още когато аз бях дете и съм без оплаквания. Съответно съм възхитен от нея.

Що се отнася до горния пост, си мисля, че просто вашето дете е възможно да има алергия по принцип - и когато е изложено постоянно на въздействие да се разболява с белодробен проблем. Така бях аз в пубертета (през 3 дни бях с бронхити) и точно д-р Панова се сети за такъв проблем. Естествено тя е педиатър и тогава ме насочи към Детската белодробна на Александровска болница. Там доц. Гизова се захвана с мен и за около година приключих с тези истории. Горещо я препоръчвам, ако на някой му се налага. Само че не знам къде работи днес.

Когато / Ако едно дете (а и възрастен индивид) има алергия, педиатъра или джи-пито няма да бъдат в състояние да му помогнат, въпреки доброто си желание, а и опити. Алергиите не са шега работа и също могат да вкарват в гроба. Поради тази причина, за тях в медицината си има отделни специалисти.

Затова бих ви препоръчал малко по-задълбочено да изследвате детето си. Успех!

P.S. Ако някой се интересува - не се записвайте при д-р Йосифова!

# 22
  • Мнения: 0
Споделям впечатлението от д-р Панова, защото след консултация с друг лекар, се назначава друг вид лечение (в повечето случаи без антибиотик), и детето се оправя за 2-3 дни. Ние също сме посещавали въпросната белодробна клиника, за която пишете, и според доц. Гизова, която още работи там, детето ми няма алергия, а цитирам: "Най-вероятно е закъсняло или неправилно лечение на съответното заболяване". ............. В 20 ДКЦ, съм чувала добри отзиви за д-р Чавдарова.

# 23
  • Мнения: 1
Може и да е така.
За доц. Гизова си спомням, че беше напуснала Детската белодробна и отиде в Окръжна болница. Там беше и последния път, когато ме прегледа.
Не знаех да се е върнала обратно в Детската белодробна, но аз отдавна не ходя там - нямам нужда (благодарение на доц.Гизова), а и вече не съм за "детска".

Общи условия

Активация на акаунт