ТИРАМИСУ

  • 57 602
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Извинявам се ... Гостът съм аз Забравих да се логна.. Confused

# 16
  • Мнения: 645
Simple Smile

Последна редакция: вт, 05 юли 2005, 11:19 от Biju1

# 17
  • Мнения: 344
Има и в БГ Савоярди

# 18
  • Мнения: 384
Цитат на: 2 в 1
направих рецептата на Gvendolin и се получи мисля добре, не сложих коняк `щот нямам и не харесвам, но пък сложих уиски, и ...................... Маскарпоне-то можете да замените с две пакетчета крема сирене (аз така направих, в кварталния магазин нямаше нито Маскарпоне, нито Филадлфия - чиста)


Tова е Маскарпонето в същност

Homemade Marscapone Cheese

1 (8 oz) pkg cream cheese (reg not low fat)
1/4 cup heavy whipping cream
2 1/2 TBSP sour cream (not low fat or fat free)

# 19
  • Мнения: 384
Ох, съжалявам. Heavy whipped cream е течна сметана, а sour creama е като изцедено кисело мляко, подобно.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 298
[quote="Krassi]

Tова е Маскарпонето в същност

Homemade Marscapone Cheese

1 (8 oz) pkg cream cheese (reg not low fat)
1/4 cup heavy whipping cream
2 1/2 TBSP sour cream (not low fat or fat free)[/quote]

Добре че помести рецептата, че като видях че в Метро въпросното сирене струва 7,50лв кутийката.... директно си взех две пакетчета крема сирене  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 10 298
Tintiri-mintiri, тирамисуто ти е наистина разкошно!!! Даже и с крема сирене+сметана стана малка фантазия  Laughing  Laughing  Laughing
Мноооооого благодаря за страхотната рецепта!

# 22
  • Мнения: 215
Моля ви, момичета с опит, кажете къде /по дяволите/ сбърках! Cry
Направих, тоест, опитах да направя тирамису по рецептата на Бижу, може да се каже и по тази на Гвендолин, защото са близки, но се провалих при крема, а и не само там...
Крема ми стана мнооого рядък, като боза, щом смесих съставките, макар да разбивах дълго....и правилно.
Питането ми е - сигурно ли е, че Маскарпонето трябва да се разбива, защото на кутията, която купих пишеше, че е готово за консумация, освен това на опаковката на бишкотите/ Савоярди/ беше изписана рециптата на тирамисуто и в нея не пишеше, че се рьзбира, а само- че се смесва с разбитите жълтъци. Маскарпонето, преди да го разбия си беше гъсто като домашно краве сирене....но щом го разбих се разреди...?
На всичко отгоре бях поканила свекърва ми у дома- срам!!!!
 Embarassed
Та- винаги ли се разбива маскарпонето?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 686
Да, разбрква се, заедно с другите съставки, за да стане еднородна сместа за крема. Не знам защо ти е станъл рядък. Вярно е, че става редичък, а не двърд, като маскарпонето, но чак като боза никога не ми е ставал.

# 24
  • Мнения: 215
Ето едно истинско, разкошно, италианско Тирамису.

1. Разбъркайте 3-те жълтъка, 1 супена лъжица от кафето, захарта и 2 супени лъжици от коняка в голяма купа.
2. Бъркайте сместа 2-3 минути с миксер.
3. Прибавете сиренето и разбивайте с миксера 4-5 минути, докато стане еднородна смес.

Тинтири- Минтири, благодаря! Значи, аз разбих с миксер първо Маскарпонето и после добавих вече разбитите жълтъци и бърках.../без миксер/
Сега видях , че по твоята рецепта е трябвало да разбия сиренето чак после, с жълтъците. Не вярвам това да е причината за провала ми, но следващия път, тоест, още в събота- непременно ще последвам рецептата ти...
Може би след около 100 неуспешни опити- ще успея!
И все пак - понеже си тъй любезна, да питам още нещо- колко твърд трябва да ми стане крема, за да разбера, че е правилно приготвен- толкова, че да го мажа с шпатула, или по- редичък- като да го греба с лъжица????

# 25
  • София
  • Мнения: 2 686
Като да го гребеш с лъжица, но в никакъв случай толкова рядък като боза. Успех и пиши после как е станало.

Общи условия

Активация на акаунт