КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС II

  • 64 232
  • 369
  •   1
Отговори
# 105
# 106
  • Мнения: 377
Благодаря cool_witch за таблицата, но не е това. Всъщност не знам дали въобще има това, което търся - критерии за оценяване на решение на дадена задача. Например: за липса на дадена част от доказателство - да речем се отнемат 0.5 от оценката, за неправилна подредба - пак някакви стотни от оценката и т.н. Такива критерии знам, че има за БЕЛ, но дали има за математика не съм сигурна. Просто искам да преценя евентуално за недобрата подредба на доказателствената част от сина ми, колко има право да смъкне от оценката учителката, защото тройка за това според мен си е чисто безобразие!
Все пак благодаря! Тъй като не сме единствените потърпевши предполагам, че ще анулират оценките на децата от това контролно, но ще изчакам решението на директорката.

# 107
  • Мнения: 3 200
Бойчето, сетих се какво търсиш - всяко решено "нещо" колко точки носи.
Дори само написване на формула или правилно начертан чертеж носи точки.
Имах критериите за оценяване преди две години - когато голямата кандидатства, веднага след изпита сметнах каква оценка ще има точно по този начин - питам "това направила ли си в тази задача...".
Ще потърся довечера в къщи дали съм запазила файла.

# 108
  • Мнения: 377
Да cool_witch нещо такова!  Laughing Ако си го запазила и ми го пратиш ще ти бъда много благодарна! thumbsup

# 109
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Според мен Бойчето търси не това ,което й предлагаш Уич...На нея не й трябва то изпит ,а по принцип...Ама аз се чудя какво значи грешно подредено доказателство?Нещо или си го доказал или не си...Примерно при еднаквите триъгалници дали ще пишеш първо съответно равните страни или съответно раните ъгли няма значение и си е вярно ,стига накрая да не се обърка признака.Или ако от три работи които ти доказват еднаквост на триъгълници си написал две вярно пък третото е някаква измишльотина естествено ,че доказателството не  е вярно.Не взимам ничия страна ,защото съм попадала на родители ,които ми казват как да не е вярно доказателството виж детето го е доказало-пък то няма нищо вярно,а съм попадала и на учители които пък се заяждат при доказателството дали е изписано примерно първо страна съответно равна на страна или ъгъл съответно равен на ъгъл...Потърсете мнението и на оше един учител и тогава вижте...

# 110
  • Мнения: 377
Здравей svetlaem! Верни са му на детето доказателствата - и двамата с мъжа ми сме инженери и все дотолкова можем да преценим  Laughing, обаче вместо да напише "По теорема еди какво си", той е написал цялата теорема, знакът за следователно го е написал на същия ред, а не на нов отдолу, вместо да напише 2.х, той е написал х.2 и т.н. Да не изреждам повече! Съгласна съм, че не е издържано от гледна точка на правилата в математиката, но все пак ... това със сигурност не прави тройка! А що се отнася до още едно мнение на учител, вече предоставихме контролното на ръководството на училището, така че те със сигурност ще поискат мнение и да другите математици в училище! Ще очакваме резултата след ваканцията!
А сега  пожелавам на всички ви весели празници! santa2

# 111
  • у дома
  • Мнения: 7 146
Е,това си е чисто заяждане тогава...И на мен ми се случвало да го срещна-не много често,но да случвало ми се е ....Ама се успокой,изпита е във вид на тест и КАК точно ще го реши детето никой не го интересува-важното е да загради верния отговор.Една година имах дете,дето ми идваше на уроци,в никакъв случай не беше за 6,но за 5 да...Учителката разбра,че ходи на уроци и му писа 4.Детенце много плака ,родителите и аз го успокоявахме ,аз даже успях да го мобилизирам да покаже всичко на което е способно и на изпита си изкара и му стигна точно за първото му желание...

# 112
  • Мнения: 377
Мерси за добрите слова svetlaem!  Simple Smile Знам, че теста е нещо съвсем различно, но просто ме е яд, че вместо да амбицират децата да полагат повече усилия и да ги насочват, някои учители просто си изкарват на тях проблемите! А и все пак оценката по математиката от дипломата е балообразуваща и не е без значение дали ще е 4 или 6! А как да изкара 6 детето като го "наказват" по този начин?!
Така или иначе аз имам непоколебимо мнение по въпроса - Няма нищо по-важно от това детето ми да е живо и здраво! Преди 2 години претърпя операция - за това време не искам да си спомням! Какви мисли са ми минали през главата всички можете да се досетите! За това -всякакви изпити и кандидатствания са на второ място! Не смятам да го травмирам заради някакви оценки в училище (особено като виждам, че си учи!). Непрекъснато му повтарям, че е умен и ще се справи, че вярвам в него и в способностите му и че просто трябва да положи маааааалко усилие!  Grinning

# 113
  • Мнения: 3 200
Здравейте, момичета!
Тъкмо щях да обяснявам на Бойчето, че това, което търси не може да го намери "по принцип", но  гледам, че svetlaem ме е изпреварила.
Намерих указанията за оценяване на задачите от изпита преди две години, но те са за конкретните задачи, не важат за всяко оценяване, още по-малко за училище.
И за да не съм голословна, ще пусна задачите и указанията към тях:


Последна редакция: пт, 21 дек 2007, 17:13 от cool_witch

# 114
  • Мнения: 3 200
Честита Коледа на всички нас - мами и седмокласници!

Пожелавам от сърце здрави нерви и търпение за майките, много късмет и самообладание за дечица и желаното училище за всички!

# 115
  • Мнения: 118
 Shocked Абе от тук колко майки искат децата им да кандидатстват  в НПМГ?И с какво по точно? Thinking

# 116
  • Мнения: 4 447
Честита Коледа!
Много здраве и успехи за нашите деца и семейства!
Shocked Абе от тук колко майки искат децата им да кандидатстват  в НПМГ?И с какво по точно? Thinking
Моят син.
Аз ли нещо пак съм изпуснала...  newsm78 Кандидатстването там е като в другите училища - БЕЛ и математика.

# 117
  • Мнения: 3 740
Аз ли нещо пак съм изпуснала...  newsm78 Кандидатстването там е като в другите училища - БЕЛ и математика.

Не, в НПМГ се кандидатства с отделен изпит по математика и изпит по специалността, която детето е избрало - математика, химия, биология, физика или география.
Влез в сайта на училището. Wink

# 118
  • Мнения: 3 200
Честита Коледа!
Много здраве и успехи за нашите деца и семейства!
Shocked Абе от тук колко майки искат децата им да кандидатстват  в НПМГ?И с какво по точно? Thinking
Моят син.
Аз ли нещо пак съм изпуснала...  newsm78 Кандидатстването там е като в другите училища - БЕЛ и математика.
камъче, в голяма грешка си - в НПМГ се кандидатства с изпит по математика + изпит по профилирания предмет (математика, биология, химия, география, физика).
Не се държи изпит по БЕЛ!!!
Изпитите са отделни, организират се и се провеждат от самото училище и са следнационалните изпити по БЕЛ и математика.
Има възможност да се влезе без изпит по профилиращ предмет - ако е детето е изкарало определен брой точки на втори кръг на олимпиада, но първият изпит по математика го държат абсолютно всички кандидати.

# 119
  • Мнения: 4 447
Благодаря  Hug
Това само говори колко съм го оставила да се оправя сам. Shocked
Нашата частна учителка по математика вече няма да е учителка и няма да ни преподава. След НГ започваме курс в НПМГ, но не сме ходили, а само говорих по телефона. Вееоятно щях да се светна по някое време.
Аз и друг път съм казвала, че не съм много в течение.
Отивам да се запозная със сайта на НПМГ.
Благодаря ви момичета!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт