КАНДИДАТСТВАНЕ СЛЕД 7 КЛАС II

  • 64 296
  • 369
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 993
Момичета, къде се загубихте?

Ние броим дните до ваканцията, през която уж ще почиваме, но домашните за всеки ден ще са за минимум 4 астрономически часа Cry

# 61
  • Мнения: 3 479
Момичета, къде се загубихте?

Ние броим дните до ваканцията, през която уж ще почиваме, но домашните за всеки ден ще са за минимум 4 астрономически часа Cry

Ох, корекция
Понеже бързах и не прочетох правилно.
Хм, Петър със сигурност няма да отдели толкова време на домашните през ваканцията. Той сега им отделя минимално внимание, пък като го заведем на почивка едва ли ще е твърде ентусиазиран в писането им.

Последна редакция: вт, 11 дек 2007, 10:22 от Галче

# 62
  • Мнения: 4 447
През ваканцията - пълна почивка. Наистина. Едва ли ще научи нещо кой знае какво, само ще гледа да отбие номера. Вярвам в него, той ще се справи и без да му вадя душата. Laughing

# 63
  • Мнения: 1 210
Хайде и аз тук с ново именце  Grinning
Позачитам ви, но нямам много време напоследък за писане. Що се отнася до ваканцията, смятам да се потруди девойката повечко до Нова година, пък след това само да се пляска - плюска- плиска и цамбурка и пързулка  newsm62 Дано обаче се справи, всичко зависи от обема на домашните в школата.

# 64
  • Мнения: 2 993

Ох, корекция
Понеже бързах и не прочетох правилно.
Хм, Петър със сигурност няма да отдели толкова време на домашните през ваканцията. Той сега им отделя минимално внимание, пък като го заведем на почивка едва ли ще е твърде ентусиазиран в писането им.

Така си мислиш, че няма да отделя време. Иванов добре ще ги уведоми какви ще са последствияа за ненаписани домашниДомашните, които ще им дадат ще им отнемат минимум по толкова часове. А като се спомня аз какви екшъни имах заради 6 изпуснати примера по математика от общо 300, които бяха дали за лятото, не искам да си помислям сега какво ще бъде за пропуснати домашни

# 65
Никаква почивка за моя син, ще учи по български, ще решава задачи по математика, ще се подготвя за класни...проспа цял 6-ти клас сега ще трябва да наваксва #Crazy

# 66
  • Мнения: 3 479

Ох, корекция
Понеже бързах и не прочетох правилно.
Хм, Петър със сигурност няма да отдели толкова време на домашните през ваканцията. Той сега им отделя минимално внимание, пък като го заведем на почивка едва ли ще е твърде ентусиазиран в писането им.

Така си мислиш, че няма да отделя време. Иванов добре ще ги уведоми какви ще са последствияа за ненаписани домашниДомашните, които ще им дадат ще им отнемат минимум по толкова часове. А като се спомня аз какви екшъни имах заради 6 изпуснати примера по математика от общо 300, които бяха дали за лятото, не искам да си помислям сега какво ще бъде за пропуснати домашни

Ако Иванов най-после успее да стресне с нещо моят калпазанин, ще бъда мнооооооого щастлива smile3521

# 67
  • Мнения: 2 993
Галче,
Замисли се колко време липсвате в списъка за БЕЗ домашни! Та това си е сериозен напредък.
В събота ходих в у-щето, от разговорите там подразбирам, че са единици момчетата, които не създават проблеми с ученето  Sad  newsm78
А и ние , въпреки че виждам колко усилия полага детето, си имаме и спадове и успехи. Натоварването им е доста сериозно. А и с този немски... #Crazy

Така както им следя материала, спрямо миналогодишните седмокласници, мисля, че се движим с добри темпове. Ако не се лъжа, първия пробен изпит миналата година беше през януари, а ние вече ги почнахме. Надявам се, че приключихме с тежката част- затвърждаване на основните знания и скоро трябва да почнат само тренировки на тестове.

# 68
  • Мнения: 2 993
Явче мравче,

беше писала, че можеш да споделиш мнение за Немската от първа ръка. Ще ми е много полезно. Това е едно от местата, към които сме се насочили.

# 69
  • Мнения: 3 479
Галче,
Замисли се колко време липсвате в списъка за БЕЗ домашни! Та това си е сериозен напредък.
В събота ходих в у-щето, от разговорите там подразбирам, че са единици момчетата, които не създават проблеми с ученето  Sad  newsm78
А и ние , въпреки че виждам колко усилия полага детето, си имаме и спадове и успехи. Натоварването им е доста сериозно. А и с този немски... #Crazy

Така както им следя материала, спрямо миналогодишните седмокласници, мисля, че се движим с добри темпове. Ако не се лъжа, първия пробен изпит миналата година беше през януари, а ние вече ги почнахме. Надявам се, че приключихме с тежката част- затвърждаване на основните знания и скоро трябва да почнат само тренировки на тестове.


Рос, за домашните си съвсем права.  Laughing Старая се да го насърчавам, обаче много се притеснявам, че пропуснахме основата.  ooooh! За момчетата и нежеланието им да учат и аз знам. Моето дете хич не се натоварва, честно ти казвам.  Sad Доколкото разбрах от Пепи в четвърта група, където е той май няма момичета. За пета не знам. За немския Пепи каза, че вече започва да му харесва Rolling Eyes Даже се хвали, че госпожата е доволна от него. Какво е истинското положение обаче не знам, защото продължаваме да имаме проблем със справките. Няколко пъти говорих с Рикова, вкл. днес ок. 10 часа. Обеща до утре всичко да е оправено. Ако не е ще имам сериозен разговор с Иванов Crossing Arms
А пък аз не съм стъпвала в училище newsm78 Трябва ли да ходя, за да се осведомявам за нещата детайлно? Мислех, че каквото трябва като информация всичко е на сайта, а пък като е по-сериозно положението Иванов ми се обажда. Ти защо ходиш?

# 70
  • София
  • Мнения: 1 280
Явче мравче,
беше писала, че можеш да споделиш мнение за Немската от първа ръка. Ще ми е много полезно. Това е едно от местата, към които сме се насочили.
Привет, rosss-ка и компания!
Разбира се, че ще споделя всичко, което ви вълнува!
Моят син е в лайстунг паралелките. Избрахме Немската точно заради тези паралелки, които дават възможност да се учи в елитни университети в Германия, които нямат квоти за чужденци. А единствено и само тези 2 паралелки в това училище (91 НЕГ) дават дипломи, като на германците. Истина е обаче, че и в тези паралелки се учи несравнимо повече отколкото в другите и се завършва със седем матури. Да споделя и нещо, което не е на добро ниво в Немската - математиката, определено има какво да се желае още, но все пак имайте предвид, че ние идваме от СМГ. Според родителите на другите деца математиката им е ужасно сложна и трудна, но според мен нивото не е високо.
Питайте всичко, което ви вълнува - на разположение съм!

# 71
  • Мнения: 2 993
Благодаря ,Явче Мравче, за изчерпателната инфо  Hug

Проверявала ли си дали елитните университети в Германия не изискват и профилиране в последните години на обучението / например засиено обучение по математика или други предмети в зависимост от специалността, за която кандидатства/.
Питам защото например във Франция Гранд Екол университетите го изискват и се чудя как ще стане езикова гимназия, а ако се наложи как ще се справим с профилирането, което изискват някой университети.
Все още не мога да преценя кое е по-добро. Езикова гимназия или например СМГ +Гъоте институт

# 72
  • София
  • Мнения: 1 280
Роска, лайстунг паралелките се водят с математически профил, даже тази година на изпита за лайстунг са имали и някакъв математически тест, защото германците не търпят ниско ниво на математиката. Ние също имахме голяма дилема СМГ срещу Немската, защото той беше и в отбора на СМГ и ходеше по състезания, но все пак избрахме Немската, заради планираната (засега) медицина в Хайделберг  Laughing Мисля, че съм го споменвала вече, но пак ще натъртя - пари за частни уроци и учители не давам - така 4е и това е фактор - излиза ни евтино, но детето си го бива - щрака му мозъчето(не че е мое  Laughing)
Като беше седми клас в СМГ бяхме решили, че ще кандидатства навсякъде. Явно са коментирали в училище кой, какво и къде та няколко деца групово го помолиха да не кандидатства в Американския колеж, защото ги конкурирал много сериозно, а нямал намерение да се записва  Laughing нещо там с таксите щял да ги прецака, като се класира, а не се запише само щял да "изяде" място с ниска такса.
Хубавичко си поговорете у дома какво планирате за после, защото като изкара детето две 6-ци ще се чудите като нас кое да пишете на 1-во място  Wink

# 73
  • Мнения: 2 993
Искрено благодаря,  newsm51
поуспокоих се, защото и ние сме с любов към математиката

 Praynig И чул те Господ за двете 6-ци

Но първо ще ни трябват шейсетина процента за АК  Praynig Praynig Praynig, защото това е , за което тя мечтае , без да е насаждано от мен. А аз се Моля мечтите й да се сбъдват, за да е щастлива и удовлетворена от труда си

# 74
  • Мнения: 3 479
Току що се сетих да погледна за нещо в сайта на Американския Колеж и видях, че субсидираната такса вече е 2700 Евро, пълната си е същата, засега.

Общи условия

Активация на акаунт