Бебета ЮНИ - 6

  • 11 607
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 33
jasena, честит рожден ден! Много усмивки пред днешния ден и през цялата бременност! А през юни и едно здраво хубаво бебе!  newsm59

offioly, и ние сме от кандидатите за гарсониера в Ст. град към БАН с надежда за нещо по-широкичко за бебето, но към момента ни увериха, че нямаме шанс, просто защото нямало гарсониери Simple Smile

Трънче, и аз се надявам да намерим някакво по-широко жилище, поне със стая и по-голяма кухня с легло, за да може майка ми да идва от време на време в София, за да помага за бебето.
На тавана наистина не е работа, защото освен липсата на асансьор, ами и нямам къде да простирам дрешките, а с бебето това ще се налага всеки ден!  Confused

По въпроса за майчинството в БГ, тук въпреки че ти дават 90% от заплатата 9 месеца за майчинство, то нали се сещаш, че едва ли има и 10% от работодателите, които да осигуряват служителите си на пълните им заплати.
Моят шеф например ме осигурява на 220 лв, като се сългаси да ми вдигне осигуровките за още 100 лв и аз сама за още 100 да се осигурявам. Поради тази причина ще ми се наложи въпреки дългото майчинство да продължа да работя.

Да не говорим, че въпреки всички стимули в БГ, които може да ти се виждат примамливи и въпреки "бума" на бебета в последните години, пак оставаме на последно място в Европа по раждаемост... Simple Smile То всъщност затова са и тези стимули де. Този факт е достатъчно показателен за това, че условията в БГ или гонят младите, или им възпират желанието да стават родители.

Ето тук повече по темата: http://news.ibox.bg/news/id_633944551

Но така или иначе и нашите родители и техните са се справяли при далеч по-лоши условия. Но като свикнахме все да се сравняваме с тези, които са по-добре. Simple Smile
Да не се уливам все пак с философстване, защото така или иначе вярвам, че дойде ли бебето, всичко при всички ни ще се подреди Wink

Междудругото, Трънче, имам приятелка точно в твоето положение, която много се изнерви при отглеждането на първото си бебе - в двустайното им жилище в САЩ - дойде свекърва й (американка), а после и майка й от БГ. Сега си купиха по-голяма къща, в която отново всички са накуп, а тя вече чака второ бебе Simple Smile И въобще на моменти много й идва присъствието на родителското тяло...

# 16
  • Мнения: 256
Честит Рожден Ден, Jasena! Много, много щастие ти желая!!!!!


                        bigdance2 newsm18 Tada  ura

                                                newsm59
А относно въпроса ти от предната тема Simple Smile става с дума за къпане и обличане на бебчо; уроци по кърмене и видове контракции. Всички срещи са в Мис Каприз на "Коста Лулчев". Повече инфо има тук http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1139/ . За видовете контракции на 100 % искам да отида, знам че е много рано, но искам да знам отсега, а всяка беседа е само 2лв. Мисля че ще е хубаво най-накрая и да се видим с майчетата  поне в София, въпреки че "9 месеца" ходят навсякъде в България, така че и другите майчета ще имат повод да се видят

# 17
  • Мнения: 256
Ей, знаете ли че вече сме 86 мами, ако не съм объркала броенето!!!!

Колко много дебели коремчета  preggo

# 18
  • Мнения: 17
Честит рожден ден, Jasena!!!  balloon balloon balloon newsm59 Tada
Много, много късмет, усмивки, здраво и прекрасно бебенце през юни!   bouquet

MeryLu, искам още веднъж да ти благодаря и да те поздравя за чудесното водене на темичките!  Hug За мен също бе удоволствие да го правя, но просто физически не мога да се вложа във времето, с което разполагам за да успея с хилядите неща, които се опитвам да върша и работя едновременно!  ooooh!
Момичета, аз също мисля, живот и здраве чак към 7-8 месец да купим първите най-необходими неща за бебо!  Hug
Албумчето ни е станало много сладко!   bouquet Качих и аз една снимчица  Laughing, довечера у дома ще кача още някоя на мен и моят прекрасен съпруг!  txtloves Снимките от сватбите ви са страхотни! Просто супеееееееееееееер!  thumbsup Ние за съжаление нямаме дигитални снимки от сватбата - тя беше преди точно 10 години  Laughing и имаме само снимчици с обикновен фотоапарат, които са на хартия!  Thinking Тази година по повод 10-годишнината от сватбата ни искахме да направим нова сватба с най-близките приятели, но поради непредвидени обстоятелства направихме само купон у дома - нещо като мини-сватба.   Gift  ura Беше супер, приятелите ни бяха много изненадани, тъй като ние ги посрещнахме официално - съпругът ми по костюм, а аз цялата в бяло!  Hug Бяхме поставили сватбена бяла украса в целия апартамент. Бе наистина много хубаво отбелязване на 10-годишнината ни. newsm68

Желая ви усмихнат и лек ден!   bouquet

# 19
  • Мнения: 1 404
Честит рожден ден,Jasena!!!  Пожелавам ти много щастие и красиви мигове през идните месеци!
Аз днес си пуснах изследванията за токсоплазмоза-за стара и нова инфекция,резултатите ще са готови другата седмица.Напълняла съм 2 кг и съм малко разочарована от себе си,уж си бях обещала тая бременност да внимавам,че първата бях 26 кг отгоре,ама пусти апетит.Надявам се като започна отново заниманията си с йога кантара да замлъкне най-сетне Mr. Green
Хубав ден на всички и много усмивки!

# 20
  • Мнения: 194
Привет, момичета  Hug

jasena, Честит Рожден Ден!  bdbaloni   Пожелавам ти леко бременеене и красиво бебче през юни!   ylinfant

За фолиевата киселина... аз още пия, защото лекарят ми каза до края на 12 г.с. Значи още малко остава.

Пожелавам хубав ден на всички  Hug

# 21
  • Мнения: 1
Честит рожден ден, jasena ! nbirthday
С пожелания за лека бременност много любов и едно хубаво и послушно бебе!

# 22
  • Мнения: 13
jasena, честит рожден ден и от мен!!! Да си жива и здрава, винаги усмихната, обградена от много и верни приятели!!! И мъжа ти да те слуша много  Wink. След това разбира се идва бебчо - да е едно прекрасно спокойно бебче, да те радва много!!!

# 23
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Здравейте, момичета!

jasena, честит рожден ден! Много здраве, късмет, любов и здраво бебче юни месец!




За дрешките и нещата, които са нужни в първите дни след раждането - с Ивайло не купувах предварително. Много ме беше яд, защото и количката и дрешките и др. неща ги купува съпругът ми, майка ми и сестра ми. Не че не се бяха справили, но пък друго си е ти да обикаляш магазините и да разглеждаш тези сладки дрешки. Всъщност бяхме обиколили повечето магазини и аз бях дала наставления какво искам да купят за изписването. Спомням си, че категорично бях забранила комплектът за изписване да бъде с дантелки. И милата ми майка обикаляла къде ли не докато намери нещо, което да не е с дантелки Grinning. Бях дала наставления за шишетата, каква марка да са. Количка също знаех с какви гуми да бъде и така. Сега знам, че първото нещо, което ще гледам на количката е да бъде с висока дръжка, защото първата количка на Ивайло беше много хубава, но пък ми беше толкова неудобна - трябваше леко да се прегърбвам, за да я бутам.

Креватчето, което все още се ползва от Ивайло  Mr. Green беше втора /ако не и трета употреба/ - било е на мъж ми, после го е ползвала сестра му, а сега и Ивайло  Embarassed. Ама още е здраво, де! Но искренно се надявам да си купим ново до юни...

elly24, бебето задължително се записва при педиатър, така че, ако твоят личен лекар е педиатър, спокойно можеш да го запишеш при него. Но иначе лекарят на бебчо е лично твой избор и в никакъв случай не се записва по "служебен път"  Laughing! Да, и записването става доста преди самото раждане. В болницата те питат кой е личният лекар на детето и го записват в картона...

Ох, гледам сте захванали и болната ми тема - за майчинството! Какво да ви кажа, осигуряват ме на 190 лв. /смятам, смятам, ама деведесетте процента на тази сума никак не ме радват  Shocked/ и въобще незнам как ще я карам...

Meg_H, чудя се, при положение, че работодателят ти е съгласен да те осигурява на по-висока сума, нямаш ли право на болничен за по-дълъг период? Това едно от условията на шефа ти ли е? newsm78

maristuta, интересна сватба сте имали, прилича ми на моята, която правихме преди 3 години.

Bili, съчувствам ти, миличка! Много е неприятно още в първите месеци да качваш килограми. Аз напоследък също много съм се разяла и това въобще не ми харесва. Гледам поне през деня да хапвам по някоя и друга ябълка, че да не ми стърже толкова стомаха. И аз смятам да започна с йога, така че ще се обръщам към теб, когато дойде времето!

# 24
  • Мнения: 176
Добро утро!

Jasena, честит рожден ден! Нека следващата година е най-спокойната и най-много радост и усмивки да ти носи!

MeryLu, и от мен едно голямо благодаря за темичката   bouquet! И аз като човек без никакво време много оценям че се занимаваш!

MegH, ох, то въпроса с това на колко те осигуряват е съвсем друга работа.  Tired (Както и въпроса със заплатите по принцип.) Не мога да разбера как на толкова работодатели им е разминава по този начин да тъпчат закона. Няма ли интитуции в които да се внасят оплаквания? Но друг е въпроса че на много хора им отърва да ги осигуряват на по-малко, а да взимат повече в брой... само като дойде време да се възползва човек от тези осигуровки се усеща. Навремето като работех в България ме осигуряваха върху цялата ми заплата - еми, много тъпо ми беше. Плащах близо 400 лева месечно и определено ако ми бяха казали ще те осигуряваме на 120 (някъде толкова беше тогава), пък ти даваме 200 лева отгоре -- ми много ясно какво щях да избера...

Абе, пак се разфилософствах и аз.

За неща за бебчо, определено предварително ще купуваме - избора е толкова голям и магазините толкова много, че не знам дори как ще изберем. Май само количка знам каква искам, благодарение на добри отзиви на други Амер. мами. Кошара дори не знам къде физически ще сложим, даже мислех да питам мамите с деца - според вас с един такъв вид легълце (цък тука) би ли свършило работа, и евентуално за колко време? Кога бебетата започват да се обръщат, да стават - с други думи, да падат от подобен вид ниски легла?

# 25
  • Мнения: 389
Добре дошла Rapuntzell  и лека бременност  Hug.

Jasena, честит рожден ден   bouquet!

И аз незнам как ще я "къдрим" като се роди бебчо, но ще се справим, сигурна съм  Grinning.
Сами сме тук, майките ни най-много да дойдат за по един месец ( или по-малко).
Майчинството тук е 4 месеца, след което трябва да се върнеш на работа и после,... незнам  Thinking. Няма да се обременявам сега с тези мисли. ще стане най-доброто, което трябва да стане.
В момента даже сме в основен ремонт на апартамента, който е и ще продължи още няколко месеца, но и той ще се завърши навреме и всичко ще се подреди.
Трябва да сме оптимисти все пак Mr. Green.

Някои ще си прави ли изследване за синдома на Даун?

# 26
  • Мнения: 13
аз също мисля да купя нещата преди да се появи бебчо на бял свят. То после ще е такава какафония и не се знае кой какво ще направи. А и мисля че е напълно ненужно създавано напрежение - нещата които спокойно можеш да купиш за един (примерно) месец и да се наслаждаваш на всяко едно от тях, ако оставиш за след раждането ще се превърне в див маратон тип "къде по-напред да отидем и какво по-напред да купим". За успокоение на по-традиционалистите може да оставим нещо и за след раждането да се купи Grinning

# 27
  • Мнения: 33
MiRa_55, живот и здраве, надявам се да мога да работя през цялата си бременност, защото и да имам право на по-дълъг болничен, не бих желала да го ползвам, защото така майчинството ми ще се изчисли върху дните, в които съм работила, т.е. тези, през които съм осигурявана на 220 лв.
Но аз пак съм благодарна на шефа си и за минималното увеличение - като знам на старата ми работа (аз съм редактор), една колежка - репортер забременя и беше на изпитателен 6 месечен трудов договор. Въпреки че в най-големите жеги и блъсканици търчеше да отразява събития и си работеше добре, шефът не й поднови договора, защото е бременна! Дори след като тя го помоли просто да я остави на работа и сама да си внася осигуровките!

Тръгна си много обидена!

И как не! За съжаление това е полжението в БГ.

Трънче, проблемът в БГ е не в работодателите, а в тези, които им позовляват да не плащат пълни осигуровки и данъци! Естествено, че всеки, който знае, че няма да бъде санкциониран за "спестяване" от данъци и осигуровки, ще го прави! Въпросът е, че дори и да се оплачеш в някоя от тия институции, най-много шефът ти да даде подкуп, а теб да уволни. Ако въобще институцията реши да си мръдне пръста. Ако го направи добронамерено, ще е нещо показно за пред ЕС Wink Но то и това рядко се случва!

Затова пък самите управници от висотата на своята власт най-непукистки и най-грандомански потъпкват един след друг законите на България!

От такива лекета ли да поискаш подкрепа за търсене на нечии отговорности?!

Но това наистина не е тема за нашия форум и занапред обещавам да не се впускам в излишни коментари. Покрай работата ми, като че ли свързана основно с опознаване на недъзите в нашето мило общество и безпомощност в борбата срещу тях, се вълнувам повече от нужното за състоянието ми в момента...

Така че усмивки и само хубави мисли на всички ви (същото си пожелавам и на мен)! Бебета ни и без това не се интересуват нито от осигуровки, нито от това колко и как ни заплащат труда! Wink

# 28
  • Мнения: 389
Незнам защо никoй не ме забелязва  Rolling Eyes

Някой  прави ли/ще си прави ли изследвания за синдрома на Даун?

Не че има значение, но вече се чувствам тъпо. Все едно сама си говоря  Tired.

# 29
  • Мнения: 33
от толкова плямпане пропуснах да кажа, че всички батковци и каки на бъдещите мъничета са много сладки Simple Smile да са живи и здрави! newsm10

Vivian аз мисля да ида на 3д ехограф около 20 седмица, но не помня тогава прегледът дали включва и това изследване?!

Общи условия

Активация на акаунт