МАЙско бебче, я ритни, да зарадваш мама ти!

  • 15 299
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 84
Здравей ВИЛИ,добре дошла.
Писахме вече за ритането,то и затова темичката сега се казва така.Някой усещат други не.Индивидуално е

Все се въртят термините 14 или 15 май. Много ми се иска майска мама с термин 13.05 .Аз съм родена тогава и ми е много мила датата   Two Hearts  Kissing Heart Two Hearts

# 256
  • Мнения: 559
Момичета какво става с Люта чушка? Нещо не пише. Някой знае ли нещо?

# 257
  • Мнения: 728
vili2001bg, добре дошла при нас  Hug


Bubche, тоз твоя лекар много специален бе, да не може да те претегли и измери  Shocked. Между другото мен на ЖК винаги лекарката ме тегли, мери кръвно, корем и т.н.

# 258
  • София
  • Мнения: 448
Вили,добре дошла и лека бременност!
Bubche,не знам вече колко добри лекари останаха.Всеки ден чувам абсурди.Моят лекар по ЖК ме претупва за 2-3 мин,но ме вика много често и винаги ме гледа на видеозон.Ще кажете,че това е добре,ама аз не виждам смисъл.Все ми казва,че съм 2 седмици напред,че всичко е наред,а като отида на специалист ми се вижда отлепването на плацентата,контракциите.Какъв е смисълът да  ходя всяка седмица,ама нали после ще ми пуска пак изследвания,талона за раждане и т.н.

# 259
  • София
  • Мнения: 376
И мен ме е налегнала една хормонална депресия, от дребни неща се впечатлявам и си поплаквам, мрънкам за щяло и нещяло, ама няма начин това си е част от бремеността Rolling Eyes, не пиша защото няма нищо ново при мене, само си ви чета у се радвам Grinning
mu6muro4е, честити сини гащички, ние ще видим нашите живот и здраве на 27.12, тогава ще ходим на фетална във фемина Wink
Bubche , не се впечатлявай, и моята док по ЗК ме претупва, даже последния път нито ме мери нито нищо  #Crazy, само гледахме бебо на ехограф.Затова за съжаление само на частно, е най добре  Thinking
Усещам леки пробождания и потупвания ама дали са от бебо или матката ми продължава да се разтяга незнам newsm78
Поздрави на всички майчета Hug

# 260
Знаете ли момичета, като чета си мисля някои не са доволни от лекарите си. Не знам да ли това ще ви успокои, но искам да ви кажа, че и в чужбина картинката не е по-различна. На мен ми е първа бременност, не знам какво да очаквам, тук в Швейцария са внимателни,но пак имам 4уството, 4е ме претупват все на бързо......Не знам ние ли сме по-чувствителни, все пак става в-с за наште деца, а за тях е обикновен работен ден.

# 261
Има ли други мами около моята дата, които все още не са усетили бебо? Аз ве4е се притеснявам. А тук ни викат само веднъж на 5 седмици, ина4е не може  Cry, само по спешност....И представете си какво ми е 4акайки да минат тези седмици. Но съм решила да раждам в БГ.

# 262
  • Мнения: 158
бубе,ужасна ситуация,но поне си се видяла с бебка и всичко е наред,та за останалото сега не се ядосвай излишно.
и моят доктор последният път чакаше сестрата да дойде но лично ми измери кръвното и ме тегли ,докато ме гледаше на ехографа влезе и сестрата,но в общи линии чакаш цял месец да си видиш бебчето,а накрая за 5минути минал прегледа,чувстваш се претупан някак си.
онче ,нали знаеш,че термините са нещо относително,та аз съм сигурна,че някоя мама ще превари или позакъснее и все ще има бебече с твойта датичка Laughing,толкова много майски мамчета сме,,,аааа гледам,че и близначета ще имаме Wink

# 263
  • Мнения: 84
vili2001bg ,коя седмица си? Сложи си линийка с бебока. Всичко с усещането е индивидуално.
Аз пък сега си мисля дали не усещам някакви газове?.Не знам,още са малки бебоците има време да ни ритат по цели нощи.

maminka_sladinka ,права си за термините и че всеки може да роди на тази дата.Исках да кажа че нямаме официален запис на първа страничка.

Да ви се похваля.Купих си панталон официален с ластик горе.И то съвсем случайно го намерих на кварталния пазар.Загледах се в панталоните,стана на въпрос че няма да са ми удобни че съм бременна и жената ми извади 4-5 модела с ластик от двете страни. СУПЕР

# 264
  • Мнения: 48
Здравейте майски мамчета  Simple Smile
И аз да се запиша за новата ни темичка, въпреки че вече не е толкова новичка.
Много ми е приятно, че Ви има всички Вас и когато имам време винаги влизам за да прочета нови неща. Лека и успешна временност на всички ви желая , изпълнена с много трепети в очакване на появата на БЕБЧО.  newsm51

# 265
  • Мнения: 332
Вили, добре дошла и от мен.
Освен че е индивидуално, да допълня, че първото ритане се усеща между 16 и 22 седмица. Т.е. има и +/- някоя друга седмица на този интервал също. Та това , че не го усещаш изобщо не е притеснително. Сега си, ако не се лъжа около 19 г.с. нали? Има време, а и съвсем скоро ще те изненада някое сладко ритниче.

maminka_sladinka сигурно си била много сладка в магазина при силния ритник отвътре. Това ще да е плувец, или футболист...Simple Smile

# 266
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Отбийте се и до ТCM магазините.
Къде се намират тези магазини?

# 267
  • Мнения: 14
Здравейте,
при мен нищо ново, но следя темичките редовно  Heart Eyes
Аз бебето го усещам от 2 седмици вече, но напоследък доста често.

И аз като някои от вас съм станала супер раздразнителна, но вкъщи гледам да се сдържам и да се усмихвам повече. Обаче иначе само някой да ми каже нещо накриво или да не схване бързо какво му говоря... #2gunfire
Вчера 1 клиент дрънчеше с ключовете и му казах да спре, защото ме дразни и ми пречи да мисля  #Crazy Още не съм почнала да рева на филми, обаче като се ударя някъде съм като бебе  Cry
Е, това е, работния ден за мен приключи  newsm44

# 268
  • Мнения: 158
алекси май ще е в женски род,дано не е футболиска наистина newsm62
знаете ли ,че за зодията телец казват,че са много инати деца и наистина имам две приятелки с телчета едното момче,а др момиче и двечките са страшни инатчета,нооо сладурчета невъобразими,не че вярвам толкова в зодии,но така за коментара

# 269
  • Мнения: 17
Здравейте, момичета
аз днес бях на фетална при д-р Томова в МЦ София.Много съм доволна. Прегледа продължи около 30 мин. Прегледа всичко на бебо супер подробно - като започна от мозъка, мозъчните полукълба, черепа, прешлените на гръбнака, лицето, нослето, брои пръстчета на ръчички и краченца, специално внимание отдели на сърцето - камери, кръвоток.... Абе, какво да кажа, щом разгледа дори бъбреците и бъбречните легенчета и видя, че пикочния мехур на бебо е пълен, т.е. отделителната му система работи О.К. Докторката е много мила и любезна, обяснява много подробно и отговаря на всички въпроси. Много се успокоих, че всичко с бебчо е наред. А, и освен всичко друго ясно и отчетливо Томова ни показа пишката. Явно тати с право избра сините гащи за линийката. Е само каката май предпочиташе сестричка, ама ...
Та накратко преди известно време някой питаше за впечатления от д-р Томова, сега от личен опит мога да я препоръчам.
Това е най-новото около нас.
Приятна вечер и почивка на всички майчета!

Общи условия

Активация на акаунт