МАЙско бебче, я ритни, да зарадваш мама ти!

  • 15 332
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 121
Добро утро!

Честит рожден ден, Alabala! Желая ти  много, много здраве, щастие и хубави моменти.   bouquet


На всички  останали пожелавам  спокоен и  възможно най - кратък петък:)


# 76
  • Мнения: 50
 и на мен ми излязоха резултатите от БХС всичко е в норма без това - S-b-hCG норма /6,85-34,25/, резултат 36,2 ng/ml - казаха ми да не се притеснявам,понеже било много малко отклонението, но как да не се като не е в нормата. напоследак само изследвания сънувам чак..
а за името - живот и здраве бебчо с името си ще дойде/6.05/

# 77
  • Варна
  • Мнения: 43
С живот и здраве бог да те дари!
Красива и чиста да бъде съдбата ти!
В очите ти да греят слънчеви лъчи
и да те направи най-щастлива мама дори!
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на Alabala!
 bdbaloni

Да ви питам усещате ли от време на време нещо като пукване или пулсиране от лявата или дясната страна?

# 78
  • Мнения: 17
При мен същия хормон (HCG) е в ниски стойности 1.9 при референтни 4.45-22.25. Глюкозотолерантния тест ми го правиха в клиниката по ендокринология, но предполагам, че и във всяка друга лаборатория могат да ти го направят. При мен си беше задължителен да се направи, но гинеколожката ми мислеше да е 24-та седмица чак. Просто в рода си имам диабетиции за това съм предразположена, а и си имам доста килца в повече.
Въпреки че този път резултатите бяха в норма ме викат 25-та седмица да ми го повторят. Тогава се изявавала инсулиновата резистентност.
Иначе за притесненията и аз след всяко се шашкам все повече и повече. Почвам да си мисля, че ако не правя никакви ще съм по-спокойна.

Слънчо, много ти благодаря за инфото. Аз засега не мисля да правя нищо - досега всички изследвания от началото на бременността кръв и урина са ми добре, нямаме диабетици в рода, е и аз имам килца в повече, но ще изчакам редовната ЖК на 21.12. и ще питам лекарката. Желая ти от все сърце всичко да е наред и да не се притесняваш (поне по-малко).
Чао и приятен ден!

# 79
  • Мнения: 2 910
Alabala, честит рожден ден !
Пожелавам ти здраве и спокойствие, усмихнати и изпълнени с обич дни!!!

# 80
  • Мнения: 17
и на мен ми излязоха резултатите от БХС всичко е в норма без това - S-b-hCG норма /6,85-34,25/, резултат 36,2 ng/ml - казаха ми да не се притеснявам,понеже било много малко отклонението, но как да не се като не е в нормата. напоследак само изследвания сънувам чак..
а за името - живот и здраве бебчо с името си ще дойде/6.05/

Sachma, според мен не трябва да се притесняваш. Моят резултат е 6.6 при същите норми (6.85-34.25). Кременски ми каза, че те орязват 5% от горните и долните граници. Като сметнах моето отклонение е по-малко от 5% надолу, а твоето е по-малко от 5% нагоре. Въпреки това целия ден след изследването се бях побъркала от притеснение.Но споко, засега. Кременски каза да отида задължително на фетална и там всичко щяло да се види (дай боже, всичко да е наред). Пита ме при кой ще ходя, аз му казах при Томова и той каза, че тя била от най-добрите специалисти. Имам час при нея на 12.12. и от сега се притеснявам, но се надявам всичко да е о.к. Пожелавам ти и при теб всичко да е наред и повече спокойствие до края на бременността. Сега се притесняваме доста и аз си мислех (при първата ми бременност), че само да родя и ще се успокоя, но тогава започват други притеснения, но като му дойде времето...

Весели празници и много усмивки!

# 81
  • Мнения: 231
Момичета, и аз съм със наднормено тегло, баща ми е диабетик, а аз имам поликистоза и инсулинова резистентност. БХС ми беше в норма, без никакви отклонения. Как би могла да се отрази инсулиновата резистентност на бременността ??? Да си правя ли глюкозотолерантен тест?... newsm78

Алабала Честит Рожден Ден!!!   newsm59  bigdance2  party023

# 82
  • Мнения: 50
bubelina, благодаря ти  Grinning и аз ще ходя на фетална дано всичко е наред.
Леко бременеене на всички.

# 83
  • Мнения: 17
Момичета, все се каня да питам, но видя нещо друго интерсно из мненията и забравя. Как мога да се появя в началото на темата - термина ми е на 07.05.2008 год. И нещо друго - забелязвам, че като подпис на почти всички майчета им излиза календар в коя седмица са. Как мога да си направя такъв индивидуален календар и аз?
Благодаря ви предварително.
Чао и усмихнат ден!

# 84
  • Мнения: 820
Помоли mmagy ( Маги)  да те добави в списъка, само тя може да го направи Grinning

Лентичка си избери от някой сайт например този http://tickers.baby-gaga.com/pregnancy.php
След като си избереш лентичка и се въведеш термина се генерират няколко вида код. Копирай BBCODE и го постави като подпис в профила ти
 

# 85
  • Мнения: 60
Здравейте момичета! Честито на празнуващите вчера и днес!
Аз бях няколко дни в болница, с контракции, но днес ме пуснаха и съм много по-добре.
Приятен уикенд на всички!

# 86
  • Мнения: 0
Момичета, и аз съм със наднормено тегло, баща ми е диабетик, а аз имам поликистоза и инсулинова резистентност. БХС ми беше в норма, без никакви отклонения. Как би могла да се отрази инсулиновата резистентност на бременността ??? Да си правя ли глюкозотолерантен тест?... newsm78

Аз съм със същите проблеми и точно за това ме посъветваха да си направя глюкозотолерантен тест. Гестационния диабет си е опасен за плода, ако не се предприемат никакви мерки за контролирането му. Надявам се и при теб да го няма.  newsm10

# 87
  • Перник
  • Мнения: 211
Здравейте, момичета!
За съжаление моите резултати от БХС не са добри - оцененият риск е 1:125 за синдром на Даун Cry След като си взех резултата отидох на фетална морфология в МД и слава богу - поне при нея нямаше проблем: казаха че всичко на бебето е ОК, но ми препоръчаха горещо да си направя амниоцентеза, за да съм 100% сигурна. И така, в сряда отивам да направя и това. Направо ще полудея. Страх ме е не от самото изследване, а от чакането на резултатите, но за съжаление нямам избор. Sad
Alabala, честит рожден ден!  ura
Грижи и неволи забрави,
празника с усмивка посрещни!
Дните да минават и да не тежат,
годините да се трупа т, но да не личат

Честит Рожден ден и от мен, пожелавам ти много щастливи мигове и поводи за усмивки   [намиг]

На всички мами желая от сърце добри резултати и по-малко поводи за тревоги! А на мен стискайте палци за сряда!

# 88
  • Мнения: 17
Ей супер, май успях да се справя с подписа. Направихме си линийка. Още не знаем пола на бебчето, но тати избра бебок със сини гащи. Ще я видим тая работа, после може да коригираме линийката.
Маги, разбрах, че ти можеш да ме добавиш в списъка с мамчета, чакащи бебчета отпред, моля те ще го направиш ли?

Mona-bonbona, кураж, не се притеснявай. Ще ти стискам палци, всичко да мине О.К.

# 89
  • Мнения: 517
mona-bonbona, мога да си представя какво ти е... стискам палци и моля те, недей да се притесняваш прекалено  Praynig


ЧРД на Alabala   bouquet Здраве, стастие и много енергия ти желая...


Апропо енергия. Напоследък се чувствам много, много уморена, работя по малко от обикновеното, спя повече, но въпреки това нисто не ми се върши... Вие вземате ли несто специално в такива случаи? Откаzах кафето, може пък и това да е една от причините...
Днес сутринта повръстах, откакто влязох в 4. месец като че ли се засили гаденето.  Rolling Eyes И за да приключа с оплакванията исках само да добавя, че сности имах остра болка отвреме навреме долу ниско в тумбака. Мисля, че той видимо започна да се променя  Simple Smile

Желая ви приятен петък, аз сте почивам предимно, утре сте има доставка на нов диван  Praynig zастото от сегашния гръбначни изкривявания получихме... Поздрави на всички бъдести и настоясти мами  Hug




Общи условия

Активация на акаунт