МАРТенски хлапета

  • 18 235
  • 271
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 639
ivap, дано не е  бактерия и Мишо скоро съвсем да оздравее.

В нашата ясла  директорката забранила внасянето на торти.  Crossing Arms  И сега няма да има торта на рожденния си ден ......можело само готови опаковани неща  и най-вероятно ще почерпим с шоколадови яйца. Хем играчка , хем лакомство.  Simple Smile
Понеже 8-ми март е в събота празникът на мама ще е точно на 7-ми март  Mr. Green , с присъствие на родители този път. 
 Дариа в понеделник получи стихче да учи по повода и днес вече го знае .  Simple Smile  Тази госпожа  е факир,  Simple Smile понеже вкъщи не сме го учили сериозно.   Ама на празника ще видим.....може и нищо да не каже . Simple Smile

Sallys, още малко и ще се наредят нещата. Ема свиква и с факта , че е на градина....
Срташно изнервящо е това тръшкане  на обществени места, но е период и все някога му идва редът.......

# 241
  • Мнения: 192
ivap дано всичко е нормално.И моята принцеса е болна от понеделник.Много кашля ,а на всичкото отгоре получи и алергична реакция и сутринта я водих рано при личната лекарка.Направиха ни инжекция и се надявам бързо да се оправим.
Мама Веси май ни зарази всички с това килимче.Аз също се замислям дали да ни си го поръчаме да ни го изпратят от Англия.
В нашата градинадиректорката е издала заповед само със сертификати да се внасят торти и се надявам ,че ще имаме празник.Дано сме здрави.
Желая на всички приятен и ползотворен ден и всички малчовци да оздравяват.  bouquet

# 242
  • Мнения: 952
Ох и Вики е болен Tired довечера сме на лекар,от вчера имаме Т,която ту пада ту се качва но явно и гърлото му е червено защото гласа му е леко  присипнал,вероятно е някакъв ларингит ooooh! Дано наистина се оправя бързо че уж се глася работа да почна newsm78
Бързо оздравяване и на Мишо Peace
В нашата ясла торти също не дават да се вкарват и затова съм решила да занеса сухи пасти и сокове за децата а за учителките бонбони и безалкохолни и ще вържа на всяко детенце по една мартеничка на ръчичката че ние ще черпим на 04.03 хем и Баба Марта да уважим Laughing

# 243
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Днес излязоха резултатите на Мишо, слава богу не е бактерия.Надявам се до понеделник всякакви следи от хрема да са изчезнали и да тръгва на градина. Лошото е че май има трета сливица, за това влачи по-дълго хремите. На есен ще го водим при специалист да си каже тежката дума.
Момичета изненадахте ме че в детските градини не могат да се носят торти. Даже не съм се и замисляла че не може. В понеделник ще разпитам как е при нас, но си спомням че когато Мишо започна градина едно от дечицата имаше рожден ден, но пък имаше ли торта  newsm78.
Мишо вече научи първата си "мръсна дума" от детската градина - путка  Embarassed. Попитах го знае ли какво означава и той ми вика "Не, Гошко така говори." Обясних му, че след като не знае, не трябва да я казва , той обаче нали е дете-инатче и започна да я повтаря, когато иска да ни дразни или да ми изпробва търпението. За това спряхме да му обръщаме внимание, когато казва тази дума, да видим дали ще има резултат.

Скорошно оздравяване на Вики и Никол!

Последна редакция: чт, 21 фев 2008, 22:53 от ivap

# 244
  • Мнения: 1 639
Мишо вече научи първата си "мръсна дума" от детската градина - путка  Embarassed.

Ох, не .... Joy 
Паднах от смях! Започна ли се вече ?!

Аз бих отвърнала с "вагина"  - естествено и анатомично.  Joy

Сега се сещам като дете(5,6г ) как повтаярх една горе долу толкова вулгарна  дума . Не знаех какво значи, не ме и интересуваше, но като виждах как брат ми и сестра ми (по-големи са) позеленяваха от "обида" и бяс .....нямаше как да спра.  Mr. Green

# 245
  • Мнения: 815
здравейте! Наближава вече нашия месец Simple SmileSimple SmileSimple Smile

В нашата градина дават да се внасят торти, не знам в яслата как е било, не посрещнахме рожден ден там. Много ми харесва, че на таблото изнасят името на детето, което на следващия ден има рожден ден и който иска може да му донесе малко подаръче. Децаат се радват много

Иначе Ран продължава да има проблеми с тоя атопичен дерматит. Пратих го при баба му, уж да е добре, а се върна в трагично състояние. Тази седмица аз се грижа за него и с постоянно мазане вече е значително по- добре. Не знам как ще му се отрази градината, но от понеделник трябва да ходи, няма кой да го гледа...

# 246
  • Мнения: 1 502
Привет и от мен, най-после!
Такова главоболие ме беше връхлетяло, че главата не можех да си вдигна тия дни, едва издържах на работа, но в къщи беше непоносимо, не ставах от леглото.
Първо да се похваля, че вече започнах сайта и ми е супер интересно, но има много още инфирмация да се въвежда, важното е, че колежките ми бяха много доволни и не спираха с благодарствените слова, но сега имаме проблем, понеже има снимки на персонала на градината, т.е. наши снимки всяка започна да се оплаква, че не била хубава на снимката, друга трябвало да се сложи и т.н. ... ooooh! Но всичко с времето, обещах им да ги снимам и малко с Фотошопа да ги доокрася.  Mr. Green
Иначе сайта изглежда така, ако искате да го видите, всичко сама съм слагала вътре.  Flutter и ми беше много забавно и съм адцки ентусиазирана да видя крайния резултат.

Мамо Веси, исках да те питам, ти ползваш ли още софтуера на бейби албум? Дано Дани да не се разболее, че е много неприятно.

Ами, може да се каже, че вече една година, не съм писала в него, но много ме е яд, че на латинца трябва да пиша и може би затова го оставих. Иначе Дани сякаш се поразмина с болестта, успяхме да вържем положението с хомеопатията. Praynig

При нас не разрешават торти, има много алергични деца и във в тая връзка, може само сладолед на пръчка, торти не  Naughty, за съжаление.

За мръсните думи, ние знаем само една, разбира се от батко си, и ме е яд, че в много точни моменти я използва и побеснявам, ние сме запознати с думата "лайняр"   Embarassed или нещо от тоя род, но я казваме на исландски и си представете като се развика в магазина, какво става.  #Cussing out

Малка счетка, нямам идея дали доставят в БГ, пробвай чрез някой сайт. А аз срам не срам попитах директорката на Дани, откъде го е купила и се оказа, че е от тук, така, че ще го купим.  Mr. Green

Нашият престой през лятото се увеличи с още една седмица, ще сме си в БГ от 23.06-28.07. Оказа се, че градината на Дани ще е затворена от 21.07-5.08., а ние щяхме да се прибираме на 21.07. и решихме да удължим с още една седмица, вместо да се чудя какво да ги правя в Исландия 2 седмици. Вече променихме и билетите.  Party Бабите са на седмото небе, като научиха.

Това е засега от нас! Hug

# 247
  • Мнения: 1 639
При нас не разрешават торти, има много алергични деца и във в тая връзка, може само сладолед на пръчка, торти не  Naughty, за съжаление.

Направо ме изумявате с тези сладоледи.  Laughing 
А какви са вашите сладоледи ? Понеже  сладоледа , по принцип съдържа основните неща , дето съдържа и тортата - мляко , яйца....

Сайте ще го следя с интерес, но исландски като не разбирам само картинки ще гледам.  Simple Smile

# 248
  • Мнения: 948
Веси, няма такъв език, просто Crazy С интерес загледах страницата, много весела изглежда  Simple Smile

Ивап,  Joy, и на мен смешно ми стана; Мариана не ни е изненадала още с "мръсни" думи  Sunglasses, ама и през това се минава, няма как  Laughing

Цветина, много тъпо за на Ран обрива; как го лекуваш сега? Разбра ли се от какво става? Храна ли е? Беше споменала шоколад, ако не го яде, пак ли има? Много е трудно да разбере човек  Tired Дано мине бързо. Ти си обратно на работа вече, нали? Отдавна не си писала.

Доста болнички има  Confused Това време е най-трудно, хем се постопля, хем не. Кихахме всички две седмици, чак вчера се пооправихме.

# 249
  • Мнения: 1 502
При нас не разрешават торти, има много алергични деца и във в тая връзка, може само сладолед на пръчка, торти не  Naughty, за съжаление.

Направо ме изумявате с тези сладоледи.  Laughing 
А какви са вашите сладоледи ? Понеже  сладоледа , по принцип съдържа основните неща , дето съдържа и тортата - мляко , яйца....

Сайте ще го следя с интерес, но исландски като не разбирам само картинки ще гледам.  Simple Smile

По-скоро не е сладолед ами замразен сок на клечка, трябваше да се доуточня.  Mr. Green

Веси, няма такъв език, просто... Crazy

 Joy Joy JoyНали? Joy Joy Joy

# 250
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Скорошно оздравяване на всички болни! Hug

Mama Vessi сигурна ли си, че това ти е първото правене на сайт  Wink? Изглежда супер  Peace.

Мръсни думи не съм го чула да казва.  Да видим като почне градина как ще е Simple Smile.

# 251
  • Мнения: 192
 ivap радвам се за Мишо ,че изследванията са добри.
Мама Веси много добре изглежда сайта.
Ние вече сме по-добре.
Скорашно оздравяване на всички болни и от нас.
Приятна вечер на всички.  bouquet

# 252
  • Мнения: 815
Цветина, много тъпо за на Ран обрива; как го лекуваш сега? Разбра ли се от какво става? Храна ли е? Беше споменала шоколад, ако не го яде, пак ли има? Много е трудно да разбере човек  Tired Дано мине бързо. Ти си обратно на работа вече, нали? Отдавна не си писала.


На работа съм, да Sad и доста ме натоварват, незнам още колко бих издържала на този ритъм. Вечер гледам да съм с децата, много ми липсват и за това не остава време да седна на компютъра. Но ако ви се гледат малко снимки- ето ги и тях Simple Smile  

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=221453

междудругото искам да се похваля за една много добра покупка- това яке на Ран от снимките + грейка в комплект ги купих за 22 евро от еbay, новички, с етикетите. Тук в БГ не можем и яке да си купим за тези пари. Много съм доволна,страшно качествени са и сега Ран ще ходи на ски. Оказа се, че наш приятел е сноуборд инструктор и естествено познава мноооооооого ски инструтори. Майка ми не даде да го пусна с градината, защото не й харесвали учителките, които ще ходят с децата

За дерматита- то всъщност незнам и как да го нарека, защото е поцялото му тяло... както писах е значително по- добре, само бузите му продължават да червенеят, но и те са по- добре. Не искам да качвам снимки какъв беше станал, че ще ви изплаша. В момента го лекуваме с хомеопатия. Преди това сменихме 4 дерматолози, мазахме с кортикостероиди, ЕЛИДЕЛ, нищо не помогна... причината по-скоро е генетичана предразположеност и много суха и чувствителна кожа. И преяждането с шоколад е отключило проблема. Като яде млечни продукти също пламва.. казаха ни, че след като премине кризата ще може да яде тези неща, но в ограничени количества. В момента е на диета без млечни и житни продукти. Яде само царевичен хляб, ориз, картофи, зеленчуци, ябълки, моркови.. обаче като ги гледам тези моркови какви са пласмасови и не знам правим ли нещо въобще... мажа го с АДЕРМА за овлажняване на кожата, поняколко пъти на ден и с едно хомеопатично кремче- хомеоплазмин.Почти не го къпем, мие набързо дупето и шушата и това е. Милия много страда, като гледа че къпем бебето и вика- искам и аз. За това къпането на малката е тайна конспирация, а ако ни усети го пускаме да се бухне в коритото и го вадим.  Надявам се скоро да се похваля с окончателно изчезване на тези гадости!!!!

Искам да питам - кой е водил детето си на очен лекар. Че горкия Ран както му е тръгнало, първо наследи кожните ми проблеми (и аз си имам дерматитче, даже още ми излиза от време на време), дано не е наследил и очните ми недостатъци (имам мързеливо око). Ще го водя, но първо да овладеем тази криза. Интересувам се обаче как протича прегледа, ако някой има опит, моля да сподели

Забравих за изследванията- РАн още няма 3 години,но му правиха покрай дерматита няколко пъти. И питането ми е за хемоглобина- от изследването на кръв от пръстчето излезе резултат 127, а от вената- 103 и това в рамките на 4-5 дни. Кое е вярното и нисък ли му е според вас
(ей, това с ниския хемоглобин пак му е от мен... )?
 

# 253
  • Мнения: 1 639
Цветина , притеснила си се доста.
 За нивата на хемоглобина се посъветвай с лекар, това е най-правилното.  Simple Smile
Аз също съм с анемия, но не знам точно какви са долните  граници при децата..... Но хемоглобина сам по себе си не означава нищо. За анемия се изследва и   нивото на серумно желязо. Важно е и в колко часа е взета кръвта и дали е ял преди това . За най-точни резултати се препоръчва сутрин, на гладно най-късно до 10 часа . Кръвта от вената дава по-точни резултати.

Този уйкенд беше страхотен! Направихме си дълги, дълги разходки и двата дена.  Дариа се научи да кара колело, но все още си гледа основно краката и  педалите на колелото  Simple Smile
Тортата ще е във формата на любимата героиня  Ягодов Сладкиш. Видях я в каталога на местна сладкарска фирма.  Simple Smile
 Само мен не ме грабна това килимче, май .  Simple Smile Предпочитам да рисува с реални материяли.

Харсвате ли "Том и Джери"? Ето тук има мега пак , както го е определил ъплоудера.  Simple Smile Изисква се регистрация.    Дариа много го хареса и го кръсти сборно "Миджери"  Laughing

# 254
  • Sofia
  • Мнения: 654
Цветина, много проблеми са се струпали около Ран, много е кофти това с дерматита   Sad  За очен лекар не мога да те посъветвам. То и на мен ми се иска да водим Яна да я погледнат дали всичко е наред, че наскоро непрекъснато мигаше с очите и ги търкаше, особено ако погледа малко телевизия (освен това не се и наспиваше). Та очите и се зачервяваха и казваше, че я болят. Компютъра и го спряхме съвсем, а телевизията я ограничихме до минимум. Сега положението е общо взето добро, ама все пак ми се ще да и направят един преглед. Имаме обаче и проблем с докторите - изобщо не дава да я преглеждат, та просто не знам как ще стане  Sad
Погледнах снимките - Ран и Неда са големи сладури   Heart Eyes
Горска фея, Яна много харесва "Том и Джери" и дори мисля тортата да е във формата на котарака Том. Мерси за линка   bouquet
Мамо Веси, ти продължаваш да ме изумяваш със способности  Hug
Хайде болните да оздравяват бързо, бързо   Praynig
Аз от много време не бях качвала снимки, но днес се поправих - ето да видите Яна и Ели:
http://yana2005.fotopic.net/c1227075_37.html
http://yana2005.fotopic.net/c1227075_73.html

Общи условия

Активация на акаунт