ДЕКЕМВРИ е, настана време мама да се срещне с бебе!

  • 11 304
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 641
привет момичета   bouquet

видях че имаме нови бебета да са живи и здрави за радост на мами и тати   bouquet

аз и днес висях по болници цял ден и така ме ошашкаха. всички изследвания са ми супер, обаче като замериха тоновете на бебето - ужас, хич не бяха хубави. дали защото ми вързаха и едни колани за да видят за контракции и усетих как те се разместват и се свличат  newsm78 след 2 часа пак записаха тоновете и казаха че са добре този път, то и аз си ги видях де изглеждаха наред. та сега ми е едно притеснено дали всичко е наред бебето и на какво се дължеше този ужасен първи запис. казаха че бебето спяло или нещо такова ама така ли е незмам. та утре пак ще ходя да му записват тоновете и  така до секциото дано всичко е наред  Praynig

книгата с диапозитивите е в books.bg

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 455
Ехее колко бебчата пак имаме.
Честото на Нели, Меги, Охкаролин и Голдън Роуз! Да са ви живи и здрави малките човечета![/size    bouquet   bouquet   bouquet

Вчера бяхме с малчо на консултация и сме наддали цели 340 гр., за моя радост, че се бях притеснила. Мислех си, че не наддаваме, но се оказа че вървим съвсем нормално.

# 17
  • Мнения: 482
Благодаря за съветите! Честити бебчета на Ohcaroline и Golden Rose, да са ви живи и здрави и да не плачкат много!
Това за соленето са бабешки измишльотини, всички педиатри предупреждават, че от солта може да се получат страхотни изгаряния на кожата, има даже смъртни случаи след т.нар. осоляване. Всеки човек има специфична миризма, която със сигурност няма нищо общо със солта, хигиената е важна.

# 18
  • Мнения: 44
Цвети, мерси за линка, страхотен е, веднага ще гледам пропуснатото!  Hug

Венчо, не се притеснявай за шума, даже по-добре да свикне бебето на шум - ние и с баткото, а и сега с малкия пускаме по цял ден или радио или телевизора, не шушукаме в стаята, а си говорим нормално, пускам прахосмукачката, докато бебо спи и не се събужда. смело пускай епилатора  Laughing

Тони, браво на Алекс. За колко дни е наддал с 340гр.?

Последна редакция: пт, 07 дек 2007, 17:15 от new super_mama

# 19
  • Мнения: 11
Еха колко бебчета имаме днес  Hug
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА MAGI,OHCAROLINE I GOLDEN ROSE !!!   bouquet

# 20
  • Мнения: 337
Честити беборанчета сладуранчета на Miglena, Ohcaroline и Golden Rose! Много да са здрави ,умни и красиви .А мамите да се възстановяват бързо бързо и да припкат бодро около тях.

Аз днес съм с мъж ..хип хип ураааа!!! Тоест мога да родя спокойно .И утре и вдругиден и така до понеделник на обяд. До тогава не съм ли ,лягам да си кротивам и да чакам  до 14-ти когато вече мърдане няма .
Днес смятам да се метна на колата и цял ден да се развозвам и разхождам  пък белким момата усети намека .
Тук за неква сол гледам пишете ..ама моля ви кви са тея бабини дивотии(да ме прости баба Тонка нея я изключвам Joy) цяла козметична индустрия работи в услуга на бебетата , а ние зорлем да се връщаме към старите бабешки методи.

# 21
  • Мнения: 6
Anaiseне се шашардисваи за тоновете,аз бях така в понеделник та полежах в шейново за 3 дни,но на мен ми отчете и контракций на 10 мин.,нямах никакво разкритие и болки не усештах само едно стягане на корема ако това са били контракций,ако са ти били толкова лоши тоновете нямаше да те пуснат така лесно.там ме натъпкаха с магнерич и други такива овладяха тези контракций,но бебето стоеше като неподвижно и вчера преди да ме изпишат ми пуснаха система за да ми предизвикат контракций и да видят бебето как са държи по време на контракций,тоновете му бяха чудесни,та сега естествения процес продължава и мойто чакане също.Явно за това са ти ги мерили 2 пъти защото се променят,казаха ми че е важно да осещаш бебето че мърда енергично,а и щом си утре пак на тонове това е супер ,на мен ми казаха чак другата седмица в четвъртък да отида,ако не родя до тогава.Бъди спокойна няма страшно

# 22
  • Мнения: 38
Ето ме пак,върнах се.Гледаха ме на видеозон около 3100 сме в момента и сме много палави.Докато бяхме на 100% момиче сега ми казаха,че може и да е момче.Луда работа.Тоновете на бебето са идеални,но бебока е много палав и не спря да се върти,въобще не се дава някой да му нарушава спокойствиета.При прегледа ми казаха,че не е започнало раждане,но сигурно до 10-15 дена трябва да родя.Нищо не можах да разбера.Абе когато стане!Направих си след това една хубава разходка.Купих си две блузки малък номер за след като родя и малко коледна украса и се чувствам супер спокойна.А таткото голяма паника.Абе тези мъже как може да са толкова смешни.Трябваше да го успокоявам след това него.

# 23
  • Мнения: 331
ЧЕСТИТО НА РОЗИЧКА - НЕКА МАЛКИЯ ПРИНЦ БЪДЕ БЛАГОСЛОВЕН!
Да се похваля и аз. Оказа се, че не сме толкова малки и растем хармонично и непрекъснато. Бебето ми не е недоносено и е в период на зреене, който ще приключи след около 10 дни. Е, малко по-фини сме (но нали е дама), но нямам основания за никакви притеснения. Тежим около 2.400 кг, а имаме и време до раждането - около 15-20 дни минимум. Плацентата ми започва да се калцира , но има възможности още да храни бебето. Най-късния срок , в който трябва да се гушнем е 5-6 януари. Олекна ми , защото какво ли не ми мина през главата. Сега ще чакаме спокойно появата на едно хубаво момиченце (не преувеличавам, защото снимката, която имам е фантастична)

# 24
  • Мнения: 1
Честито Голдън Роуз  ylinfant Нека малкия Димитър расте много здравичък и силен за радост и шастие на мама и тати newsm07

# 25
  • Мнения: 630
ЧЕСТИТИ МОМЧЕНЦА НА OHCAROLINE И ГОЛДИ!
ДА СА ЗДРАВИ, УМНИ И ЩАСТЛИВИ ДЕЧИЦА!


Деска - добре си дошла  Hug Не разбрах - ти къде ражда?

Алекс - стискам палци!

Тони - браво на Александър!
Галинаник - много се радвам на добрите новини. Дано и аз се похваля с такива във вторник  Praynig

# 26
  • Мнения: 469
Честито на Меги, Ohcaroline и Голдън Роуз! Да са им живи и здрави бебешорчетата и много да ги слушат!!

И аз днес имах емоции с тези тонове - първият път като ги записваха бяха учестени и беба като се беше разритала - голямо движение, голямо нещо. Лекарката ме пита хиляда пъти да не съм пила кафета, да не съм се притеснила нещо, а аз пък толкова спокойна си бях, даже ми се беше приспало на кушетката. Embarassed В крайна сметка почаках половин час, поразходих се наоколо и на втория запис вече тоновете си бяха в норма.

На мен сега пък ми откриха някакви бактерии в урината и ще давам в понеделник стерилна урина, но се надявам да не е нещо сериозно.  Rolling Eyes

Стискам палци на Алекс за утре и на останалите мами, които са в очакване тези дни!  Hug

А за солта и аз знам че не трябва в никакъв случай да се слага във водата!  Naughty

# 27
  • Мнения: 482
Момичета, които сте родили, каква температура поддържате в стаите на бебоците?

# 28
  • София
  • Мнения: 1 078
В нашата е 18-20 градуса.

# 29
  • София
  • Мнения: 165
Май е срамно да кажа - 26-28 ( 30 )   Embarassed
Просто парното ни е такова. Ако още малко се намали ще загасне.Проветрявам повечко за да е свеж въздуха, а и докторът ни като беше на посещение каза, че не е опасно ( стига да е леко облечена и завита с нещо тънко)

Общи условия

Активация на акаунт