Детски градини в Надежда и Свобода?

  • 20 118
  • 153
  •   1
Отговори
# 90
Искам да споделя с всички вас загрижени за своите деца майки и да  получа съвет как да постъпя в следната ситуация.
Днес взех дъщеричката си от 170 детска градина в Надежда Iч. тя беше много разстроена . Входната врата беше заключена и посъветвах дъщеря си да се върне в групата и да каже на госпожата че трябва да отключи. Детето ми се върна силно ридаещо и каза , че госпожата е отказала да и отключи вратата защото" гледала момченцата в тоалетната докато пишкат" за назидание госпожата е строила цялата група и пред всички е казала за лошата постъпка на детето ми . Със сигурност утре ще говоря със учителката, но съм много ядосана и ме е страх , че това което ще кажа и направя може да навреди на детето ми.
Искам да споделя с вас ,че тоалетната в детската градина е обща и вероятноста едно момиченце да види как едно момченце пишка е 100%.
Това ли е начина, по който трябва да кажеш на едно дете, че е сбъркало.

# 91
  • Мнения: 299
Rositka75  Аз като четях предните постове има майка която точно от вашата градина се оплакваше. Според мен трябва да поговориш с въпросната госпожа и ако няма резултат с директорката.  Лошото е , че като не ти хареса дадена градина , е невъзможно да го преместиш в друга по-добра .

# 92
  • Мнения: 54
Да споделя и аз... Моята щерка е в яслена група на 15 ОДЗ. Сина ми посещаваше същата градина от ясла до 4 група. Мисля че в квартала по-добра няма. И все пак си имаме проблемчета...в момента си седим у дома защото си имаме болно дете в групата, което пръска зарази и ...пак ходи. Добре че още съм си у дома. Винаги е имало и ще има безотговорни родители... В понеделник мисля да посетя директорката с конкретен въпрос - защо се приема дете с темперетура и видимо отпаднало на вид. И въпреки това с 2 ръце съм за 15 ОДЗ

# 93
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
......... В понеделник мисля да посетя директорката с конкретен въпрос - защо се приема дете с темперетура и видимо отпаднало на вид. И въпреки това с 2 ръце съм за 15 ОДЗ
Аз пък, честно казано, теб изобщо не те разбирам!  ooooh!

# 94
  • Мнения: 54
Като запозната с градините в района... никак не се нуждя от разбиране  Laughing Избирам по-малкото зло!

# 95
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Като запозната с градините в района... никак не се нуждя от разбиране  Laughing Избирам по-малкото зло!
Вероятно си права!  Peace
Аз не съм запозната чак толкова добре, имам инфо само за 2-3...

# 96
  • Мнения: 299
На мен инфото за 15 ОДЗ  и не знам дали са вярни  , че ръсят родителите чрез спонсорство. Дори една майка се оплакваше ,  че и искали 500 лв. Е по-нейни думи , не знам дали е вярно.

# 97
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
До преди въвеждането на регламента миналата година тарифата е била 1000 лв...  Sick и не е имало гаранция 100%...

# 98
  • Мнения: 1 883
До преди въвеждането на регламента миналата година тарифата е била 1000 лв...  Sick и не е имало гаранция 100%...

Абсолютни глупости ..няма такова нещо .5г вече сме в тази детска градина и никога не съм чувала директорката  да е взимала и лев ..Напротив , когато дойде време за записване стриктно спазва реда от молбите. Затова нашата детска е интернационална  #2gunfire

# 99
  • Мнения: 54
Относно спонсорството в 15 ОДЗ - нямам инфо за каквито и да било тарифи, а познавам градината от 1999г. Преди години имах една позната майка, която твърдеше, че са приели детето само заради обещание за спонсорство от страна на таткото. После майката непрекъснато мрънкаше, че и били напомняли пък тя нямала намерение да спонсорира ... Иначе действително градината е интернационална, което според мен има и добри страни. От малки децата се запознават с различни култури и обичаи /имат празници на които представят характерни неща за съответната нация/

# 100
  • Мнения: 299
То като цяло този район си е интернационален. Къде другаде можеш да гледаш от балкона си , индийци как играят крикет.   Laughing

# 101
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Затова нашата детска е интернационална  #2gunfire
Интернационална е, защото е близо до Илиенци, а и точно заради това и тарифата е такава... и не говоря глупости...

# 102
  • Мнения: 149
Гневна, 
1000 лв.?! Тарифа за 15-то ОДЗ или за всички ДЗ?! Това актуална информация ли е?
Доколкото знам, спонсорството отпадна като вариант за прием на детето, съгласно новия регламент за приев в ДЗ.

# 103
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 997
Гневна, 
1000 лв.?! Тарифа за 15-то ОДЗ или за всички ДЗ?! Това актуална информация ли е?
Доколкото знам, спонсорството отпадна като вариант за прием на детето, съгласно новия регламент за приев в ДЗ.
Само за 15 ОДЗ. Както по-горе съм написала - до преди въвеждането на ИСОДГ.  От този момент на сам не зная - мисля, че зависи от степента на обвързаност на директорката с по-високостоящи личности.  От това зависи дали и до колко би смяла да си разиграва кончето. И не само тя - а по принцип всички директорки.

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Искам да споделя с всички вас загрижени за своите деца майки и да  получа съвет как да постъпя в следната ситуация.
Днес взех дъщеричката си от 170 детска градина в Надежда Iч. тя беше много разстроена . Входната врата беше заключена и посъветвах дъщеря си да се върне в групата и да каже на госпожата че трябва да отключи. Детето ми се върна силно ридаещо и каза , че госпожата е отказала да и отключи вратата защото" гледала момченцата в тоалетната докато пишкат" за назидание госпожата е строила цялата група и пред всички е казала за лошата постъпка на детето ми . Със сигурност утре ще говоря със учителката, но съм много ядосана и ме е страх , че това което ще кажа и направя може да навреди на детето ми.
Искам да споделя с вас ,че тоалетната в детската градина е обща и вероятноста едно момиченце да види как едно момченце пишка е 100%.
Това ли е начина, по който трябва да кажеш на едно дете, че е сбъркало.
Моята дъщеря е в тази градина. Преди една година имах много оплаквания от друго естество обаче. Да не би госпожата да не е разбрала, защо детето е отишло в тоалетната и да си е помислила, че е отишло да гледа  момченцата newsm78  и затова да го  е увикала .  И все пак не оправдавам постъпката и, че е унижила детето пред цялата група без да е сигурна, че е виновно. А аз разговарям всяка вечер с детето си как минава денят в градината- разказва ми и лошите и хубавите преживявания така, че съм на ясно какво се случва. Да случват се такива неща понякога, случвали са се и с дъщеря ми, неприятно е наистина. Децата са доста и учителите се изнерват, което не ги оправдава да не се държат добре с малчуганите разбира се. Разговаряй с госпожата, не си премълчавай. Аз за доста неща съм  мълчала, за което съжалявам. Директорката е много възпитан и разбран човек ако се наложи разговаряй и с нея.

Последна редакция: вт, 24 мар 2009, 21:42 от ivben

Общи условия

Активация на акаунт