за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами

  • 88 383
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 077
И още нещичко - крем Бочко Grinning много по-добър от повечето скъпи и маркови кремчета

Бочко - таралежче със смрадлика  Joy
Смях се до припадък, но върши най-добрата работа Wink

# 76
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
Весела Коледа на всички!
Аз като една бъдеща мама, благодаря на всички, които си дават безценните съвети в тази темичка.   bouquet  и записче  Wink

# 77
  • Мнения: 1 208
Мили мами някъде надолупрочетох,че първата дреха на детето трябва да е номер 26.Това не е ли доста голямо при условие,че най-малкия размер е 22.Например ако бебчо се роди 3,500 26 номер ли да му купувам.Не искам да й отеснеят дрешките на 15 ден но не искам и да й стоят като "Харизани"  Laughing

# 78
  • София
  • Мнения: 672
Страхотна тема!!!  Hug  Hug  Hug
Сега се сещам за първата ми среща с беби. Всички са ми казвали как това е най-хубавият момент в живота, но аз раждах секцио по спешност, беше ми лошо, задушавах се (упойката ме хвана над гърдите, т.е. не усещах, че дишам) и когато ми го показаха не усетих някаква особенна тръпка. После като излязох от упойката мислех, че съм накаква ужасна майка дето не се е зарадвала на детето си..., но това не е така... Може би чак на втория ден когато ми го донесоха след тоалет и го гушнах усетих тази топлина, обич и се разплаках... Та мисълта ми бе да не се чувствате виновни ако след раждане не изпитате онова за което всички говорят. Любовта към детето е най-обсебващото и прекрасно чувство, което се засилва всеки изминат ден и понякога се чудиш как си живял без това мъниче.
 
Другото което се сещам-ншата баба постоянно носи беби защото като лежал му се схващало гръбчето. Такова нещо няма-по добре е да си играят и стоят легнали-когато им дойде времето сами ще седнат или пропълзят!
А и другото-четете още докато бебчо е на топло в корема ви как да се подготвите за него! По добре 5 различни мнения от настоящи майки отколкото 1 от свекървата или майка ви!!!

Последна редакция: пн, 07 яну 2008, 23:08 от taniatd

# 79
  • Мнения: 4 546
Мили мами някъде надолупрочетох,че първата дреха на детето трябва да е номер 26.Това не е ли доста голямо при условие,че най-малкия размер е 22.Например ако бебчо се роди 3,500 26 номер ли да му купувам.Не искам да й отеснеят дрешките на 15 ден но не искам и да й стоят като "Харизани"  Laughing

сложна работа  newsm78 аз все още не мога да преценя. различните прозводители разбират различен размер под определен номер. също имай предвид, че плюшените дрешки много се свиват. термочорапките - също

# 80
  • Мнения: 1 208
за болницата купих 22 но за после май ще са поне 24.а и не се сетих наистина,че може да се свие.а сега времето е такова ,че плюшени дрешки ще има Grinning

# 81
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Статиите са от www.moetodete.com








Последна редакция: вт, 08 яну 2008, 10:17 от Angel^wings

# 82
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Valerie, ПОЗДРАВЛЕНИЯ

# 83
  • Мнения: 415
Един съвет за първите месеци, който за съжаление не ми дойде на акъла навремето и ме е яд  Simple Smile

Използвайте суеверието за до 40-я ден в своя полза - ако искате разхождайте си бебчо навън и преди 40 дена, но ако ви досаждат нахалници веднага им изтъкнете че до 40-ия ден не трябва да идват други хора при бебето и майка му.

И нещо което ми каза моята лекарка - заглавие и подзаглавие от книгата на д-рСпок, която тя не е имала време да прочете по-нататък, най-важното в два реда:
Вярвайте в себе си.
Вие знаете повече от колкото предполагате

# 84
  • Мнения: 18
Много благодаря за страхотната тема. Като бъдеща майка ще ми бъде много от полза. Благодарение на вас много неща ми се изясниха и сега по обнадеждено гледам на пристигането на малкото човече. Joy

# 85
  • Мнения: 2 447
Чудесна тема!Следя я с голям интерес

# 86
  • Варна
  • Мнения: 3 953
 smile3501  браво за хубавата тема  newsm17

# 87
  • Мнения: 135
Мого хубава тема.Ще я следя с интерес.Имам толково много притеснения относно гледането на детето,но се надявам с ваша помощ да се справя. Hug  bouquet

# 88
  • Мнения: 911
Един съвет за първите месеци, който за съжаление не ми дойде на акъла навремето и ме е яд  Simple Smile

Използвайте суеверието за до 40-я ден в своя полза - ако искате разхождайте си бебчо навън и преди 40 дена, но ако ви досаждат нахалници веднага им изтъкнете че до 40-ия ден не трябва да идват други хора при бебето и майка му.

И нещо което ми каза моята лекарка - заглавие и подзаглавие от книгата на д-рСпок, която тя не е имала време да прочете по-нататък, най-важното в два реда:
Вярвайте в себе си.
Вие знаете повече от колкото предполагате


Ооо, изобщо не е суеверие това - особено през зимата. Ще ми се изредят всички, сетили се, че имам бебе и ще си ръсят бактерии и вируси.
Иначе за извеждането - изведохме го още първата седмица, щом се прибрахме от болницата, но той е пролетно бебе. 

# 89
  • Мнения: 4 309
Мили мами някъде надолупрочетох,че първата дреха на детето трябва да е номер 26.Това не е ли доста голямо при условие,че най-малкия размер е 22.Например ако бебчо се роди 3,500 26 номер ли да му купувам.Не искам да й отеснеят дрешките на 15 ден но не искам и да й стоят като "Харизани"  Laughing
Сори, аз подведох с номер 26 Laughing
То си пролича, че не бях стъпвала в бебешки магазин до тогава  Embarassed
На първо време взех 22 номер, при повечето производители ги дават 0-3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт