за бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами

  • 88 433
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Sofia
  • Мнения: 9 779
Аз пък си позволявам да давам категоричен съвет на всички - Следвайте нуждите на детето си, то няма да ви подведе.
Ако иска да яде - да яде, пивече, по-малко, по-начесто или на по-големи интервали...нощем, денем - нека то раководи парада....ще си направи постепенно и режим и всичко ще е наред. Децата са различни, не може да очаквате всички да ядат и наддават еднакво до грам.....

Правилно! Още повече, че тези таблици са много общи. Моето бебе се роди 4кг, а в нашата стая имахме две бебенца по 2,600кг. Струва ми се невъзможно да се хранят по един и същи начин.

# 646
  • София
  • Мнения: 44 354
Ами те не случайно се наричат ориантировъчни....

# 647
  • Мнения: 3 034
Уважавам мнението ти ,но позволи ми да се доверя на педиатрите и специалистите измислили формулите с които храним децата си  Wink А добър съвет към всички млади майки е да направят същото Laughing
На гърба на тези формули има едни таблички с препоръчителни килограми,месеци и количество АМ.

понеже е малко досадно за аудиторията да се повтаря едно и също, можеш да обърнеш внимание на думата "препоръчително", която можеш да замениш с "ориентировъчно" и да не се опитваш да правиш въпросните милилитри "задължителни" за детето си, което може да има други виждания. за твое сведение, нито на американските, нито на канадските формули има подобни таблици, тъй като бебетата се хранят на поискване.

искрено се надявам нито една млада майка да не чете толкова избирателно и повечето да предпочетат да се вслушат в децата си.

п.с. вместо да се разхождаш до Народната библиотека, ползвай си Интернета по предназначение - имаш достъп до най-новите и съвременни изследвания от цял свят. по-добро от това, не знам какво може да бъде. само д аима човек желание - информацията му е на една ръка разстояние.

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 20:45 от simplyaven

# 648
  • Мнения: 210
simplyaven, възприемаш поста ми твърде буквално, просто исках да ти покажа как 5 хранения на ден според специалистите не са животоопасни за бебето ми, както твърдиш ти , и със сигурност е досадно да отричаш режима на хранене ... И храненето на поискване и въвеждането на някакъв режим са идеалния вариянт при различните бебета ...  Просто ми се иска да ме оставиш да си имам свое мнение и да спреш да тръбиш ,че детето ми гладува и едва ли не го убивам  Crossing Arms Очевадно аз не съм единствената тук, чието бебе не се вписва в твоите представи за хранене , а в това няма нищо страшно, все пак децата са под лекарско наблюдение  newsm78

# 649
  • Бургас
  • Мнения: 326
Привет от мен!
Имам въпросче за детските легълца. Спряли сме се на дървено с 1 решетка и 2 чекмеджета отдолу, без люлеещ механизъм, 2 положения на матрака, 140/70. Та въпроса ми е колко е най-добре да е висока решетката, че да не е прекалено ниска, че като се изправя детето да не се преобърне през решетката. И какво трябва да е матрачето - меко или твърдо. Тук се предлагат от дунапрен, с кокосови стърготини, пенолатекс. Кое според вас е най-добро?

А с какво се маже зимното бебе? И изобщо кога се ползва олио, лосион и тоалетно мляко? Според сезона ли?

За колички съм се спряла на тази http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3441

# 650
  • Мнения: 1 427
Позволи ми да направя някои забележки относно тази количка,тъй като отначало и аз я бях харесала,но после се отказах.
1.Когато коша е с лице към теб,тоест поне първите 3-4 месеца,въртящите се предни колела стават задни,а водещи стават задните,които са незавиващи,което според мен прави количката тромава и неманеврена.
2.В легнало положение на практика нямаш достъп до коша за багаж/разгледай снимките/
Иначе количката е много лека и много "фешън",но според мен за новородени има по-добри варианти.

# 651
  • София
  • Мнения: 44 354
Решетката - максимално висока...колкото по-дълбоко, по-добре. В началото детето ще е на горно ниво така че няма да се превиваш, за после е удобно ако се смъква половината решетка, иначе ако е мн дълбоко няма да ти е удобно на теб.
Матрака - по-добре по-твърд. И да не е дунапренен, кокос, латекс, нещо такова - противоалергично....
И наистина според мен пег перего имат доста по-добри модели от този....Wink

# 652
  • Мнения: 209
В никакъв случай не си купувай Пег Перего Уно-ние сме с такава и съм ужасно недоволна от нея!Трудно маневрена е,когато возиш бебето да е с лице към теб не можеш да повдигнеш количката без да си помогнеш с крак,колелата засядат и спират и във най малката  дупчица или камъче,трудно завива...да не говорим че няма пълно легнало положение,ами си е леко наклонено,и трябва да сложиш нещо като възглавничка за да му е удобно на детето.Освен това когато свиваш и пускаш сенника така трака,че детето ако спи се стряска ужасно...Така че добре проучи въпроса с количките,но моя съвет е да не купуваш точно тази Naughty

# 653
  • София
  • Мнения: 44 354
то уното май им е най-кофти модела....иначе пък другите са хубави....Plico и Pramette са мн хвалени....

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 326
Ами Чико 2.0? Идеята ни беше да са големи гумите и да е висока дръжката, че не всички модели ми пасват на ръста.

# 655
  • Мнения: 3 743
За количките, лично аз смятам, че най-функционални са моделите на Грако Wink. За съжаление от финансова гледна точка избрахме друга, но Грако си струват поради следното:
- от новородено до 3 години /портбебе към някои модели/
- леки и тежки модели
- една или две дръжки
- достатъчно широки
- голям кош за багаж, мисля, че е достъпен и в напълно легнало положение
- голям сенник
- преден борд за детето, на повечето модели с място за чаша за детето
- място за водата или кафето на мама
...

Ето ти го официалния сайт http://www.gracobaby.com/products/category.asp?N=44+10417. Ако някой може да ти я прати от САЩ, още по-добре Mr. Green

Ето и някои модели в БГ: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/3 … 605b766d865b8d42e

# 656
  • София
  • Мнения: 44 354
В такъв случай иди ги виж на живо в магазин и там пробвай..... мен лично чико нещо не ме радват особено....
В крайна сметка идеална количка няма, всека си има кусурите.....та просто си харесай една и я взимай и без това най-вероятно след около година ще я смениш с лятна....

# 657
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 381
Една приятелка е с този модел на PEG PEREGO. Доста маневрена е и лека. Според мен е много добра.

# 658
  • София
  • Мнения: 44 354
Да Simple Smile Аз не я писах заради цената.... иначе и на височина ще стане най-вероятно Simple Smile
Всъщност не е лека, но предполагам се компенсира....
Иначе аз и тези ги харесвам....може би заради цветовете така ме грабват http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/index.php/cPath/3_526 но като се добави и кош за новородено и чанта ....и то пак става една цена Simple Smile
Ама спирам да пиша за колички...на пазар е пълно с такива теми....нека тази си остане за съвети за бебета...а не за количките толкова Simple Smile))

# 659
  • Мнения: 1 763
Привет от мен!
Имам въпросче за детските легълца. Спряли сме се на дървено с 1 решетка и 2 чекмеджета отдолу, без люлеещ механизъм, 2 положения на матрака, 140/70. Та въпроса ми е колко е най-добре да е висока решетката, че да не е прекалено ниска, че като се изправя детето да не се преобърне през решетката. И какво трябва да е матрачето - меко или твърдо. Тук се предлагат от дунапрен, с кокосови стърготини, пенолатекс. Кое според вас е най-добро?

А с какво се маже зимното бебе? И изобщо кога се ползва олио, лосион и тоалетно мляко? Според сезона ли?

За колички съм се спряла на тази http://www.simonovi-

bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/3_15/products_id/3441


Леглото мисля, че е ок. Ние взехме сгъваема кошара и нямам никакви оплаквания, но много хора ползват дървена и също са доволни.
Иначе за мазането, моето дете е родено през декември, беше преносен и като се прибрахме от родилния дом кожата му се лющеше до кръв. Бях взела едно олио, от което стана още по-зле. После купих лосион и се оправи за няколко дни. От тогава ползвам само лосион. Всъщност разликата между лосион и мляко не ми е много ясна, но съветът ми е да не ползваш олио.
За количката не мога да те посъветвам. На мен ми бяха дали ползвана триколка на Чиполино. Беше много тежка и неманеврена. После купихме лятна на Бертони с три положения на гръбчето за 75лв. Много съм доволна, ще се опитам и зимата да я ползвам.
Матракът ни е дунапренен, мисля, че има и по-добри варианти.

Общи условия

Активация на акаунт