Прахчетата Тайлол хот за деца

  • 31 168
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
Подкрепям гостта Пфайзер мисля,че Бирди е човек с прерасъдъци ,човек,който се е озлобил не само към турците ,но и към целия свят.Човек на който всичко му е сервирано на готово и говори наизустени фрази ,човек ,който е без мнение не уважава себе си пък камо ли света.И въпреки това ви пожелавам Чнг без болести ,да са живи и здрави децата ни и дано тази година да е за по-добро.

# 46
  • Мнения: 1 984
Подкрепям гостта Пфайзер мисля,че Бирди е човек с прерасъдъци ,човек,който се е озлобил не само към турците ,но и към целия свят.Човек на който всичко му е сервирано на готово и говори наизустени фрази ,човек ,който е без мнение не уважава себе си пък камо ли света.И въпреки това ви пожелавам Чнг без болести ,да са живи и здрави децата ни и дано тази година да е за по-добро.
хубу де разбрахме че работиш за нобел фарма... ся кажи защо аксефа ви е толкоз скъп?  #Crazy

# 47
  • Мнения: 8 585
Аз съм мед.представител на Пфайзер и тук в България Пфайзер се чете като Пфайзер.Така е правилното изговаряне на думата.Доколкото става въпрос за Тайлол хот мога да твърдя аз която съм мед.представител и фармацевт че в момента е един от най-добрият препарат.За първи от години не е имало толкова добър и качествен препарат.За 2007 год.съюза на фармацевтите връчиха нагарада на фирмата за най-добър отиси(без рецепта) препарат.Аз го давам на сина ми и много съм доволна.Тази комбинация в света е най продаваната под друго име така ,че няма какво повече да добавя.
Доколкото разбрах,май Бирди  има нещо против турците.За съжаление такива хора много трудно ги разбирам.Навсякъде по -света има качествени и некачествени стоки ,така че не можем да се сърдим на турцити ,албанците ,китайцити и т.нат.Щом толкова обвиняват турските препарати какво да кажем за българските ,че въобще не струват.Затова има планове някои от тях като Чайкафарма въобще да не продават.Хиляди хора натровиха ,пак да не говорим колко хора ги купиха и въобще не им помогнаха.Така,че първо да оправим нашите фармацевтични фирми,които нямат никаква популяризация а след това да говорим за останалите.

"...Тази комбинация в света е най продаваната под друго име така ,че няма какво повече да добавя."
->Really? Точно с тези куп "Е" вътре? Шегувате  се. Освен ако нямате двойни стандарти, и едно правите за Западна Европа, а друго за Арабийте. И понеже вземате Бг за "Арабия" и Ориента, и продавате съответно.

Комбинацията (без "Е", и с много по-качествено произведени съставки) се търгува широко-ДА. Ами ние не сме против комбинацията. Само искаме да е произведена в страна от ЕС. Wink Малка подробност... .

Наградите да си ги дадете на МНЗ, за това че правеше орални полио-ваксини "нулеви" дози из родилните домове, и да не ни мътите главите как Турски илач бил "за награда". Е, знаем търговски практики, знаем ги.

Продавайте си лицензните лекарства, произведени в Турция, в Ориента, моля. И в Арабийте. Ако имате "Пфайзер" производство на препарата от страна от ЕС-моля, ще се разгледа предложението Ви.
Бг не е "опитно поле".

ИСКАМЕ "комбинацията" произведена по строги изисквания на ЕС комисията по лекарствени средства.
ИСКАМЕ "комбинацията" произведена от реномиран производител -"УПСА" или "ОртоМакНийл", например.
Не ни интересуват политическите Ви намеци-въпроса е в качеството на продукта, в това че е "Мейд ин Тюркей", а не го пише ясно, и в това че се ползва име на известен и добър препарат с цел заблуда на потребителя.


"...За 2007 год.съюза на фармацевтите връчиха награда на фирмата за най-добър отиси(без рецепта) препарат."
->Моля да ползвате думи от Българския речник. "Реимбурсмент" и други Американски "термини" си ги запазете за Вас. Ако толкова сте се поамериканчили в бесен бяг за парички, не е нужно да усвоявате и културата им.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 00:00 от Birdie

# 48
  • Мнения: 8 585
Подкрепям гостта Пфайзер мисля,че Бирди е човек с прерасъдъци ,човек,който се е озлобил не само към турците ,но и към целия свят.Човек на който всичко му е сервирано на готово и говори наизустени фрази ,човек ,който е без мнение не уважава себе си пък камо ли света.И въпреки това ви пожелавам Чнг без болести ,да са живи и здрави децата ни и дано тази година да е за по-добро.
хубу де разбрахме че работиш за нобел фарма... ся кажи защо аксефа ви е толкоз скъп?  #Crazy
*Защото Бг е банания (така си мислят и май е така на практика).
*Защото единственото, което ги интересува, е да продават с маниера, похватите, арогантността на американските си работодатели.
*Защото няма контрол, изисквания, критерий. И я карат както в "разградено лозе".

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 00:01 от Birdie

# 49
Аз работя като клиничен консултант за FDA.  От известно време тук се говори за премахване от пазара на OTC cold & cough medicines за деца. Дали ще се стигне до "ban", не мога да кажа (пари + политика са фактори), но най-малкото, което може да се направи в България е да не се продават боклуци. Не зная какви са нормативните разпоредби за разрешаване на лекарства, но според мен би трябвало да са същите, както на останалите страни - членки на ЕС,  които са базирани на ICH & EMEA Guidelines.  Това лекарство не е в списъка на разрешените лекарства от EMEA.

Преди няколко месеца FDA публикува това:

Use Caution with Cough and Cold Medicines for Children

Giving children too much cough and cold medicine can be dangerous, according to an FDA public health advisory issued on August 15, 2007. Over-the-counter (OTC) cough and cold products can be harmful if more than the recommended amount is used, if it is given too often, or if more than one product containing the same active ingredient is being used.........Questions have been raised about the safety of these products in children and whether the benefits justify any potential risks, especially in children under 2 years old.

И още:
A Food and Drug Administration advisory panel voted Friday (това през октомври) to ban popular over-the-counter cold products intended for children under the age of 6. The panel found there was no proof that the medicines eased cold symptoms in children, while there are rare reports that they have caused serious harm.

If put into practice, the ban could transform pharmacy shelves and change the way parents cope with the most common illness in young children. The vote comes a week after major manufacturers agreed to withdraw more than a dozen cold products labeled for use in infants and babies.






# 50
  • Мнения: 8 585
Благодаря Ви за включването.
Не исках да споменавам за забраните за ползване на тази група медикаменти, за да не всяваме паники.

Тъжно и трагично е докъде сме я докарали, та да внасяме и търгуваме лекарства по такъв начин, без никаква КАЧЕСТВЕНА законова база.
Но ЕС бързо ще наложи правила "на играта", много бързо.

Как да е "в групата" с толкова много "Е" в препарат предназначен и за бебета?

# 51
  • Мнения: 950
  bouquet  Благодаря ви за това ,че защитавате българските деца  и ви е грижа за това как ги лекуват и какви лекарства пият . bowuu За съжаление ако не наложат премахването на вредните съставки по-лекарствата и ако няма други загрижени хора за здравето на децата ни  Sad   и това ще е много лошо .
Отчайвам се все повече за живота и здравето /а и други неща/ на децата откакто разбрах за вредата от "Е-тата" ,къде се намират /в кои продукти/ ,разрежиха генномодифицираните храни в бг. и сега като разбрах и за опасните лекарства и направо се сринах  Sad .
Това например го изписаха на детето да пие докато е на антибиотик : "киндер витал " на чайка фарма /мултивитамини за деца се явява а съдържа :Е-330,Е-500,декстроза,витаминенпремикс,АСПАРТАМ Е-951/съдържа източник на фенилалалин/   Shocked    след като прочетох  съставките и доста се усъмних и естественно че ще отидат на боклука тези "витаминчета"
Още веднъж благодаря и дано са повече хората като вас и най-накрая да се доставят в България само качествени лекарства ,а не да се лекуваме с боклуци за сметка на някой който трупа яко пари..  bouquet

П.П. ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА ,МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ ЗА ВСИЧКИ . Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 984
Аз работя като клиничен консултант за FDA.  От известно време тук се говори за премахване от пазара на OTC cold & cough medicines за деца. Дали ще се стигне до "ban", не мога да кажа (пари + политика са фактори), но най-малкото, което може да се направи в България е да не се продават боклуци. Не зная какви са нормативните разпоредби за разрешаване на лекарства, но според мен би трябвало да са същите, както на останалите страни - членки на ЕС,  които са базирани на ICH & EMEA Guidelines.  Това лекарство не е в списъка на разрешените лекарства от EMEA.

Преди няколко месеца FDA публикува това:

Use Caution with Cough and Cold Medicines for Children

Giving children too much cough and cold medicine can be dangerous, according to an FDA public health advisory issued on August 15, 2007. Over-the-counter (OTC) cough and cold products can be harmful if more than the recommended amount is used, if it is given too often, or if more than one product containing the same active ingredient is being used.........Questions have been raised about the safety of these products in children and whether the benefits justify any potential risks, especially in children under 2 years old.

И още:
A Food and Drug Administration advisory panel voted Friday (това през октомври) to ban popular over-the-counter cold products intended for children under the age of 6. The panel found there was no proof that the medicines eased cold symptoms in children, while there are rare reports that they have caused serious harm.

If put into practice, the ban could transform pharmacy shelves and change the way parents cope with the most common illness in young children. The vote comes a week after major manufacturers agreed to withdraw more than a dozen cold products labeled for use in infants and babies.

няма лошо ама ние не можем да ги накараме антиобиотиците без рецепта да не си купуват...

# 53
  • Мнения: 822
В Канада подобни медикаменти от рода на Фервекс и Тайлол хот са забранени за деца.Ще излъжа точната възраст,но е доста над 6 години,мисля до 12.Поне доскоро беше така,но не бих се учудила да ги допуснат скоро и тук,щом в Западна Европа са одобрени...

# 54
  • Мнения: 393
Не мога да разбера защо сте се хванали за неактивните съставки (т. нар. на фармацевтичен жаргон "пълнители") newsm78. Хайде някой от докторите да ми обясни как така алкохолът (еле пък 96%) ще е в сухо състояние (нали става въпрос за саше newsm78). То има различни видове алкохоли (не нямам предвид уиски, джин, вино и всякакви СЪДЪРЖАЩИ етанлол)-анситени, ненаситени, едновалентни, двувалентни и т.н (справка учебник по химия 7-8 клас).
То че преводът е скапан е друга тема.
Основният проблем е една от АКТИВНИТЕ съставки. Как пък на един не му дойде на акъла да се сети. То докторите ги забрави за това - нито са учили фармация нито имат представа КАК се регистрира даден лекарствен продукт, що е регистрационна документация (DRUG MASTER FILE) и що са изисквания за регистрация.
Birdie, я ми кажи що е псевдоефедрин хидрохлорид ? smile3532. Като си толкова запознат случайно да си подочувал, че това прекурсор на метамфетамина и ДОСТА държави по света (та и нас в САЩ и у вас в Европа) изикват рецепта за комбинирани лекарствени средства, съдържащи псевдоефедрин (води се към групата на психотропните).
Иначе псевдоефедрина хидрохлорид е доста добра активна съставка на доста лекарствени средства (таблетки, капки за нос и т.н).
Разбирам майчетата, които се безпокоят. Все пак се тревожат за децата си. Но не мога да разбера псевдонаучните коментари Thinking
А що се отнася до Е-оцветителите- ами ще ги намерите в зрънчовците, безалкохолните напитки, чипсовете....... в достатъчни количества  bouquet

# 55
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Бърди, пак Ви моля, не говорете от името на всички. Живея в БГ(за разлика от Вас), но не съм на вашето мнение, че да говорите от името на всички българи.

# 56
  • Мнения: 4 150
Цитат
Аз съм мед.представител на Пфайзер и тук в България Пфайзер се чете като Пфайзер.Така е правилното изговаряне на думата
Иzвинете,но така се чете само на англйиски,на немски е ПФИЦЕР.Както и да е.

Аz лично не раzбирам zаЩо масово родителите тьпчат децата си с лекарства,които дори не са необходими понякога(доста често).Например чета,че постоянно се чудят какви витаминни таблетки да се дават,кои имуностимулатории тн...Аz лично никога не бих дал на децата си подобни гадости и то от сьмнителен проиzход.Просто не са нужни.

Цитат
А що се отнася до Е-оцветителите- ами ще ги намерите в зрънчовците, безалкохолните напитки, чипсовете....... в достатъчни количества

Т.Е? Да се примирим,така или иначе няма как да ги иzбегнем ли?Напротив има начини.КОйто иска и zнае,може.

Проблемьт по темата е описан кьм края на постинга ми,най долу,на др.Blumsohn.Речта му е голяма и може да се намери в нета свободно цялата.

# 57
Не мога да разбера защо сте се хванали за неактивните съставки (т. нар. на фармацевтичен жаргон "пълнители") newsm78. Хайде някой от докторите да ми обясни как така алкохолът (еле пък 96%) ще е в сухо състояние (нали става въпрос за саше newsm78). То има различни видове алкохоли (не нямам предвид уиски, джин, вино и всякакви СЪДЪРЖАЩИ етанлол)-анситени, ненаситени, едновалентни, двувалентни и т.н (справка учебник по химия 7-8 клас).
То че преводът е скапан е друга тема.
Основният проблем е една от АКТИВНИТЕ съставки. Как пък на един не му дойде на акъла да се сети. То докторите ги забрави за това - нито са учили фармация нито имат представа КАК се регистрира даден лекарствен продукт, що е регистрационна документация (DRUG MASTER FILE) и що са изисквания за регистрация.
Birdie, я ми кажи що е псевдоефедрин хидрохлорид ? smile3532. Като си толкова запознат случайно да си подочувал, че това прекурсор на метамфетамина и ДОСТА държави по света (та и нас в САЩ и у вас в Европа) изикват рецепта за комбинирани лекарствени средства, съдържащи псевдоефедрин (води се към групата на психотропните).
Иначе псевдоефедрина хидрохлорид е доста добра активна съставка на доста лекарствени средства (таблетки, капки за нос и т.н).
Разбирам майчетата, които се безпокоят. Все пак се тревожат за децата си. Но не мога да разбера псевдонаучните коментари Thinking
А що се отнася до Е-оцветителите- ами ще ги намерите в зрънчовците, безалкохолните напитки, чипсовете....... в достатъчни количества  bouquet


Да отговоря "псевдонаучно":
1) Когато се разрешава едно лекарство, то преминава както през клинично ревю, така и през "quality review", където се прави преценка точно на допълнителните вещества, включени в състава му, защото е възможно точно ТЕ да бъдат генотоксични или канцерогенни. Мога да ти дам примери на лекарства, които не са получили разрешение за употреба, точно защото имат високо съдържание на съставки, подозирани за канцерогенни. В противен случай всеки може да си направи лекарство, съдържащо идентични активни лекарствени съставки (най-общо казано, те се закупуват от едни и същи източници). Когато се разрешава едно генерично лекарство (какъвто е горният случай), то основното правило е:
а) да се покаже, че активната съставка има идентична биологична активност с "inovator drug" (т.е. оригинала);
б) да се докаже, че пълнителите (неактивните съставки) са сходни с тези на оригиналното лекарство. Ако има съществени разлики, за всяко допълнително вещество се правят основните проучвания, които междувпрочем включват задължително  3 вида genotoxicity studies и carcenogenicity study, което обикновено трае 2 години. Аз поне не познвам генерична компания, която да има желание да се занимава с това - сметките им няма да излязат изобщо!

2) Псевдоефедринът е OCT както в САЩ, така и в Европа. Влез в коя и да е аптека и погледни комбинираните антипиретици - много от тях съдържат псевдоефедрин и се продават без рецепта. Иначе е вярно това, че псевдоефедрин се използва нелегално за добиване на метамфетамин, но това не озачава, че е негов прекурсор. В прганизма псевдоефедрина НЕ СЕ превръща спонтанно в метамфетамин (това е смисъла на понятието прекурсор).

Хайде, да не съм голословна:
един пример за възрастни: http://www.advil.com/products/cns/tablet_caplets.asp
един пример за деца: http://www.advil.com/childrens/cold/cold_label.asp


Със здраве,

Dr. FDA  Laughing

PS

За IndianWoman: Не е вярно, че лекарствата, които сте посочили са збранени в Канада. Те НЕ СА РАЗРЕШЕНИ нито в САЩ, нито в Канада, нито в ЕС. Има разлика между "забранени" и "неразрешени" лекарства и тя е много съществена!

За Christian: На английски се произнася "Фаизър" (п-то не се произнася, както и в много други думи с подобно звучене); Пфайзър е българския вариант. 


 з

# 58
  • Мнения: 4 150
Цитат
За Christian: На английски се произнася "Фаизър" (п-то не се произнася, както и в много други думи с подобно звучене); Пфайзър е българския вариант. 

Да,благодаря,това го предположих. Peace

# 59
  • Мнения: 393

2) Псевдоефедринът е OCT както в САЩ, така и в Европа. Влез в коя и да е аптека и погледни комбинираните антипиретици - много от тях съдържат псевдоефедрин и се продават без рецепта. Иначе е вярно това, че псевдоефедрин се използва нелегално за добиване на метамфетамин, но това не озачава, че е негов прекурсор. В прганизма псевдоефедрина НЕ СЕ превръща спонтанно в метамфетамин (това е смисъла на понятието прекурсор).

Съжелявам за спама, но скъпа FDA:
United States state law
"Individual states also have varying laws on the matter, e.g. Alabama, Arizona, Arkansas, California, Connecticut, Colorado, Delaware, Georgia, Florida, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Massachusetts, Maryland, Michigan, Minnesota, Missouri, Montana, New Hampshire,New Jersey, New York, North Carolina, Ohio, Oklahoma, Pennsylvania, Rhode Island, Tennessee, Texas, Utah, Vermont, Virginia, West Virginia, Wisconsin and Washington laws require pharmacies to sell pseudoephedrine behind-the-counter and to collect personal information from the purchaser. Oregon requires a prescription to purchase products containing pseudoephedrine."

  bouquet
Има и съществена разлика при регистрацията на комбинация.
Доста мога да обяснявам за регистрацията на лекарствени продукти в ЕС, Европа, Азия и САЩ. Това ми беше работата в последните 15 год. Много четене мойто момиче. Всяка държава си има свои изисквания. "Сглобяването" на Drug master file не е като писането из форумите.
А що е прекурсор можеш да го обясниш на юнаците от FDA, дето ей така им е щукнало на пустия псевдоефедрин да го вкл. към забранените за продажба без рецепта. Ще им стане доста забавно Joy

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 19:44 от dessivl

Общи условия

Активация на акаунт