Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 17

  • 40 207
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 447
аз питах по-рано, ама никой не ми отговори, как използвате степчетата за боя, че тук с друго не мога да се снабдя, а боя за яйца се зареджда единствено преди великден Sad

Ами слагам ги и ги меся с тестото. Но, едно степче 7,5гр добре боядисва тесто с размер на една и половина - две топки за тенис.

Но, цветовете са ограничени. Оранжево-жълто - портокал. Вишнево-лилаво - череша или малина... Зелената ябълка не дава зелен цвят на тестото. Това е моя опит с токова оцветяване.

# 271
  • Мнения: 371
много ти благодаря Hug
А разтваряш ли ги в някакво количество вода или?

# 272
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Прасчо е сладур и е много идейно за коледен десерт.  bouquet
Азимам питанка искам да направя торта с готовите блатове/ тези дето са квадратни/, ако взема два пакета дали ще ми стигне една доза от муса на Танита и дали ще стане по-вкусно, ако сиропирам блатовете newsm78

Моята торта Детелинка се слегна много, използвах тези квадратни блатове, но само е пакет, т.е. 3 броя. Но предполагам, че се слегнаха от чаршафа отгоре. Сиропирах ги. Почти бяха изчезнали. Но може би ако използваш някаква глазура отгоре, а не чаршаф, ще се получи. Още повече ще използваш 2 пакета. Peace

# 273
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Не само от чаршафа - те са си такива, а могат да поемат и от крема. Не зная какво да препоръчам, но ако крема е в достатъчно количество, по-добре да не се сиропират блатовете.

# 274
  • Мнения: 4 447
много ти благодаря Hug
А разтваряш ли ги в някакво количество вода или?

Не, директо меся с тестото.

# 275
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Благодаря за съветите, моята идея е да направя вътре шахматна торта, а отгоре ще се пробвам да залея с желатин плодове и ще видим какво ще се получи в крайна сметка.
За степчетата само да добавя че може да се получи странен вкус, от опит правих глазура за меденки и киселееше.

# 276
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
аз правя  квадратните блатове само с крем и като престоят една нощ те омекват.
хубави са с желирани блатове.

# 277
  • Мнения: 2 282
Искам да ви попитам от името на една приятелка. Цитирам: "Моля те, дай една лесна, много шоколадова рецепта и с украсата как да се справя".
Пак ви моля, дайте някой съвет, тук съм само от месец и малко, не съм особено компетентна!

# 278
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Сребърен облак, пускам ти идеи за лесни шоколадови украси




и една според мен лесна рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=17465.0

# 279
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Здравейте и от мен. Аз накрая на темата ще взема най-накрая да се запиша  Mr. Green. Имам ужасно много работа и направо нямам време да нагледам какво сте писали, но то така се случва май по празниците. Все пак тая вечер видях на всички ви тортичките. Моите аплодисменти за старанието и страхотните постижения. Невероятни сте  Hug.
И аз имам две снежни тортички които правих за едни дечица. Пускам да ги видите веднага, че не знам кога ще успея пак да се добера да пиша в темичката.
Ето ги и тях:


Това всъщност трябваше да бъде една торта на два етажа, но в последния момент ме хвана страха и  ги оставих две. Просто вътре е торта с рула и се притесних, че може да се сплеска. За тортичките какво да кажа. Ползвах пак идеята за рулата, но крема вътре е от крем сирене, заквасена сметана, крем ванилия без варене на д-р Йоткер и настъргани портокалови и лимонови корички. Има и много банани. Украсата е ясна. Готови моделиращи маси и марципан Варна за човечетата. Снежинките са от айсинг поръсен с кокосови стърготини. Това е в общи линии. Надявам се да ви харесат.  Heart Eyes

# 280
  • София
  • Мнения: 2 671
Корни, приказни са  Peace

# 281
  • Мнения: 484
КорНиШонке,оставам без думи пред вашите красоти .Това не са просто торти, а произведения на изкуството.

# 282
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Силрай, чудесен прасчо!!!
КорНиШонка, приказка!!! Красота...
Ето това съм си харесала аз, но не знам дали ще имам търпението. Прави се с бял шоколад, но не е точно трансфер, защото се запълва отгоре без да се обръща.

# 283
  • Мнения: 3 861
Е няма да си покажа тортата скоро, явно!!! Crossing Arms

Имам някаква драма с инфраред-а и не мога да си прехвърля снимките от телефона на компютъра...  #Cussing out

Atalanta , тази снежна торта е невероятна....


Корнишонка, много са нежни тортите

абе може би е по-добре, че не мога да си покажа футболната топка   Embarassed

# 284
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Нели, тортите ти както винаги са на ниво. Не  бих казала, че са правни от любител Wink

Общи условия

Активация на акаунт