Татковци при раждане

  • 2 696
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 864
И двамата имахме такова желание.За жалост точно когато ми беше раждането,таткото остана без работа и ни беше трудно с паричките.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз не искам.
Съпруга ми също.
Чакаше ме в стаята ми докато родих, дадоха ни бебето и се гушкахме тримата, това за мен е идеалният вариант.

# 17
  • Мнения: 1 132
Моя мъж присъства на раждането по собствено желание. Не е повлияло по никакъв начин на сексуалните ни отношения. Винаги много се вълнува като разказва за раждането на дъщеря ни, как е прерязал пъпната връв и как веднага след раждането дълго  сме се гушкали тримата, колко топличка е била тя и как ухаеше като  на топъл хляб.  После почнахме да се чудим на кой прилича, смяхме се заедно с акушерката колко е дългокоса и че трябвало да и викнат фризьор. Аз смятам, че бащата не трябва да пропуска първите мигове от живота на детето си.

# 18
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
И моя мъж има желание да присъства на раждането, но ако не искаше нямаше да настоявам. Все пак раждането ще е нормално и той няма да вижда подробности, а ще е до главата ми просто за кураж. Так си го представям де, не знам как е Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 4 401
А ти до колко си сигурен ,че  няма  да се травмираш от ''видяното''?

# 20
  • Мнения: 598
Моят съпруг присъства на раждането и досега се вълнува като разказва за това. Нито му е прилошавало от гледката, нито нищо. Дори по едно време му се наложи да помогне като даде конци на лекарката, която шиеше епизиотомията ми. Беше чудесно да е с мен в такъв труден и вълнуващ момент и съм му благодарна че го сподели с мен. В интересн на истината от време на време го разпитвам как са били първите мигове на детето ни, защото тогава покрай цялата суетня в родилна аз не разбрах много какво точно става, а той като страничен наблюдател е видял всичко. Раждах нормално между другото. Без усложнения. Съпругът ми пръв гушна бебчо и той ми го и подаде. Взаимоотношенията ни изобщо не са пострадали от присъствието му на раждането. Само станахме още по-близки.
Мисля че е чудесно таткото да присъства но само ако има желание за това и издържа на гледки с кръв (моят е биолог и не се впечатлява от кръв). А и не всяка болница позволява присъствието на бащата. Във ВМИ Пловдив това се и заплаща.

# 21
  • Мнения: 85
А ти до колко си сигурен ,че  няма  да се травмираш от ''видяното''?
Гледката няма да ме шокира, няма да припадна или нещо подобно - издържам на тези неща, нито ще ми куца секса после. Ама чистото съпреживяване на страданията ме плаши, емоционален съм и държа на тази жена много.

# 22
  • Мнения: 3 929
Не искам таткото да присъства на раждането, а и той не би издържал на подобно преживяване. Може да звучи старомодно, но смятам, че раждането е чисто женско "мероприятие" и мъжете ми се струват излишне в този момент.

# 23
  • Казанлък(Бургас)
  • Мнения: 607
Бихте ли искали бъдещият татко да присъства на раждането и според вас – би ли се навил. Аз лично не знам дали ще издържа, ама и моята бъдеща мама не иска да присъствам. Confused

Аз бих искала следващият път нашия татко да присъства.Ще се чувствам много по добре,ако той е с мен.

# 24
  • Мнения: 172
нашият татко присъства на раждането.Много ми помогна емоционално.Аз пък се чудя как искате сами да страдате,друго си е да има близък човек с вас.Не е споменавал после да е нещо ужасяващо и той доста се занимава с бебчо като се роди,защото мен ме шиха.А то горкото плачеше,не знам как го е успокоявал.

# 25
  • Мнения: 134
за първото раждане дори не е ставало на въпрос , НО сега така ме е ядосал..............
викам му : искам да си кръстя второто детенце на мен като се роди
а тои: еееееееееееее  няма да стане,от каф* зор на теб?
и аз : ми така аз го нося сега живот и здраве аз пак ще се напъвам ......
и тои с цялата си наглост:еееееееееееееее  голяма работа ......
еми верно е ГОЛЯМА РАБОТА ............
аз съм сигурна ,че ако ме види там как раждам ще се хвали с мен до края на живота си каква героиня е жена му ...........мъжете не биха понесли такова "УДОВОЛСТВИЕ" (то и затова господ на жените го е дал)

# 26
  • Мнения: 434
Никога не бих позволила на таткото да присъства.Сигурно рискувам да ме нападнете,но според мен раждащата жена е грозна картинка и аз не бих желала моят мъж да ме вижда в това състояние,но всеки си решава за себе си.

# 27
  • Мнения: 560
Че какво ще му гледа на секциото-разпориха ме като прасе за Коледа.Айде без мъже в тая област.

# 28
  • Габрово
  • Мнения: 1 330
Никога не бих позволила на таткото да присъства.Сигурно рискувам да ме нападнете,но според мен раждащата жена е грозна картинка и аз не бих желала моят мъж да ме вижда в това състояние,но всеки си решава за себе си.

Е, чак пък грозна картинка не бих го нарекла Naughty
По-скоро буди съчувствие, да гледаш жена си мъчейки се и защо пък трябва всичко да преживяваме  сами. Може да е егоистично от моя страна, ама искам и таткото да съпреживее случващото се с мен. Защо пък все трябва да им спестяваме всичко? Нали те са уж силните половинки  Wink
Пак казвам, говоря за нормално раждане, но ако съм секцио не мисля, че ще искам да е до мен.

# 29
  • Мнения: 18
  Аз съм напълно "за" присъствието на таткото , особено щом той иска. В един такъв момент би било страхотна подкрепа за жената. В болницата където аз раждах не пуснаха нашия татко, но следващия път ще искаме задължително да присъства и да помага разбира се с морална подкрепа    Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт