Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Bibobibo На моето картонче пише, че фетална ехокардиография се прави в 22-та г.с.

ася20 - Честит рожден ден на мъжа ти! Много да те слуша и да се обичате!

Lassi - Честита розова новина! Засега женския отбор води с 36:32 пред мъжкия. Но пък има  и 60 изненади.

didimora - не разбирам как така не може да ти покаже изследванията  newsm78 Не ги ли взимаш ти от лабораторията или отиват по служебен път при него? Можеш да си правиш в която лаборатория искаш, стига тя да работи по ЗК. Аз например си ги правя в Сити Лаб във Варна, където има възможност да си изтеглиш резултатите по Интернет. Така не се разкарвам втори път.
Доколкото знам лекарите са задължени да дават едно копие от амбулаторния лист за всеки преглед на пациента. Аз съм си направила една папка и там си ги събирам. Отделно лекарката ми си води някакво досие, но всички изследвания са при мен, а тя само си преписва резултатите.
Наистина вхографа по ЗК е само два пъти, и микробиологията също. Ако искаш повече, трябва да се плаща.
Не се притеснявай, че не знаеш колко тежи бебето. Това тегло е съвсем ориентировъчно. По-важното е да се знае дали расте равномерно.

# 61
  • Мнения: 319
При Аг където ходя аз има лаборатория (вратата отсреща) и не ми се е случвало досега аз лично да си вземам резултатите Peace Винаги когато отида на редовен преглед АГ ми ги казва.Така да минат през ръцете ми или още повече да ми дава копие Naughty
Явно всеки работи по различен начин.Имам й доверие и мисля,че ако нещо не е както трябва с изследванията ще ми каже Thinking

# 62
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Привет
Пристигнах в София след малко отивам на лекции .
За изследванията и аз съм така вратата на лабораторията е отсреща на Агто и тя си ги взема. Само ако има нещо обезпокояващо ми казва, иначе не. Тези изследвания са ми добре само каза , че трябва да ям повечко месо.  Confused

# 63
  • Мнения: 4 310
Аз сега се връщам от НОИ и съм бясна.
При все, че съм говорила със счетоводителката за болничните и тя изрично ми каза, че болничният ми за октомври ще го занесе на 26-27.10, от НОИ не го плащаха. Започнах да се притеснявам да не би нещо да е некоректен и за това да го бавят.
Днес отивам и се оказа, че болничният ми за октомври е занесен и подаден в НОИ на 28 ноември! Цял месец е стоял при нея, а аз чакам пари и се притеснявам.
... Иначе ми стана много мило, че на опашката от 15 човека ме пуснаха отпред   Mr. Green
Ама на опашките за ток и вода, това не важи. Бабите бързат... коя за сериала, коя за друго... ooooh!
Доста се уморих и към края едвам се примъкнах до вкъщи.

# 64
  • Мнения: 410
ето ме пак.бях по пазаруване и разходки.и аз мисля да пътувам с кола по коледа от Кейп Таун до Йоханесбург и доки каза че няма проблем,макар че разтоянията тук са големи-1800км.но ще почиваме и ще се излягам на седалката.аз ще почина малко-до после.

# 65
  • Мнения: 199
ето ме пак.бях по пазаруване и разходки.и аз мисля да пътувам с кола по коледа от Кейп Таун до Йоханесбург и доки каза че няма проблем,макар че разтоянията тук са големи-1800км.но ще почиваме и ще се излягам на седалката.аз ще почина малко-до после.

...а аз се притеснявам за някакви си 400км... newsm78 Hug

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Вера, как ви превеждат заплатите? Защото на нас на 24 ноември /примерно/ ни превеждат заплатите за октомври, а болничните се носят на следващия ден след превода на заплатите за съответния месец. Т.е. ако ноември получавате октомврийските заплати, пак ноември ще ти занесат и октомврийския болничен. Така е по закон Peace
Момичета, пазете се много, че аз от вчера съм с кървене и пазя леглото Cry Не се преуморявайте, че направо е ужасно Cry

# 67
  • Мнения: 242
Благодаря за успокоението момичета,Работата е същата както при sisee -лабораторията е срещу агто,само че явно проблема идва от недоверието което имам към нея,да когато я попитам ми казва,може би наистина не иска да ме тревожи излишно,защото ако имаше нещо (не дай си боже по-сериозно) би ми казала,ама си ги събира жената при нея.Принципно др.докрор при когото ходя си следи главичката и телцето и крачето и всичко е много добре.Много ви благодаря отново.

# 68
  • Мнения: 269
Досега моята д-ка не ми е давала да видя изследване.Обаждам се по телефона и тя ми казва дали всичко е наред.Ако не е -ми казва по телефона какво да пия и по колко.Всички изследвания си ги слага в досието ли.

# 69
  • варна
  • Мнения: 147
Моите изследвания си ги правя в ЛаборЕкспрес,получавам си ги по интернет,сама си ги нося на докторката.Тя ми ги събира в папка,но аз си ги вадя в 2 екземпляра-да си имам и за мен Simple Smile
Вера,и аз скоро имах проблем с един болничен.Оказа се,че са ми дали номера на друга сметка,сега ще си ги искам за 2 месеца.Моите са за гледане на дете до 2 г. и пристигат до 3-4дни. Дано скоро си получиш паричките!

# 70
  • Мнения: 4 310
Ами парите са ми наредени и ми казаха от НОИ, че в четвъртък-петък ще си ги видя по картата. Т.е от подаването на болничния до изплащането ще минат не повече от 20 дни /както с предходните ми болнични/.
Голди, заплата се плаща в последния работен ден на текущия месец. Т.е в края на октомври се плаща за октомври. Дано да не е сериозно и да се възстановиш бързо  Praynig
Казаха ли от какво може да е кървенето, вече сме в напреднали седмици и не се случва често?
Аз съм на мнението, че лабораторните резултати са си собственост на пациента. Никой няма право да не ви ги дава. Да стоят и да се съхраняват при лекаря - да. Но да си ги поискате и да ви откажат  #Cussing out Все пак тези изследвания са платени с вашите осигуровки и касаят вашето здраве! Дали ще ги разнасяте при един или пет специалиста, си е ваш избор.

# 71
  • Мнения: 319
*vera аз съм в болнични от октомври.Преди седмица счетоводителката ми се обади да ми каже,че болничния ми за октомври е сгрешен(объркали са номера) Ходих при нея да си го взема,след това до болницата и по специално при тази комисия за ЛКК,за да ми оправят кода.
Това става декември,а аз вече си чаках парите именно то този октомврийски болничен,а тя наща счетоводителка едва началото на декември е мислила да го пуска Crossing Arms

Явно и при теб се е получила същата работа Peace
Ще си получим парите най-вероятно януари по някое време Crossing Arms

# 72
  • Мнения: 4 310
sisee, когато има сгрешен болничен от НОИ го връщат на работодателя, а той после се свързва с теб. Подала го е жената, но там докато го проверят е отнело време, че да го придвижат за връщане... Изпращат едно писмо до работодателя и понякога /не във всички случаи/ копие от това писмо до теб и в него е описано на какво основание болничния се връща. Имаш 14 дневен срок за отстраняване на неизправността. Тогава вече "изправен" счетоводителката го подава отново и чакаш евентуално нови 20-30 дни, че да ти го платят.
Тия пари можеш да ги чакаш в края на месеца или в началото на януари.

# 73
  • Мнения: 96
Сутринта бях при док за изследване на урина и съм много по-спокойна за бебчо - урината ми е върха! Joy Док ми каза обаче, че трябва да почна да си пия Парацетамол, АЦЦ, витамин Ц в големи количества и да слагам капки за нос. Това било много по-добре от самолечение на чайове, с което мога да проточа простудата 2 седмици. Убеди ме и започвам да пия каквото е нужно.

Byni, аз изрично съм питала док за пътуването в този месец и той каза, че няма проблем. А аз ще измина около 2000 км. Ти най-добре можеш да си прецениш на кого да се довериш.

Честито момиченце на Lassi, а Goldie бързо да се оправя Hug

Резултатите от кръвните изследвания, които обсъждате, от БХС ли са или по-скорошни? На мен за последно на БХС са ми взимали кръв. Това нормално ли е? Milenaq, от Лекова можеш да си изискаш копие на всяко изследване. На мен ми даде, когато си поисках, въпреки че не беше възторжена.

# 74
  • Мнения: 199
Иначе и аз бях при Карагьозова, като си бях в София. Исках да ме види и човек с нейния опит. Слава богу всичко се оказа ОК!

би ли ми казала как протича прегледа, тя що за човек е, и изобщо отделя ли ти нужното внимание?!? а, и ще ми направи ли запис ва Flash, да знам за да си нося?!?

Общи условия

Активация на акаунт